BK Havl. Brod - Junioři v pátek načnou další extraligou misi, doma přivítají Mladou Boleslav
Junioři v pátek načnou další extraligou misi, doma přivítají Mladou Boleslav

Junioři v pátek načnou další extraligou misi, doma přivítají Mladou Boleslav

04.11.2010 | Ladislav Vácha

Juniorka vyzve Mladou Boleslav

Mladí bojovníci z Kotliny pokračují ve své extraligové pouti další porcí zápasů. Na začátku víkendu změří v domácím prostředí síly se svými vrstevníky z města automobilů, Mladé Boleslavi. V poslední době se jim příliš nedaří, proto by se jim cenné vítězství do vyrovnané tabulky hodilo jako sůl. Naopak Středočeši si zatím počínají skvěle, když si připisují důležité body s obdivuhodnou noblesou a nacházejí se ve zcela odlišném rozpoložení než jejich nejbližší soupeř. O naprosto rozdílné situaci svědčí také aktuální postavení obou týmů ve startovním poli extraligy juniorů. Páteční bitva mezi oběma soky je na programu od 18 hodin.

 

HC Rebel Havlíčkův Brod - BK Mladá Boleslav

Začátek: 18:00

Minulé kolo:

Rebelové se postarali o pondělní předehru dlouho očekávaného derby Vysočiny v soutěži dospělých, když doma přivítali odvěkého rivala, Duklu Jihlava. Po naprostou většinu utkání tahali s mladíky z krajského města za kratší konec pomyslného lana, když první housle hrála především sehraná a úderná dvojka Hynek Zohorna – Martin Hadrava. Oba mladíci mohou těžit nejen ze svého obrovského talentu, ale také z nasbíraných zkušeností z 1: ligy dospělých, kde oblékají dres havlíčkobrodského A-týmu. Prestižní duel si očividně užívali vrchovatou měrou, přičemž zařídili všechny tři branky domácího souboru. Jihlavská družina se ale neustále udržovala na dostřel a také měla ve svých řadách výraznou osobnost, urostlého forvarda Anatolije Protasenju, jenž zaznamenal hattrick a na tříbodovém triumfu Dukly měl lví podíl. Navíc střelil vítěznou branku utkání, po níž se Jihlavští ujali vedení 4:3, které už do závěrečného hvizdu nepustili.

Mladá Boleslav se představili na ledě Kladna, které se rovněž pohybuje ve spodních patrech tabulky a je jedním z konkurentů Rebelů v cestě za záchrannou nejvyšší soutěže této věkové kategorie. Středočeši se naopak pohybují v poklidných vodách extraligové tabulky, když jim patří krásná 7. příčka. Do utkání tak vstupovali jako jasný favorit a papírové předpoklady do puntíku naplnili, když si z hokejového stánku svého soupeře udělali doslova střelnici. Svého soka totiž srazili na kolena sedmi přesnými zásahy, na které se kladenští mladíci zmohli slabou odpovědí v podobě jednoho gólu, který byl jen slabou náplastí na vysokou porážku a ztrátu cenných bodů.

Poslední zápasy:

Havlíčkobrodští mladíci se v poslední době očividně trápí. Z předchozích pěti extraligových duelů vytěžili jen tři body, které vyválčili po výhře 5:3 na ledě českobudějovického Mountfieldu. V domácím prostředí se museli třikrát sklonit před svými soupeři, které postupně tvořili Litvínov, Chomutov a již zmiňovaná Dukla Jihlava. Další porážku utrpěli v prostředí Ocelářů z Třince, jež vyprovodili havlíčkobrodskou družinu z ledového kolbiště po vítězství 5:2. Rebelové ale rozhodně nemají důvod věšet předčasně hlavy, protože pro ně boj o záchranu zůstává nadále otevřený. Navíc mohou profitovat z výhody domácího prostředí, kde po střetnutí s Mladou Boleslaví uvítají Bílé Tygry z Liberce. Určitě udělají vše pro to, aby získali co největší počet bodů a na svá poslední vystoupení s bodovým půstem tímto způsobem zapomenout.

Mladá Boleslav se během posledních pěti duelů představila hned třikrát na kluzištích soupeřů a tyto své mise může hodnotit pozitivně. Na konto si během nich totiž připsala dvě tříbodová vítězství (v Brně 2:1 a na ledě Kladna 7:1) a jednu porážku (ve Znojmě 4:7). Ve dvou případech se pro změnu radovala v domácím prostředí, kde zaznamenala skoro stoprocentní úspěšnost. Nejdříve zkřížila hole s Karlovými Vary (4:2) a poté s Pardubicemi (2:1 po samostatných nájezdech). Do Kotliny proto zajíždí v dobrém rozpoložení a její hokejisté určitě budou chtít na své úspěchy navázat také proti havlíčkobrodským Rebelům.

Postavení v tabulce:

Havlíčkův Brod má na kontě 19 bodů a pohybuje se mezi soupeři na konci tabulky, s nimiž zřejmě svede tuhý boj o udržení nejvyšší soutěže této věkové kategorie. Na Havířov, jenž vězí na úplném chvostu, má k dobru 6 bodů. Na záda mu dýchají z bezprostřední blízkosti České Budějovice, které mají manko pouze jednoho bodu. Naopak Rebelové stíhají hned trojici konkurentů před sebou, v níž figuruje Kladno (20 bodů), Kometa Brno (20 bodů) a Pardubice (21 bodů).

Mladá Boleslav zatím vydolovala z extraligových bojů 35 bodů a okupuje diametrálně odlišné sféry tabulky než její nejbližší soupeř z Českomoravské vrchoviny. V nesmírně vyrovnané tabulce drží 7. místo, na které jí zezadu nejvíce útočí osmý Třinec, jenž se drží v jednobodovém odstupu. Ovšem Středočeši mají na dostřel také své soupeře před sebou, když se pohybuje v nejtěsnější blízkosti šestému Zlínu (36 bodů) a pátému Znojmu (37 bodů).

Poslední sestava:

HC Rebel Havlíčkův Brod:

Pešek (Zvolánek) - Novotný "A", Šíma, Ambrož, Bancíř, Vác. Němec, Musil, Richter - Hadrava, Varga, J. Milfait "C", O. Doležal, Honza, Zdražil, P. Blažek, Havel, Ondráček "A", M. Novák, J. Doležal, Zohorna.

Související články

 
Aktuálně na webu
Střelecká převaha nepřinesla dorostencům body proti Kladnu!

Střelecká převaha nepřinesla dorostencům body proti Kladnu!

(pátek 28.2.) KLADNO – Havlíčkobrodští mládežníci vyjeli do dalšího boje O pořadí v play off, když se představili...

 
První gól? Stačilo jen dobře nastavit hokejku, směje se Jaroslav Musil

První gól? Stačilo jen dobře nastavit hokejku, směje se Jaroslav Musil

(čtvrtek 27.2.) Neskutečně válí v elitním útoku juniorky a sedm startů už má na kontě i v A-týmu Bruslařů. A v tom...

 
Cenný bod! Oslabený Brod prohrál v Hodoníně po prodloužení

Cenný bod! Oslabený Brod prohrál v Hodoníně po prodloužení

(středa 26.2.) Havlíčkův Brod se vydal k velmi důležitému zápasu do Hodonína v okleštěné sestavě. Trenéři...

 
Šesťáci neudrželi s Duklou vedení a obdrželi v Kotlině desítku

Šesťáci neudrželi s Duklou vedení a obdrželi v Kotlině desítku

(úterý 25.2.) Šestá třída hostila v domácím prostředí jihlavskou Duklu a neměla zápas vůbec rozehraný špatně. I...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv