BK Havl. Brod - Mezinárodní hokejová škola se hlásí o slovo už počtvrté, ve výběru nechybí ani mladí Rebelové
Mezinárodní hokejová škola se hlásí o slovo už počtvrté, ve výběru nechybí ani mladí Rebelové

Mezinárodní hokejová škola se hlásí o slovo už počtvrté, ve výběru nechybí ani mladí Rebelové

10.07.2014 | Milan Sochor

Mezinárodní hokejová škola proběhne i za účasti Rebelů

Stává se dobrým zvykem, že část letních prázdnin vyplní mladým talentům z Vysočiny a finské oblasti Tampere Mezinárodní hokejová škola (IIHS – International Ice Hockey School). Čtvrtý ročník, kterého se letos účastní hráči ročníku 2001, bude od 27. července do 2. srpna 2014 hostit finské město Tampere a zimní stadion klubu Pirkkalan Pingviinit. Kotlinu budou reprezentovat obránci Filip Krišta s Valentýnem Smolkem a útočné trio Adam Dvořák, Patrick Brdičko, Adam Rybáček. Navíc do Finska poletí i havlíčkobrodský trenér Jakub Venc, který vytvoří tandem s pelhřimovským Adamem Vylíčilem, jenž také část kariéry strávil mezi mantinely v Kotlině.

 

Mezinárodní hokejová škola je trochu odlišná od běžných kempů pro mladé naděje, do nichž se může přihlásit každý mladík, který má o to zájem. Na soupisku IIHS je nominováno 23 hráčů nejen na základě jejich výkonů a přístupu k hokeji, ale přihlíží se také k jejich studijním výsledkům. Proto se této školy účastní jen ti nejlepší, a to jak z našeho kraje, tak i z Finska. Cílem tohoto projektu je především zkvalitnění práce s mladými hráči, protože se obě strany mohou spolu podělit o své zkušenosti.

Na finské a české hokejisty čekají tréninky zaměřené na fyzickou kondici a rozvíjení herních dovedností. To ale není vše, kluci si zahrají i mnoho zápasů, a budou tak mít možnost změřit své síly. Navíc si díky této zkušenosti budou zlepšovat i svoje jazykové schopnosti. Hráči budou totiž rozděleni do smíšených skupin, takže nepůjde o mezinárodní souboje Česka s Finskem, ale postaví se proti sobě právě takto namíchané týmy. Jediný způsob, jak se mohou mladí hokejisté mezi sebou dorozumívat, je používání anglického jazyka.

Útulný zimní stadion ve městě Pirkkala. (Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz)

Pokud nepočítáme trenéra Jakuba Vence, z řad Rebelů se na soupisku dostalo pět jmen. Stejný počet hráčů se účastnil i prvního ročníku, v dalších letech nás pak zastupovalo devět a šest talentů. Může se tak zdát, že letošní výprava není tolik početná. Opak je však pravdou, počet hokejistů z Havlíčkova Brodu je druhý nejvyšší. Širší enklávou se může pyšnit jen jihlavská Dukla, z jejíhož tábora bylo nominováno sedm hokejových nadějí. Další čtyři jména na soupisku přidala Horácká Slavia Třebíč, ze Žďáru nad Sázavou a Ledče nad Sázavou se štěstí usmálo na tři hráče a jedno želízko v ohni má Velké Meziříčí.

Nominace ČR:

Brankáři:

Ondřej Chaloupek (HC Dukla Jihlava), Miroslav Pestr (HHK Velké Meziříčí), Šimon Dobrovolný (SK Horácká Slavia Třebíč)

Obránci:

Patrik Rašín, David Homola (oba HC Dukla Jihlava), Filip Krišta, Valentýn Smolko (oba HC Rebel Havlíčkův Brod), Daniel Piskač, Patrik Pokorný (oba HC Ledeč nad Sázavou), Jan Čermák (SKLH Žďár nad Sázavou), Lukáš Marek (SK Horácká Slavia Třebíč)

Útočníci:

Vítězslav Brož, Miroslav Juda, Adam Najman, Pavel Svoboda (všichni HC Dukla Jihlava), Adam Dvořák, Patrick Brdičko, Adam Rybáček (všichni HC Rebel Havlíčkův Brod), Adam Bíbr, Patrik Mojdl (oba SK Horácká Slavia Třebíč), Jiří Hromádka, Michal Trejbal (oba SKLH Žďár nad Sázavou), Jakub Krajíček (HC Ledeč nad Sázavou)

 
Aktuálně na webu
Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

(středa 27.5.) Do pátku 22. května mohly kluby posílat přihlášky do druhé ligy. Tu nakonec podalo 24 týmů včetně...

 
Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

(úterý 26.5.) Těšíte se na start nové sezony? Parádní zápasy uvidíte už v srpnu, svěřenci Michala Konečného totiž...

 
Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

(pondělí 25.5.) Mládežníci od juniorů po šestou třídu začali přípravu v pondělí 11. května, ti mladší od páté třídy...

 
Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

(pátek 22.5.) Po více než deseti letech se vrací do třetí nejvyšší tuzemské soutěže celek Velkého Meziříčí. Ten...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv