26. 10. 2012 | Ladislav Vácha

Havlíčkův Brod bude mít v české reprezentaci hned dvě želízka v ohni

Hokejová sezona 2012/13 už je v plném proudu. Vedle klubových soutěží se za pár dní rozjede herní kolotoč i pro mládežnické celky české reprezentace, které jdou po krátké odmlce znovu do boje. Náš klub může těšit to, že na další sraz národních týmů různých věkových kategorií vyšle hned dva zástupce. V obou případech se jedná o brankáře, což svědčí o velké síle Rebelů na tomto důležitém postu. Realizační tým „sedmnáctky“ povolal do svých řad Vítka Vaněčka (na snímku vlevo) a „dvacítku“ pojede do Švédska reprezentovat Daniel Dolejš.

A-mužstvo Rebelů odstartovalo nový prvoligový ročník bravurně. Z osmi úvodních zápasů ani jednou neprohrálo v základní hrací době, přičemž hned sedmkrát slavilo vítězství a v samostatných nájezdech nestačilo jen na Hradec Králové. Bojovníci z Kotliny se tak usadili na úplné špici tabulky, odkud sice po sérii porážek později spadli, ale i tak se drží na skvělé 4. pozici. Lví podíl na tom má především talentovaný gólman Daniel Dolejš, který si spolehlivými výkony řekl o pozici jedničky mezi brodskými tyčemi. Kvality skromného mladíka neušly ani pozornosti trenérů reprezentace do 20-ti let, kam brankářský klenot Havlíčkova Brodu dostal další pozvánku.

Miroslav Přerost se svými asistenty při sestavování své dvaadvacetičlenné nominace pro turnaj čtyř ve švédském Sundsvallu na nadějného brankáře nezapomněl, a znovu ho tak nechá předvést jeho schopnosti v národním dresu. Mladí Češi se postupně střetnou s domácím Švédskem, Ruskem a Finskem. Daniel Dolejš se tak opět o něco více přiblížil účasti na mistrovství světa, jež na přelomu roku hostí ruská Ufa. Rodák z Humpolce, který v létě oslavil 18. narozeniny, se netají tím, že je pro něj účast na světovém šampionátu obrovskou motivací. O to více, že mu jen o vlásek uniklo mistrovství světa do 18-ti let.

Daniel Dolejš, který je v současné době velkou oporou A-mužstva, v akci.

Zato starší dorost klubu z Kotliny se v novém soutěžním ročníku nejvyšší tuzemské soutěže pořádně trápí. V desetičlenné skupině Střed patří svěřencům Richarda Cachnína a Milana Kraučuka poslední příčka, z níž na nejbližšího soupeře ztrácí propastných dvanáct bodů. V nepříjemné situaci však o to více vynikají výborné výkony šestnáctiletého brankáře Vítka Vaněčka, jehož úspěšnost zákroků činí 93,42 procenta. S tímto číslem je druhým nejlepším gólmanem ve skupině Střed a čtvrtým v celé soutěži.

Pochopitelný důsledek v podobě prestižní a zasloužené pozvánky do reprezentační „sedmnáctky“ tak na sebe nenechal dlouho čekat. Trenérský trojlístek Jiří Veber – Petr Svoboda – Karel Beran nominoval šikovného muže s maskou na tři utkání s Finskem, které jeho tým od osmého do desátého listopadu postupně vyzve v domácím prostředí. Nejdříve v Roudnici nad Labem, o den později ve Slaném a nakonec v Litoměřicích.

Starší dorostenci se trápí, ale výkony Vítka Vaněčka jsou pozitivem.

Držme oběma mladíkům palce k tomu, aby se jim i v barvách České republiky dařilo co nejlépe.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři