BK Havl. Brod - Bude to těžké, ale měli bychom to zvládnout, věří David Minárik
Bude to těžké, ale měli bychom to zvládnout, věří David Minárik

Bude to těžké, ale měli bychom to zvládnout, věří David Minárik

10.02.2015 | Ladislav Vácha

David Minárik: Bude to těžké, ale měli bychom to zvládnout

Rebely čeká hned šest důležitých bitev s velkým B, v nichž se bude rozhodovat o budoucnosti havlíčkobrodského hokeje. Nervy drásající play-out startuje už ve středu a bojovníci z Kotliny do něj jdou s jasným cílem - skončit na předposledním místě a uhájit tak prvoligovou příslušnost i pro příští soutěžní ročník. Ruku k dílu přiloží i dvacetiletý mladík David Minárik, který se před rokem zúčastnil mistrovství světa juniorů ve Švédsku. A šikovný útočník dobře ví, že důležitá bude i podpora z ochozů. „Co bych vzkázal fanouškům? Aby nás přišli podpořit,“ má jedno rodák ze slovenského Trenčína.

 

V Havlíčkově Brodě jste nový, hrajete tady prvním rokem. Jak se vám tady líbí ať už z pohledu zázemí, spoluhráčů a tak podobně?
Zázemí je dobré. Jen to město je takové menší, takže tady není moc co dělat. Ale jinak je to dobré.

Zahrál jste si na minulém mistrovství světa juniorů ve švédském Malmö, kde jste reprezentoval Slovensko. Jak velká to pro vás byla do hokejového života zkušenost a co jste říkal na letošní velký úspěch svých kamarádů?
Určitě to byla moc hezká zkušenost, každému bych to přál zažít. Zisk bronzových medailí jsem samozřejmě zaregistroval. Kluci byli třetí, což je super. To, co se nám minulý rok nepodařilo, tak se teď povedlo.

Jak jste viděl základní část 1. ligy ze svého pohledu?
Získali jsme čtyřicet bodů, což je podle mě dost málo. Vzhledem k tomu, že třeba Šumperk má 70 bodů, tak je to hodně velká ztráta. Je to slabé, ale oproti začátku jsme se zlepšili. V první čtvrtině soutěže to vypadalo, že to bude ještě horší. Potom jsme naštěstí několik zápasů vyhráli a trochu se to zvedlo. Hodně utkání jsme ale prohráli o gól, navíc v závěru nebo po prodloužení. To je škoda.

Teď vás čeká play-out. Co bude podle vás nejdůležitější v této části, kde už půjde o holé přežití?
Bude důležité dávat více gólů než soupeř a vyhrávat. (usmívá se) Budě to těžké. Myslím si, že když vyhrajeme čtyři ze šesti zápasů, z toho dva s Prostějovem, tak bychom to měli zvládnout a zachránit se.

„Miňo“ na svůj premiérový gól u Rebelů ještě čeká. Trefí se už v Šumperku?

Už ve středu vás čeká venku Šumperk, kde jste nedávno marně dotahovali velkou ztrátu a nakonec těsně prohráli 4:5. Co od tohoto zápasu očekáváte a s čím do něj půjdete?
(rozesměje se) To je těžká otázka. Dvakrát jsme tam prohráli a jednou nás dotáhli doma. Jsou velmi nepříjemní, mají v týmu hodně starších a zkušených hráčů. Uvidíme. Budeme bojovat a věříme tomu, že vyhrajeme.

Proti Prostějovu se vám zatím vůbec nedaří, tři ze čtyř vzájemných duelů jste s ním prohráli. Čím to podle vás je, že je tento soupeř tak nepříjemný?
Mají velkého gólmana a ve srovnání s ostatními týmy hodně brání. Dobře zavírají obranné pásmo a těžko se nám proti tomu prosazuje, hlavně v prostoru před bránou. Moc nám to nevyhovuje. Ale uvidíme, my budeme také hodně bránit, tak snad vyhrajeme.

Čeká vás klíčová část sezony, v níž bude určitě hodně důležitá podpora fanoušků. Co byste jim vzkázal, aby vás přišli podpořit?
(směje se) Co bych jim vzkázal? Aby přišli! Je to vážně bída, jak tady chodí na hokej málo lidí a je tady ticho. Když minule přišel i ten druhý kotel, tak byla hned lepší atmosféra. Bylo by super, kdyby to alespoň ještě na dva zápasy bylo takové.

 
Aktuálně na webu
Střelecká převaha nepřinesla dorostencům body proti Kladnu!

Střelecká převaha nepřinesla dorostencům body proti Kladnu!

(pátek 28.2.) KLADNO – Havlíčkobrodští mládežníci vyjeli do dalšího boje O pořadí v play off, když se představili...

 
První gól? Stačilo jen dobře nastavit hokejku, směje se Jaroslav Musil

První gól? Stačilo jen dobře nastavit hokejku, směje se Jaroslav Musil

(čtvrtek 27.2.) Neskutečně válí v elitním útoku juniorky a sedm startů už má na kontě i v A-týmu Bruslařů. A v tom...

 
Cenný bod! Oslabený Brod prohrál v Hodoníně po prodloužení

Cenný bod! Oslabený Brod prohrál v Hodoníně po prodloužení

(středa 26.2.) Havlíčkův Brod se vydal k velmi důležitému zápasu do Hodonína v okleštěné sestavě. Trenéři...

 
Šesťáci neudrželi s Duklou vedení a obdrželi v Kotlině desítku

Šesťáci neudrželi s Duklou vedení a obdrželi v Kotlině desítku

(úterý 25.2.) Šestá třída hostila v domácím prostředí jihlavskou Duklu a neměla zápas vůbec rozehraný špatně. I...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv