30. 11. 2012 | Ladislav Vácha

Mladí brankáři Rebelů mají skvělou formu, do „sedmnáctky“ byl znovu pozván Vítek Vaněček

Klub HC Rebel Havlíčkův Brod může být dlouhodobě hrdý na to, že pravidelně posílá mladé hráče ze svých řad na akce národního týmu, kde se tito reprezentanti mohou představit na mezinárodní scéně. Získají tak nejen velký zážitek, na který mohou vzpomínat do konce svého života, ale i spoustu neocenitelných zkušeností. V poslední době se naplno ukazuje především výchova výtečných gólmanů, kteří se v budoucnu mohou stát oporami A-týmu. Názorným příkladem je osmnáctiletý Daniel Dolejš, v současnosti klíčová postava bojovníků z Kotliny i člen reprezentační „dvacítky“. Už teď registrujeme v mládežnických týmech jeho zdatné následovníky. V mladším dorostu chytá fantasticky Jan Brož, ve starším potom čaruje Vítek Vaněček, který si znovu vysloužil pozvánku na sraz národního týmu do 17-ti let.

Obě dorostenecké kategorie se v nejvyšší soutěži od začátku soutěžního ročníku hodně trápily. Zatímco mladší porážela v klíčovém souboji o záchranu Tábor a v posledních kolech se výsledkově zvedla, starší stále vězí až po uši v hodně nepříjemné situaci. S pouhými čtyřmi body se stále krčí na úplném dně tabulky Střed, přičemž na nejbližší Mladou Boleslav ztrácela před pátečním zápasem už propastných 17 bodů. O to více však vynikají výkony maskovaných mužů, v tomto případě hlavně Vítka Vaněčka, který předvádí stabilně spolehlivé výkony a při výrazné střelecké převaze soupeře drží svůj tým ve hře o veledůležité body až do úplného konce.

Jeho úchvatné zákroky v brankovišti mladých Rebelů nezůstaly bez odezvy. Nejenže byl jako jediný hráč nominovaný naší redakcí do finálové šestice o mládežníka měsíce za září i říjen, ale dočkal se také prestižní pozvánky do reprezentační „sedmnáctky“. S týmem pod vedením trenéra Vebra se zúčastnil ve druhé půlce října nominačního zápasu doma v Havlíčkově Brodě a se svou šancí naložil skvěle. Řekl si o místo v sestavě a začátkem listopadu si odbyl reprezentační premiéru proti Finsku v Litoměřicích. A na mezinárodní scéně se uvedl vítězně, když pomohl k triumfu 3:2.

Realizační tým na něj nezapomněl a zařadil ho znovu do své nominace. Talentovaný gólman se tak podívá i na další reprezentační akci a rozhodně nebude muset cestovat daleko, protože se jedná o jednodenní kemp v nedalekém Humpolci, který proběhne na místním zimním stadionu už 5. prosince. Držme mu palce k tomu, aby se opět předvedl v co nejlepším světle a udržel se mezi nejlepšími mladými hokejisty své věkové kategorie co nejdéle.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři