23. 9. 2015 | Richard Wagner

Přetahovaná v Sokolově přinesla Bruslařům bod

SOKOLOV - Havlíčkův Brod vycestoval k odloženému kolu do Sokolova. Posilněni sobotním úspěchem z jabloneckého ledu chtěli svěřenci Aleše Tottera uspět také v západních Čechách. Brodské představy o průběhu zápasu nabořila branka z šesté minuty, na kterou ale dokázala parta z Kotliny bravurně zareagovat a vypracovat si vedení. Domácí ale zdařile kontrovali. Zápas nakonec došel až do prodloužení. V první minutě nastaveného času se sokolovské mužstvo prosadilo, když využilo početní převahu. Bod se ale počítá. V sobotu startuje domácí triptych, který načnou Bruslaři s Kláštercem. V pondělí pak přijede Pelhřimov a vše vyústí soubojem s Pískem.

Havlíčkův Brod začal zápas aktivně a zásobil Feča prací. Ten ale proti velké šanci Ludvíka odolal. V šesté minutě přišla pro hosty studená sprcha. Tvrdek nabil puk na modrou čáru, kde se do něj opřel Martin Gombár, který utěšenou ranou pokořil Dusíka. Havlíčkův Brod dokázal v polovině úvodního dějství srovnat v početní převaze. Po Valovi se dostal k černému kolečku Lukáš Endál, jenž si věděl s Fečem rady. Bruslaři pak nevyužili dvě početní převahy. Sokolovský gólman si své tyče pohlídal.

Bruslaři zvládli vstup do druhé periody. V šestadvacáté minutě využili rychlé přenesení útoku a Miroslav Třetina poslal svůj tým do vedení. Havlíčkův Brod měl tlak, avšak na Feča si nepřišel. Tento nápor byl ukončen trestem Přidala, po němž přišly ještě další dva. Především ten poslední byl diskutabilní. Obdržel jej gólman Dusík za údajně úmyslné shození helmy. Celek z Vysočiny se sice ubránil, ale Sokolov dokázal srovnat. Jaromír Krejsa uplatnil svůj důraz a dorazil svou střelu za Dusíkova záda. Vrátit vedení na stranu Bruslařů mohlo duo Endál - Třetina, ale Fečo se zaskvěl.

Třetí třetinu začali Havlíčkobrodští v oslabení. Ani to je ovšem nezastavilo a Miroslav Třetina hned po startu udeřil. Broďáci měli více ze hry a přesně v polovině periody mohli své vedení navýšit, ale Beránek, který za času mládeže působil v Kotlině, svou bruslí zabráni průniku kotouče za Fečova záda. Pár minut poté udeřil v početní převaze domácí celek. Petr Račanský potřetí pokořil maskovaného muže Havlíčkova Brodu. V závěru to před Fečovou brankou jiskřilo. Změna skóre ale nenastala a šlo se do prodloužení. V něm využil početní převahu Petr Račanský, který po několika neúspěšných pokusech, jež skončily na Dusíkovi, dorazil puk do odkryté klece.

Sokolov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 6. Gombár (Tvrdek), 35. Krejsa, 53. Račanský (Říha), 61. Račanský (Kuběna, Tvrdek) - 10. Endál (Vala), 26. Třetina (Vala), 41. Třetina (Endál). Rozhodčí: Jakub Valenta - Tomáš Černý, Petr Fiala. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3p.

Sokolov

Fečo (Frček) – Říha, Truhlář, Gombár, Priškin, Binias – Kuběna "C", Račanský "A", Sýkora, Tvrdek, Beránek, Zikmund, Krejsa, Kašpar "A", Vrána.

Dusík (Zvolánek) – Vala, Duben "A", Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál "A" - Chlubna, Kozlík, Kuchta - Kondratěv, Vlasov, Ludvík - Cejpek, Hlídek.