16. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Naši fanoušci byli fantastičtí. Vypadalo to, jako bychom hráli doma, hlásil Rech

Rebelové si nachystali další těžkou zkoušku pro všechny kardiaky, ale znovu měla naštěstí v jejich podání dobrý konec. Na ledě Benátek nad Jizerou vedli havlíčkobrodští hokejisté v sobotu večer už o čtyři góly, ovšem nakonec bránili až do poslední chvíle těsný výsledek 4:3. „Nějaký rok mi díky tomu zase ubyl, stejně jako vlas. A naopak nějaká další vráska přibyla,“ usmíval se hlavní kouč brodského A-týmu Jiří Rech.

Úvodních dvacet minut vyhráli jeho svěřenci 2:0 a po druhé dvacetiminutovce zvýšili svůj náskok už na 4:1. „Hráli jsme výborně střední pásmo, dobře jsme bránili a z rychlých protiútoků se nám dařilo dávat góly,“ pochvaloval si výkon svého mužstva v úvodních čtyřiceti minutách. „Jen byla škoda, že jsme dostali gól chvilku před koncem třetiny. Špatně jsme tam rozebrali hráče,“ mrzelo trenéra.

V posledním dějství už se Rebelové nikam nehnali, naopak Středočeši vsadili na hru vabank a ta jim skoro vyšla. „Bohužel jsme nevyužili na začátku půlminutovou přesilovku pět na tři, tam jsme měli dát gól a byl klid,“ věděl Rech. „Domácí pak začali napadat ve třech, snížili na rozdíl dvou branek a v závěru navíc díky přesilovce hráli v šesti proti čtyřem. To se strašně těžko brání,“ dodal.

Minutu a půl se to brodským hokejistům dařilo, jenže pak se Benátky přeci jen prosadily a daly zápasu punc dramatu. „Naštěstí už tam nic dalšího nepadlo a my vyhráli. Myslím, že zaslouženě, protože soupeř sice měl víc střel, ale to byly spíš pokusy od modré. Že by nás přehrávali v situacích dva na jednoho nebo tři na dva, to ne,“ vysvětloval statistický údaj počtu střel 30:16.

Přísun dalších tří bodů má pro Rebely velkou cenu. Nejenže protáhli šňůru povedených zápasů na sedm v řadě, ale v tabulce poskočili už na šesté místo. „Strašně jsme ty body potřebovali,“ souhlasil trenér. „Popravdě řečeno, když jsem viděl, kolik mají Benátky hráčů z Liberce, ať už na rozehrání nebo na střídavé starty, tak jsem v plný počet ani moc nedoufal. O to větší mám radost, že jsme je vydřeli,“ svěřil se.

Fanoušci v Benátkách. Foto: Radek Kocman
Pomocnou ruku podali havlíčkobrodským hokejistům znovu jejich fanoušci, kterých dorazilo do Benátek několik desítek. „Byli fantastičtí. Pro nás to bylo, jako bychom hráli doma,“ nešetřil chválou na adresu dorazivších příznivců Rech. „V hledišti dominovali celý zápas, opravdu moc nám pomohli. A za to jim patří velký dík. Věřím, že si to společně s námi užili,“ dodal.

V dalším kole čeká Rebely ve středu na domácím ledě souboj se čtvrtou Kadaní. Hrát se bude tentokrát až od 18.30, protože prvoligovému utkání bude předcházet od 15.00 přípravný zápas české dvacítky se stejně starými kolegy ze Slovenska. „Určitě nebudeme proti Kadani nijak bláznit. Zase půjdeme ze zajištěné obrany a oni určitě nějaké chyby udělají, tak je musíme potrestat. Šikovných útočníků na to máme dost,“ je přesvědčen kouč.

„Potřebujeme udělat také nějakou povedenou šňůru doma. Když se podíváte na tabulky, tak venku jsme ve sbírání bodů třetí, ale doma to pořád není ono. Chceme to vylepšit, aby chodilo víc lidí a abychom se trochu odtrhli od soupeřů, kteří jsou za námi,“ plánuje Rech.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři