15. 12. 2013 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Abbrent se po výhře v Hodoníně radoval ze tří bodů, Bušek po první porážce od Přerova litoval špatného vstupu

Starší dorostenci za sebou mají dva zcela rozdílné zápasy. Zatímco v pátek se z daleké cesty do Hodonína vraceli domů v dobré náladě po zaslouženém vítězství 4:1, v neděli díky nepovedené třetí třetině v Kotlině podlehli Přerovu. „První třetina se nám docela povedla, získali jsme vedení. Ve druhé jsme ho navýšili a ve třetí už jsme si ho jen pohlídali,“ pochvaloval si po páteční výhře Jakub Abbrent. Zato Davida Buška čekalo o dva dny později smutné hodnocení. „Rozhodly přesilovky, v nichž jsme dostali čtyři góly,“ měl jasno o rozhodujícím elementu utkání.

Jakub Abbrent: „Na zápas jsme se dobře připravili.“

Vyhráli jste první zápas v nadstavbě venku. Jak bys jej zhodnotil?
Určitě je to dobré, tři body jsou doma. První třetina se nám docela povedla, získali jsme vedení. Ve druhé jsme ho navýšili a ve třetí už jsme si ho jen pohlídali, takže to bylo dobré.

Hráli jste v Hodoníně, což je soupeř, který je docela vzdálený. Měla dlouhá cesta na váš nástup na led nějaký vliv?
Vliv to trošku mělo, ale nebylo to až tak hrozné. Na zápas jsme se dobře připravili.

Během nadstavby jste v základní hrací době ještě neprohráli. Vypadá to, že vaše výkony jdou pořád nahoru.
Zatím ano, uvidíme, jak to půjde dál. Snad to bude takhle pokračovat.

Podařilo se ti vstřelit gól. Jak bys jej popsal?
Klofka (Rostislav Klofáč - pozn. red.) vystřelil a od Krauči (Jakuba Kraučuka - pozn. red.) se to odrazilo přede mě, před prázdnou bránu.

Vaší lajně, kde hraješ s Kubou Kraučukem a Tomášem Cejpkem, se docela daří. Jak si na ledě vyhovujete?
Myslím si, že ta spolupráce je dobrá. Doufám, že takhle budeme pokračovat.

David Bušek: „Do zápasu jsme nastoupili špatně.“

Poprvé jste dnes v nadstavbě prohráli. Jak bys zápas zhodnotil?
Do zápasu jsme vstoupili špatně. Soupeř byl lepší, přebrusloval nás a byl u všeho dříve.

Podařilo se ti vstřelit branku. Jak jsi ji viděl ze svého pohledu?
Jeli jsme do situace 2 na 2 a Michal Semrád to nahodil před branku. Já jsem puk jednou rukou tečoval a přepadlo to přes gólmana.

Jakožto obránce jsi dnes nastoupil v útoku. Jak se ti vepředu hraje?
Zatím se mi daří, tak snad to tak půjde i dál.

Věřili jste po vítězství v Hodoníně tomu, že byste dnes mohli Přerov porazit? Přeci jen se nacházel v tabulce o něco níže než my.
Věřili jsme si, ale jak jsem říkal, do zápasu jsme nastoupili špatně. Asi jsme soupeře podcenili.

V čem byl dnes největší rozdíl mezi oběma soupeři?
Určitě v rychlosti.

Co bylo podle tebe rozhodujícím okamžikem zápasu?
Rozhodly přesilovky, v nichž jsme dostali čtyři góly.

Co musíte do příštího zápasu nejvíce zlepšit? Čeká vás zimní přestávka, co budete během ní nejvíce pilovat?
Trenéři nám připravili kondiční cvičení, takže budeme makat.