10. 2. 2015 | Ladislav Vácha

Boj o přežití začíná! Rebelové zkusí na třetí pokus vyloupit dračí sluj

Vrchol prvoligové sezony pro havlíčkobrodské barvy už buší na dveře. Havlíčkobrodská družina se ve středu 11. února vydá na severní Moravu, kde od 18:00 vyzve na souboj o velmi důležité body místní Šumperk. A na ledě Salithu, který už má záchranu dávno v kapse, má rozhodně co napravovat. V probíhajícím soutěžním ročníku zde ještě nezískala ani bod, naposledy padla těsně 4:5. Vyjde to na třetí pokus? (Foto: Věra Václavková, hokejsumperk2003.cz)

Salith Šumperk

Počátky hokeje: 1945
Salith Šumperk založen: 2003
Stadion: Zimní stadion Šumperk (kapacita 3 500 diváků)
Klubové barvy: žlutá, tmavě modrá
Webové stránky klubu: hokejsumperk2003.cz
Umístění v poslední sezóně: 12. místo po ZČ, 1. místo ve skupině O baráž
Trenér: Radek Kučera
Aktuální forma (posledních 10 zápasů): 4–1–0–5

Sestava z posledního utkání: M. Svoboda¨(Zelenka) – Novotný, Bail, Sedlák, Gewiese, Slavík, Drtil, Prokop – Popelka, Plášek, Vrdlovec – Rimmel, Moskal, Žálčík – Vachutka, Berger, Brunec
_________________________________________________________________________________

TM: 62
Devatenáctiletý odchovanec Vsetína patří mezi nejtalentovanější české gólmany. Na přelomu roku nasbíral velmi cenné zkušenosti, když si zachytal na juniorském mistrovství světa v Kanadě. Skvělými výkony si řekl o místo v sestavě a brzy se stal miláčkem šumperských fanoušků.
Dlouhodobě nepostradatelný článek dračí defenzivy. Zkušený obránce pravidelně sbírá obrovské množství kanadských bodů a patří k nejproduktivnějším zadákům celé soutěže. Dres Salithu už obléká v sedmé sezoně za sebou, vyzkoušel si už i extraligu.

TM: 80
Čtyřiadvacetiletý odchovanec Šumperku se řadí mezi největší tahouny ofenzivy. Společně s Tomášem Bruncem odehrál jako jediný drak všech 52 zápasů základní části a v týmové produktivitě drží 2. příčku. Přesně do černého pálil už 22x, díky čemuž je nejlepším kanonýrem Salithu.
Čtyřiatřicetiletý matador a hokejový světoběžník přišel na sever Moravy z Hradce Králové a během dvou sezon nastřádal neuvěřitelné množství kanadských bodů. Za 52 startů si v tomto ročníku připsal astronomických 60 bodů, když vstřelil 20 branek a přidal ještě 40 asistencí!

Salith Šumperk x HC Rebel Havlíčkův Brod

19-4-5-24 bilance 8-6-4-34
11., 70 bodů umístění 14., 40 bodů
154:188 skóre 115:183
6:1 (Most, doma) nejvyšší výhra 6:1 (Most, doma)
2:9 (České Budějovice, venku) nejvyšší prohra 0:6 (Kladno, doma)
18,66 % (6.) Využití přesilovek 10,00 % (14.)
80,00 % (11.) Úspěšnost v oslabení 79,72 % (13.)
Patrik Moskal - 60 bodů (20+40) nejproduktivnější hráč Roman Maliník - 27 bodů (8+19)
Lukáš Žálčík - 22 gólů nejlepší střelec Tomáš Rousek - 13 gólů
Patrik Moskal - 40 asistencí nejlepší nahrávač Roman Maliník - 19 asistencí
Tomáš Sedlák - 33 bodů (7+26) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád - 9 bodů (2+7)
Stanislav Dietz +3 nejlepší hráč v +/- Pavel Sedláček +5
Tomáš Brunec -19 nejhorší hráč v +/- Václav Tomek -19
Patrik Moskal 80 trest. minut nejtrestanější hráč Jan Platil 84 trest. minut
Miroslav Svoboda 91,03 % (9 záp.)
Vladislav Koutský 90,37 % (39 záp.)
Daniel Zelenka 87,78 % (13 záp.)
úspěšnost brankářů Filip Barus 100 % (1 záp.)

Rebelové nedotáhli velkou stíhací jízdu, Šumperk o gól vyhrál

Broďáci sice hned v úvodních minutách utkání dotlačili při přesilovce puk za brankovou čáru, ale hlavní rozhodčí kvůli posunuté bráně rozpažil. A draci potom nemilosrdně úřadovali. Při vlastním oslabení udeřil Lukáš Žálčík, na kterého při hrách v početní převaze navázali Karel Plášek a Michal Velecký. Ve 24. minutě rozjásal ochozy i Tomáš Drtil a na zlomené Rebely by si v tu chvíli nikdo nevsadil ani korunu. Jenže co se nestalo! Při přesilovce vykřesal jiskřičku naděje pro brodské barvy Jan Milfait a potom se začaly dít na ledě věci. Ve 45. minutě zblízka udeřil Aleš Padělek a po gólu z hole Martina Parýzka bylo zaděláno na pořádné drama. Jeřábkova družina se však sama zabrzdila v rozletu a hokejisté ze severu Moravy jí znovu odskočili zásluhou Tomáše Drtila. Nekoncentrovaný Salith ale potrestal Jakub Babka a fanoušci domácích se tak o nejtěsnější triumf 5:4 strachovali až do poslední sekundy.

znak týmu 5 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 12. Žálčík (Velecký), 13. Plášek (M. Haas, Bail), 15. Velecký (Plášek, Moskal), 24. Drtil (Moskal), 56. Drtil (Plášek, Sedlák) – 34. Milfait (Melka, Platil), 45. Padělek (Maliník), 47. Parýzek (Rousek, Melka), 58. Babka. Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 914. Střely na branku: 34:32. Třetiny: 3:0, 1:1, 1:3. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3, 5:4.

Salith Šumperk: M. Svoboda (Koutský) – Bail, Holík, Gewiese, T. Sedlák, Novotný, Slavík, Drtil – M. Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Bláha, Vachutka – Rimmel, Berger, Popelka

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák (Barus) – Platil, Parýzek, Semrád, Kolář, Pavlíček, Sklenička, J. Sedlák – Tomek, Melka, Rousek – Maliník, Padělek, Babka – Milfait, Sedláček, Minárik – Chlubna, Klhůfek, Kozlík

I když to tak dlouho nevypadalo, Šumperk se proti Rebelům nakonec na výhru nadřel.
(Foto: Věra Václavková, hokejsumperk2003.cz)

Šumperský kolaps v posledním kole uklidnil Severočechy

Draci začali dobře a už v 10. minutě se mohli se svými fanoušky radovat, když po nahrávce Michala Popelky trefil odkrytou bránu nestárnoucí matador Karel Plášek. Most ale předvedl ještě před první sirénou prvotřídní obrat, o který se postaral dvěma přesnými zásahy Jan Bojer. Jenže v poslední minutě první třetiny bylo znovu vyrovnáno, když se bekhendem prosadil Lukáš Žálčík. Severočeši se tím však nenechali rozhodit a napínavou bitvu nakonec zlomili ve svůj prospěch, když v úvodu prostřední části skóroval z dorážky Bohumil Slavíček a pojistku přidal Pavel Písařík. Most tak slavil důležité vítězství, protože před play-out odskočil svým pronásledovatelům na 12 bodů.

znak týmu 2 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Plášek (Popelka, Vrdlovec), 20. Žálčík (Rimmel, Moskal) – 14. Bojer (Kříž), 17. Bojer (Smolka), 21. Slavíček (Jurčík, Šrámek), 25. Písařík (Černý, Kasal). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Kašík. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 420. Střely na branku: 39:33. Třetiny: 2:2, 0:2, 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Salith Šumperk: M. Svoboda (Zelenka) – Novotný, Bail, Sedlák, Gewiese, Slavík, Drtil, Prokop – Popelka, Plášek, Vrdlovec – Rimmel, Moskal, Žálčík – Vachutka, Berger, Brunec

HC Most: Horák (Soukup) – Gula, Kousalík, Kříž, Černý, Kasal, Kokeš, Procházka, Baránek – Slavíček, Šrámek, Jurčík – Písařík, Smolka, Bojer – Budínský, Havlíček, Nedrda – Válek, Čmolík, Mical