19. 11. 2012 | Ladislav Vácha

Hráli jsme dobře a zasloužili jsme si to, říká po cenném vítězství David Michálek

Mladší dorostenci Havlíčkova Brodu sice nevstoupili do probíhajícího soutěžního ročníku vůbec dobře a museli skousnout několik hodně nepříjemných porážek, ale klíčové zápasy pro záchranu nejvyšší soutěže zvládli, když si v obou případech poradili s posledním Táborem (doma 7:0 a venku 3:0). V poslední době se navíc svěřenci trenéra Jaroslava Benáka chytají na vítěznou vlnu, když si na ledě Kotliny za tři body poradili s Hradcem Králové a naposledy i se Spartou Praha. Lví podíl na vítězství mladých Rebelů měl mladý útočník David Michálek, který se stal hostem pozápasových ohlasů.

Mladí bojovníci z Kotliny od začátku nedělního utkání jasně ukazovali, že svému soupeři, který byl papírovým favoritem, nedají ani centimetr ledu zadarmo. Se Spartou Praha sváděli vyrovnanou a atraktivní bitvu, jež s sebou přinášela spoustu šancí na obou stranách pomyslné barikády. Hosté se sice v prostřední části ujali těsného vedení, ale 18 sekund před druhou sirénou Havlíčkův Brod vyrovnal a v samotném závěru zápasu druhou trefou rozhodl o svém triumfu. „Myslím si, že jsme dneska hráli dobře a zasloužili jsme si to. Hodně jsme bruslili a měli jsme lepší střelbu,“ ohlédl se za povedeným vystoupením svého týmu David Michálek.

A byl to právě čtrnáctiletý forvard, kdo se výrazně podepsal pod havlíčkobrodské vítězství, když měl prsty v obou vstřelených brankách svého týmu. V závěrečných sekundách druhé třetiny rychle obkroužil bránu a nastřelil betony gólmana Brízgaly, od nichž se kus černé gumy dostal na hůl Jana Jelínka a ten si s dorážkou věděl rady. I na rozhodujícím momentu střetnutí se podílel asistencí, když rychlý protiútok domácích zakončil trefou do černého Daniel Kolouch. „Dobře jsme se dostali z obranného pásma, dokázali jsme rychle přejít přes celé hřiště a zakončit to,“ popsal stručně oba góly.

Havlíčkův Brod sice předvedl skvělý výkon a tři body si za vítězství 2:1 připsal zcela zaslouženě, ale i přesto se najdou herní činnosti, na nichž bude do dalších zápasů ještě potřeba zapracovat. „Myslím si, že bychom měli zlepšit střelbu. Je to přeci jen pořád takové nemastné neslané,“ uzavřel své povídání talentovaný hokejista, který minulý rok přesvědčoval o svých kvalitách i na Mezinárodní hokejové škole.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři