BK Havl. Brod - V Kotlině se při derby Vysočiny s Duklou Jihlava přepisovaly dějiny
V Kotlině se při derby Vysočiny s Duklou Jihlava přepisovaly dějiny

V Kotlině se při derby Vysočiny s Duklou Jihlava přepisovaly dějiny

04.11.2010 | Ladislav Vácha

Divácký rekord v Kotlině

Derby Vysočiny mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, dvěma znesvářenými rivaly, je pro tyto soupeře vždy velkým hokejovým svátkem. Stejně to vnímají fanoušci obou táborů, pro které je krajský souboj vždy naprosto specifickým duelem, jenž na ně působí jako silný magnet a návštěvě se tento fakt znatelně promítá. Tato tradice se dokonale potvrdila i ve středu, když spolu odvěcí konkurenti poprvé v sezoně zkřížili hole na ledě zimního stadionu v Kotlině. Po vyrovnané a napínavé bitvě se nakonec radovali z prestižního triumfu domácí Rebelové, kteří hokejisty z krajského města udolali 3:1. Ostře sledovaná řež s sebou však přinesla další, neméně významnou událost. Do ochozů havlíčkobrodského hokejového stánku si našla cestu rekordní návštěva, jež v novodobé historii nemá obdoby: 3950 diváků!

 

Nabité tribuny, bouřlivá divácká kulisa, útočný hokej ve strhujícím tempu, vypjatá atmosféra, prestiž, zajímavé souboje na ledě i v ochozech. Tak by se dala ve zkratce charakterizovat derby Vysočiny mezi havlíčkobrodskými Rebely a Duklou Jihlava. Těžko bychom našli pro příznivce na obou stranách barikády atraktivnější prvoligový duel. Ve středu se střetli největší protivníci během této sezony vůbec poprvé a již dlouho před dlouho napínavou bitvou se očekávala skvělá návštěva.

Rozhodně se nejednalo o nepřiměřený odhad, což konec konců potvrdil úterní předprodej lístků, po nichž se u pokladen Kotliny jen zaprášilo. Osobně jsem odhadoval počet fanoušků na středeční regionální bitvě lehce přes tři tisíce. Už s notným časovým předstihem před začátkem ostře sledovaného duelu se v ochozech srocovala spousta příznivců a v koutku duše jsem pevně věřil, že se můj tip nejen potvrdí, ovšem návštěva ho ještě o něco přesáhne. S napětím jsem v průběhu závěrečného dějství vyhlížel hlasatelovo oznámení, jež nakonec informovalo o vyprodání Kotliny.

Utkání přihlíželo 3950 příznivců a určitě jsem nebyl zdaleka jediný, komu toto číslo doslova vyrazilo dech. Proč? Jedná se totiž o jednoznačný rekord novodobé historie. Dosavadní nejvyšší návštěva činila 3900 diváků, kteří přihlíželi prvnímu derby s Jihlavou od návratu mezi prvoligovou elitu v sezoně 2006-2007. Ptáte se, co mohlo počáteční nadšení z premiérového derby Vysočiny proti Jihlavě od postupu do první ligy ještě přebít?

Pro uspokojivou odpověď nemusíme vůbec chodit daleko. Dukla se před vzájemným soubojem pyšnila pozicí lídra tabulky, kde vystřídala Chomutov, jenž se musel sklonit před svým soupeřem po minulém duelu právě na ledě Kotliny. Rebelové si zatím navíc v domácím prostředí počínají bravurně, když kromě úvodní porážky po prodloužení od nováčka z Písku nezaváhali a sbírají tříbodové triumfy jako na běžícím pásu. A v poli poražených se rovněž ocitla již zmiňovaná severočeská družina.

Mimo jiné se bojovníci z Kotliny pohybují ve vodách lepší poloviny prvoligové konkurence, předvádějí atraktivní a útočný hokej, o čemž svědčí také fakt, že jsou s 57 vstřelenými brankami nejlépe útočícím týmem celé soutěže. Novákově družině se dívají na záda i taková mužstva jako Chomutov nebo Ústí nad Labem. A nesmíme zapomenout ke všemu přičíst ten nejpádnější důvod: bitvy s Jihlavou jsou naprosto výjimečnou událostí, jež nenechá žádného havlíčkobrodského fanouška chladným a tím pádem je pokaždé provázena obrovskou návštěvou.

Sečteno podtrženo, pádných důvodů k dosažení rekordní návštěvy najdeme hodně a není vůbec žádných pochyb o tom, že středeční divácký rekord nese jejich výrazný rukopis. Na poslední nelítostnou řež s krajským rivalem Duklou Jihlava se bude v našem městě dlouho a hezky vzpomínat. Doufejme, že podobných střetnutí uvidíme co nejvíce a důvodů k radosti

 
Aktuálně na webu
Síla v brankovišti Bruslařů: Co sezona ve II. lize, to asistence!

Síla v brankovišti Bruslařů: Co sezona ve II. lize, to asistence!

(úterý 2.6.) Statistiky jsou nedílnou součástí sportu. Prozradí, v čem je daný hráč pro svůj tým přínosem, nebo...

 
Vyhrála varianta A! Druhá liga se bude hrát ve třech skupinách

Vyhrála varianta A! Druhá liga se bude hrát ve třech skupinách

(čtvrtek 28.5.) Na čtvrtečním aktivu se rozhodlo o herním modelu II. ligy pro sezonu 2020/2021. Zástupci klubů na...

 
Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

(středa 27.5.) Do pátku 22. května mohly kluby posílat přihlášky do druhé ligy. Tu nakonec podalo 24 týmů včetně...

 
Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

(úterý 26.5.) Těšíte se na start nové sezony? Parádní zápasy uvidíte už v srpnu, svěřenci Michala Konečného totiž...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv