14. 12. 2013 | Richard Wagner, Michal Sabó

Rebely srazila nedisciplinovanost a z litoměřického ledu se vrací s prázdnou

Litoměřice - Celek z Vysočiny chtěl navázat v Litoměřicích na úspěšné vystoupení z domácího ledu, kde rozdrtil Kadaň 7:3. To se výběru trenérského dua Jiří Mička - Richard Cachnín nepodařilo. Kališníci se rychle dostali do vedení, ale v průběhu druhé části se Rebelům podařilo dvakrát srovnat. Jenže vždy krátce po vstřelené brance přišlo vyloučení a oslabení zastavilo rozlet Havlíčkobrodských, kteří pak rychle inkasovali. V poslední minutě ještě zkusili Broďáci hru bez brankáře, v níž Stadion pečetil svůj triumf. V pondělí se pokusí družina z Kotliny na svém ledě o reparát v utkání s Medvědy z Berouna.

Domácí tým se do utkání vrhl již od úvodních minut a s velkou vervou se jeho hráči tlačili dopředu. Havlíčkobrodský gólman Kacetl se rozhodně nenudil. Neprůstřelnost však dokázal udržet pouze necelé tři minuty. Poté se do individuálního útočného výpadu pustil Zdeněk Bahenský, obkroužil branku a z otočky z pravého kruhu trefil skulinu u pravé tyče nad ramenem hostujícího brankáře.

Odpovědět mohl Rebel Jan Berger, ale proti jeho ráně z pravé strany předvedl Vojtěch Sedláček pohotový efektní zákrok svou lapačkou. Další povedený zákrok přišel v sedmé minutě na druhé straně a paradoxně nebyl jeho autorem brankář Kacetl, ale obránce Korím, který zastupoval svého gólmana při Čermákově střele do odkryté sítě. Prázdnou branku měl při střele také Martin Chabada po Švagrovského pokusu, ale také jeho šanci Rebelové přežili bez úhony.

Svěřenci trenéra Mičky naopak dokázali po přestávce srovnat skóre. Střela Marka Drtiny z 23. minuty přepadla Sedláčkovi přes lapačku do sítě. Odpověď domácích na sebe ale nenechala dlouhou čekat. Vít Budínský procedil o tři minuty později důrazně na brankovišti puk mezi Kacetlovy betony. Další změna skóre přišla v polovině utkání. Rebelové se vydali do rychlého protiútoku, který zakončoval Stach. Jeho střelu sice Sedláček vyrazil, ale u kotouče byl jako první Bohumil Jank a zametl jej do odkryté klece.

Po dalším vyrovnání Litoměřičtí zabrali a zbytek druhé třetiny se nesl ve znamení jejich šancí. Domácí střelci využili dvě z nich. Nejprve vrátil vedení na stranu svého týmu druhým zásahem Vít Budínský, jehož našel zcela nekrytého před Kacetlem Václav Drábek a nedávná posila z Ústí zamířila chladnokrevně nad vyrážečku havlíčkobrodského gólmana. Gól do šatny poté vsítil Martin Novák, který se poslední dotkl kotouče, jenž byl dotlačen za brankovou čáru hostů.

Závěrečná dvacetiminutovka byla na gólové příležitosti nejméně bohatá, přesto se diváci v Kalich Areně dočkali ještě dalších dvou zásahů. V 53. minutě vsítil kontaktní branku na 4:3 Lukáš Havel, ke kterému se odrazila Maliníkova zblokovaná střela a zkušený hostující útočník dorazil kotouč přes levý Sedláčkův beton. Ještě snadnější práci měl ale Jakub Suja, který využil hru hostů bez brankáře v samém závěru a dovezl puk do prázdné branky. Další z posil, které Stadion získal v průběhu základní části, tak pojistila cennou výhru 5:3, díky které Litoměřičtí udrželi pátou příčku v tabulce a dotáhli se Rebelům na rozdíl devíti bodů.

Litoměřice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 3. Bahenský (Suja, Žovinec), 26. Budínský (Bahenský), 34. Budínský (Drábek, Bahenský), 40. Novák (T. Doležal, Hašek), 60. Suja (Budínský, Bahenský) – 23. Drtina (Kolafa, Polodna), 31. Jank (Stach), 53. Havel (Maliník, Vágner). Rozhodčí: Zubzanda - Hynek, Rozlílek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 49:19 (15:6, 23:9, 11:4). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.