27. 6. 2012 | Eva Streichsbierová

Závěrečné testy, poslední vtípky a pak už všichni alou na dovolenou

HAVLÍČKŮV BROD – Počasí vyšlo havlíčkobrodským hokejistům na závěrečné testy přípravy skvěle. Při náročných bězích pálilo slunce možná až moc, přesto vládla na fotbalovém stadionu v Havlíčkově Brodě celé dopoledne výborná nálada. A kvalitních výsledků přibývalo. „To by bylo smutné, kdyby byly horší než na začátku,“ usmíval hlavní trenér prvoligových Rebelů Karel Dvořák.

Po nezbytné rozcvičce přišla na řadu jako první disciplína šestiskok a po něm už se skupina havlíčkobrodských hokejistů vypravila na atletický ovál. Tam potom museli s krátkými časovými intervaly co nejrychleji zvládnout běh na třikrát dvě stě metrů. „Zatím vás ještě vnímám, i když se mi trochu mlžíte,“ prohodil s úsměvem k zástupcům médií bezprostředně po doběhu brankář Jaroslav Suchan.

Třetím dílem, který zapadl do celkové skládačky fyzických testů, byl benčpres. „Odkdy zvedají činky i trenéři?,“ zaznělo ve chvíli, kdy se k náčiní blížil osmatřicetiletý brankář Stanislav Neruda, který v klubu nově zastává hned dvě role – kromě hráčské ještě také trenéra gólmanů. „Na starého pána to není vůbec špatný,“ ozval se uznalý komentář, když svůj pokus zkušený brankář úspěšně dokončil.

Nejvíc pozornosti na sebe ale strhával podle očekávání hlavní vtipálek týmu – Petr Opršal. Věčně rozesmátého gólmana si spoluhráči dobírali především kvůli stylu, jakým se s činkou pasoval. „Zatímco my všichni ji zvedáme normálně rukama, on se prohne tak, že ji tlačí nahoru břichem. Příště to zkus nohama,“ volali na něj.

Na závěr benčpresu, kdy už ve hře zůstávali jen ti největší siláci z kádru HC Rebel, dorazilo také vedení klubu. A generální manažer Augustin Žák se okamžitě zaměřil na Jana Knotka, jehož pokus právě skončil neúspěchem. „Dva roky už nehraješ, tak jsi mohl aspoň posilovat, ne?“ rozesmál svojí poznámkou čtyřiadvacetiletého útočníka i jeho opodál stojící kolegy.

A rejpavé poznámky si mohl s klidem dovolit. Na konci se totiž chopil činky sám a nad hlavu dostal 130 kilogramů, přičemž s nimi zapumpoval hned třikrát. Odměnou mu pak bylo všeobecné: „Hmmm, slušný!“

Ozvali se ovšem i pochybovači. „To jsou steroidy, to je jasný,“ mávl rukou útočník Lukáš Endál, který se přednedávnem vrátil z Chomutova do Brodu jako jedna z výrazných posil týmu. „Nejdřív s ním ale musíme něco udělat, protože teď má postavu tak akorát na číšníka,“ utahoval si tehdy naopak Žák z Endála.

Závěrečnou disciplínou středečních testů byl běh na 1500 metrů, potom už se všichni rozprchli vstříc zaslouženému volnu. „Hrubou práci máme za sebou a já doufám, že kluci nebudou úplně zahálet ani o dovolené,“ hlásil Dvořák. „Znovu se teď sejdeme 23. července, kdy už vyjedeme na led,“ dodal.

FOTO ze závěrečných testů ZDE

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři