26. 10. 2012 | Ladislav Vácha

Havlíčkův Brod bude mít v české reprezentaci hned dvě želízka v ohni

Hokejová sezona 2012/13 už je v plném proudu. Vedle klubových soutěží se za pár dní rozjede herní kolotoč i pro mládežnické celky české reprezentace, které jdou po krátké odmlce znovu do boje. Náš klub může těšit to, že na další sraz národních týmů různých věkových kategorií vyšle hned dva zástupce. V obou případech se jedná o brankáře, což svědčí o velké síle Rebelů na tomto důležitém postu. Realizační tým „sedmnáctky“ povolal do svých řad Vítka Vaněčka (na snímku vlevo) a „dvacítku“ pojede do Švédska reprezentovat Daniel Dolejš.

A-mužstvo Rebelů odstartovalo nový prvoligový ročník bravurně. Z osmi úvodních zápasů ani jednou neprohrálo v základní hrací době, přičemž hned sedmkrát slavilo vítězství a v samostatných nájezdech nestačilo jen na Hradec Králové. Bojovníci z Kotliny se tak usadili na úplné špici tabulky, odkud sice po sérii porážek později spadli, ale i tak se drží na skvělé 4. pozici. Lví podíl na tom má především talentovaný gólman Daniel Dolejš, který si spolehlivými výkony řekl o pozici jedničky mezi brodskými tyčemi. Kvality skromného mladíka neušly ani pozornosti trenérů reprezentace do 20-ti let, kam brankářský klenot Havlíčkova Brodu dostal další pozvánku.

Miroslav Přerost se svými asistenty při sestavování své dvaadvacetičlenné nominace pro turnaj čtyř ve švédském Sundsvallu na nadějného brankáře nezapomněl, a znovu ho tak nechá předvést jeho schopnosti v národním dresu. Mladí Češi se postupně střetnou s domácím Švédskem, Ruskem a Finskem. Daniel Dolejš se tak opět o něco více přiblížil účasti na mistrovství světa, jež na přelomu roku hostí ruská Ufa. Rodák z Humpolce, který v létě oslavil 18. narozeniny, se netají tím, že je pro něj účast na světovém šampionátu obrovskou motivací. O to více, že mu jen o vlásek uniklo mistrovství světa do 18-ti let.

Daniel Dolejš, který je v současné době velkou oporou A-mužstva, v akci.

Zato starší dorost klubu z Kotliny se v novém soutěžním ročníku nejvyšší tuzemské soutěže pořádně trápí. V desetičlenné skupině Střed patří svěřencům Richarda Cachnína a Milana Kraučuka poslední příčka, z níž na nejbližšího soupeře ztrácí propastných dvanáct bodů. V nepříjemné situaci však o to více vynikají výborné výkony šestnáctiletého brankáře Vítka Vaněčka, jehož úspěšnost zákroků činí 93,42 procenta. S tímto číslem je druhým nejlepším gólmanem ve skupině Střed a čtvrtým v celé soutěži.

Pochopitelný důsledek v podobě prestižní a zasloužené pozvánky do reprezentační „sedmnáctky“ tak na sebe nenechal dlouho čekat. Trenérský trojlístek Jiří Veber – Petr Svoboda – Karel Beran nominoval šikovného muže s maskou na tři utkání s Finskem, které jeho tým od osmého do desátého listopadu postupně vyzve v domácím prostředí. Nejdříve v Roudnici nad Labem, o den později ve Slaném a nakonec v Litoměřicích.

Starší dorostenci se trápí, ale výkony Vítka Vaněčka jsou pozitivem.

Držme oběma mladíkům palce k tomu, aby se jim i v barvách České republiky dařilo co nejlépe.

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři