27. 11. 2012 | Richard Wagner

Erik Novák: Někteří kluci jsou zranění, tak jsem dostal příležitost

Junioři hostili v neděli na svém vlastním ledě poslední celek tabulky juniorské ligy - HC Junior Mělník. Proti němu si parta seskupená okolo tandemu lodivodů Adam - Benc připsala povinné vítězství. Na demolici jasně posledního soupeře, jehož město leží na soutoku dvou nejznámějších a největších českých řek Labe a Vltavy, se podílel také navrátilec do útočných řad Rebelů Erik Novák, který několikrát ukázal své schopnosti, zle zatopil obraně soupeře v čele s brankářem Skřebským a dokonce připravil druhý gól domácích.

První třetinu ovládl jasně papírový favorit z Kotliny, který do brány posledního Mělníku nasázel čtyři branky, a vytvořil si tak pohodlný náskok. „Hráli jsme dobře, povedl se nám začátek, ale druhou třetinu jsme to nějak nezvládali. Trošku jsme zpomalili a dali jsme se na jejich hru, ale nakonec jsme to dotáhli a vyhráli,“ odpověděl Novák. „Takže dobrý,“ dodal vzápětí. Po druhé části zápasu došlo v brankovišti Havlíčkova Brodu ke změně a Jiřího Jirouta nahradil mezi třemi červenými tyčemi Milan Hlávka. „Bylo to rozhodnutí trenérů. Já nevím, proč jej vyměnili, ale oba chytali dobře a my jsme vyhráli, takže je to dobré,“ objasnil mladý střelec.

Erik Novák naskočil poprvé do ostrého zápasu v této sezoně již v pátek proti Kolínu, ale v utkání proti Mělníku se poprvé přestavil před vlastním publikem. Loňský nejproduktivnější hráč naší juniorky si první letošní zápas na ledě v Kotlině užíval. „Ono ne po dlouhé době, já jsem chodil na tréninky, ale je nás tu hodně „devadesát dvojek“ (ročníků 1992 – pozn. red.). Někteří kluci jsou ale momentálně zranění, a tak jsem dostal šanci a bylo to hodně dobré,“ hodnotil spokojeně navrátilec do sestavy.

Havlíčkobrodští po čas celého zápasu zásobili gólmana Junioru prací a ten měl mnohdy co dělat, aby udržel útočné choutky Rebelů na uzdě. Ovšem ani jeho výkony nedokázaly zastavit střeleckou mašinu domácích. „Určitě jsme byli lepší v koncovce, na druhou stranu se soupeř moc do šancí nedostával,“ věděl Erik Novák. V příštím kole čeká v neděli na Broďáky prestižní derby na ledě Žďáru nad Sázavou.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři