29. 7. 2015 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Trenér staršího dorostu Václav Adam: Extraligu chceme udržet a uděláme pro to všechno

Moc dobře vědí, že je čeká pořádný kus tvrdé práce. A dvojnásob to platí pro zkušeného trenéra Václava Adama, který se svým dlouholetým asistentem Jaroslavem Bencem připravuje starší dorostence na nový extraligový ročník. Mladí hokejisté v rámci velmi náročné letní přípravy poctivě mobilizují své síly, aby po dvouleté přestávce v nabité konkurenci obstáli. Hlavní cíl je už teď jasný - nejvyšší tuzemskou soutěž udržet. „Nechceme být žádným outsiderem, ale plnohodnotným soupeřem pro všechny extraligové týmy,“ hlásí odhodlaně přísný kouč, který vždy dokáže dostat ze svých svěřenců maximum.

Jak hodnotíte z vašeho pohledu „suchou“ část letní přípravy?
S přípravným obdobím jsme spokojení. Odtrénovali jsme to, co jsme si naplánovali. Myslím si, že ve velkých dávkách a také ve vysokém tempu. Udělali jsme neuvěřitelných 62 tréninkových jednotek. Trénovali jsme každý den, v úterý dvoufázově a v sobotu bylo volno. Absolvovali jsme tak sedm tréninkových jednotek v týdnu. Myslím si, že kluci toho měli dost. Po fyzické stránce by měli být na sezonu dobře připravení. Teď na to navazujeme bruslením a velkými objemy na ledě.

Máte v týmu nějaké nové tváře a plánujete ještě příchod nějakých posil?
Nějací hráči samozřejmě musí přijít. Jádro týmu tady ale máme a byl bych rád, kdyby se tady prosadili havlíčkobrodští hráči. Oba dorosty postoupily do extraligy, takže by si zasloužili být v týmu, ale bude teď záležet jen na nich, jak se s tím poperou a prosadí se. S panem asistentem Bencem samozřejmě budeme chtít nejvyšší soutěž udržet a uděláme pro to všechno.


Václav Adam úspěšně trénuje starší dorost společně s asistentem Jaroslavem Bencem.

V průběhu týdne vás čekají první přátelské zápasy. Narazíte v nich i na nějakého zahraničního soupeře?
Zahraničí nedopadlo, kromě jednoho zápasu s Kolínem tak budeme mít proti sobě samé extraligové týmy.

Bude hlavním cílem v novém soutěžním ročníku udržet extraligu?
Jak jsem říkal už před minulou sezonou, nebudeme koukat na tabulku. Půjdeme zápas od zápasu, budeme se snažit hrát naplno a uvidíme, na co ten tým bude mít. Samozřejmě nechceme být žádným outsiderem, ale plnohodnotným soupeřem pro všechny extraligové týmy.

Jak jste trávil v létě volno?
(směje se) Já jsem volno moc neměl, trávil jsem ho pracovně.

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři