BK Havl. Brod - Začíná boj o přežití. Junioři jedou k prvnímu duelu do Brna
Začíná boj o přežití. Junioři jedou k prvnímu duelu do Brna

Začíná boj o přežití. Junioři jedou k prvnímu duelu do Brna

23.01.2011 | Ladislav Vácha

Juniorka jede na led Komety

Nejen víkend, ale i začátek dalšího týdnu se ponese ve znamení hokeje a jeho extraligových bitev. Juniorka začíná skupinu C a současně také tuhý boj o záchranu nejvyšší soutěže této věkové kategorie na kluzišti Brna. Na místní Kometu nemá z předchozích vzájemných měření sil vůbec dobré vzpomínky, ovšem to teď půjde zcela stranou. Do další fáze sezony potřebují naši mladí bojovníci co nejlepší vstup, který by jim pozvedl do dalších soubojů potřebné sebevědomí. Držme jim palce.

 

Junioři:

HC Kometa Brno – HC Rebel Havlíčkův Brod

Začátek: pondělí 24. ledna v 17 hodin

Havlíčkobrodští mladíci načnou závěrečnou fázi sezony a sluší se dodat, že zřejmě nejdůležitější, protože je v ní čeká náročný úkol: dohnat ztracené body během 16-zápasové série porážek a udržet extraligu juniorů. V posledních zápasech udělali k záchraně mladí Rebelové důležitý krok, když dokázali triumfem 4:3 zlomit výsledkovou krizi na kluzišti Chomutova, čímž výrazně oslabili narůstající tlak na celý tým a výrazně zmenšili nepříjemnou psychickou deku, jež na hráčích dlouho ležela. V předposledním kole základní části na tento úspěch ještě navázali domácím vítězstvím nad letkou Orlů ze Znojma, jíž zdolali fotbalovým výsledkem 1:0.

Poslední vystoupení však opět vyvolalo kolem našich mladíků hlouček otazníků a rozpaků, protože prohráli na Hané s místní Olomoucí vysoko 2:7. První překážkou v cestě za udržením extraligy jim bude v rámci bojů skupiny C brněnská Kometa, s níž mají bojovníci z Kotliny hrozivou bilanci. Ale vezměme to hezky postupně, nejdříve se podíváme na počínání Moravanů během minulých kol. Mladí hokejisté z moravské metropole si na vyrovnanosti svých výkonů podle svých výsledků příliš nezakládají, ale tak hlubokou krizi, jako jejich nejbližší soupeř, během probíhajícího soutěžního ročníku zdaleka nezažili. Nedávno se vezli na vítězné vlně a drželi sérii šesti triumfů v řadě, jenže poté prohráli v Třinci 2:3 a jejich hegemonie byla krátce poté tatam.

Nejdříve se Brňané ještě chytli právě na trápících se Rebelech, které na svém ledě zdolali jednoznačně 6:1, potom ale odjížděli z ledu třikrát jako poražení. Při svém minulém vystoupení ztroskotali na holích pardubického Eatonu, jemuž doma podlehli 0:4. Přejděme k výchozí pozici obou pondělních soků z pohledu postavení v tabulce. Havlíčkův brod se ziskem 34 bodů obývá předposlední příčku, zatímco Kometa má s 63 body na 13. místě oproti rebelům k dobru propastných 19 bodů. A jak dopadla vzájemná měření sil? Brno z nich vyšlo pokaždé vítězně a může se pyšnit stoprocentní úspěšností. Nejdříve vyloupilo po výhře 4:1 kotlinu a v již zmiňovaném zápasu na svém ledě smetli Rebely poměrem 6:1. Držme našim hochům palce, aby tentokrát brněnskou družinu přelstili a našli na ni úspěšný recept, který by jim zajistil důležitý triumf a příliv cenných bodů do tabulky.

Poslední sestava Rebelů:

Dolejš (Pešek) – Pecen, Wasserbauer, Varga, Szilva, Richter, Ondráček, Ambrož, Zdražil, Šíma, Račanský, Havel, Milfait, Doležal J. Doležal O., Musil, Novotný, Hadrava.

 
Aktuálně na webu
Dnešní utkání proti David Servisu se kvůli sněhové kalamitě odkládá

Dnešní utkání proti David Servisu se kvůli sněhové kalamitě odkládá

(středa 12.12.) FANOUŠCI, POZOR! Dnešní zápas v Českých Budějovicích se kvůli špatné dopravní situaci neodehraje....

 
V Kotlině se rozezněla Vánoční Rolnička 2018

V Kotlině se rozezněla Vánoční Rolnička 2018

(úterý 11.12.) Zimní stadion v Kotlině hostil druhý adventní víkend druhý ročník krasobruslařské soutěže Vánoční...

 
Bruslaři míří na jih Čech, kde se utkají s David Servisem!

Bruslaři míří na jih Čech, kde se utkají s David Servisem!

(úterý 11.12.) Havlíčkobrodští hokejisté opět míří na venkovní utkání, tentokrát budou ve středu 12. prosince...

 
Michal Beneš: Všichni pevně věříme, že postoupíme do play off!

Michal Beneš: Všichni pevně věříme, že postoupíme do play off!

(pondělí 10.12.) Do nadstavbové části vstoupili znamenitě, když v domácím prostředí rozstříleli poslední Žďár nad...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv