BK Havl. Brod - V úterý znovu na hokej, kolotoč zápasů v Kotlině otevře patrnerský souboj s Plzní
V úterý znovu na hokej, kolotoč zápasů v Kotlině otevře patrnerský souboj s Plzní

V úterý znovu na hokej, kolotoč zápasů v Kotlině otevře patrnerský souboj s Plzní

29.07.2014 | Richard Wagner

V úterý znovu na hokej, tentokrát domů

Měsíc s názvem červenec, v kalendáři zanesený na sedmém místě v pořadí, nese se ve znamení vysokých teplot. Spousta lidí vyráží na koupaliště, kde se tísní v ohromném vedru na prostoru pět krát pět milimetrů ve vodě, která je mnohdy teplejší než vzduch samotný. Kýžené ochlazení tedy nepřichází a kvalitní zážitek ztrácí na hodnotě. Nabízí se tedy levnější a hodnotnější alternativa - vyrazit na hokej. V Kotlině je příjemné klima a navíc dorazí kvalitní soupeř - extraligová Plzeň. Pro Rebely se bude jednat o druhé střetnutí během dvou dní, pro Škodu premiéra. Start zápasu je stanoven na 17:30.

TOP foto: Milan Podpera (www.hcskoda.cz)

 

Plzeň v minulé sezoně

Stejně jako Rebelové v první lize, i Plzeň se vloni probojovala do čtvrtfinále. Indiáni dokázali Kometu potrápit a šestý zápas rozhodl až nastavený čas. Před sérií byla mírně favorizovaná právě Plzeň, jež se umístila v tabulce na třetí pozici, jen jeden bod ztrácela Škodovka na druhý Třinec. Co se týče hráčského kádru, tak jedničkou mezi tyčemi byl mládežnický reprezentant Matěj Machovský, kterému kryl záda zkušený Lukáš Mensator. Tahounem mezi hráči v poli byl známý rebel Radek Duda, v play-off zase bodově zářil Ondřej Kratěna. Nejlepším střelcem byl však Václav Pletka, mezi obránci střelecky řádil Vojtěch Mozík. Velkými osobnostmi v plzeňských řadách byli beze sporu Martin Straka a Tomáš Vlasák. Z kádru Plzně vloni vzešel i jeden Rebel. Patrik Petruška se v rámci střídavých startů na několik utkání objevil v Kotlině.

Brod vs. Plzeň - vlastní proti svým?

Úterní střetnutí přinese jednak zajímavou konforntaci mezi celkem z první ligy a týmem, jenž vloni budil respekt v extralize, ale toto utkání je pro oba mančafty také velice důležité z dalšího důvodu. Před nedávnem spolu Rebelové a Plzeňští navázali spolupráci. Z některých indiánů se tak stanou Rebelové a vyloučena není ani cesta opačným směrem. Tato slova podporuje i kouč havlíčkobrodských hokejistů Miroslav Barus: „Při tomto utkání už se také dozvíme i nějaká konkrétní jména, která by se mohla v Kotlině v rámci této spolupráce objevit.“ I to je další dobrý důvod, proč se přijít na havlíčkobrodský zimní stadion podívat.

Havlíčkobrodští začali hrát již v pondělí

Soupeřem byl Rebelům maďarský Ferencvároš TC, nikoli celek Újpesti TE, jak bylo původně chybně proklamováno. I přesto, že byla parta z Kotliny po čas zápasu lepším týmem, skončilo utkání po šedesáti minutách 3:3. Rozhodly tak nájezdy, v nichž se nakonec mančaft z Vysočiny mohl radovat. Sestava, jíž si můžete prohlédnout níže, však ve stejném složení proti Plzni nenastoupí. „Zítra se do hry zapojí Maliník, Jankovič, Chlubna, Milfait. Někteří hráči si odpočinou a příležitost dostanou jiní. O gólmanech jsme se ještě nebavili, takže teprve uvidíme. Je tu šance, že bude chytat i někdo z těch, co byli ve hře dnes,“ prozradil ihned po skončení utkání trenér Rebelů.

HC REBEL - FERENCVÁROŠ TC 4:3sn

Góly a nahrávky Rebelů: 18. Štumpf (Kučera, Minárik), 22. Berger (Trummer, Sedláček), 43. Jak. Kadlec (D. Vala), rozh. náj. Minárik.
H. Brod: Dlouhý (31. F. Barus) – D. Kolář "A", Žvátora, Sedlák, L. Vágner, Pecen, Grman, D. Vala, Kulhánek - Minárik, Štumpf, Kučera - Berger, P. Sedláček, Trummer - Valášek, Jak. Kadlec "C", Boček - Kuchta, Kozlík, Vaculín.

Související články

 
Aktuálně na webu
Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

(středa 27.5.) Do pátku 22. května mohly kluby posílat přihlášky do druhé ligy. Tu nakonec podalo 24 týmů včetně...

 
Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

(úterý 26.5.) Těšíte se na start nové sezony? Parádní zápasy uvidíte už v srpnu, svěřenci Michala Konečného totiž...

 
Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

(pondělí 25.5.) Mládežníci od juniorů po šestou třídu začali přípravu v pondělí 11. května, ti mladší od páté třídy...

 
Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

(pátek 22.5.) Po více než deseti letech se vrací do třetí nejvyšší tuzemské soutěže celek Velkého Meziříčí. Ten...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv