2. 3. 2017 | Linda Haferníková

Mistrovství České republiky v synchronizovaném bruslení 2017

V neděli 26. února 2017 se uskutečnilo již 24. mistrovství České republiky v synchronizovaném bruslení. Pořadatelství se ujal klub Dukla Jihlava – mládež, z.s. ve spolupráci s BK Havlíčkův Brod. Vedoucímu metodikovi mládeže panu Petru Beránkovi patří velké poděkování za vstřícnost a podporu při pořádání této významné akce. Brodská Kotlina má za sebou dobré výsledky právě v pořádání např. Dětské olympiády mládeže, mezinárodních hokejových kempů a dalších sportovních akcí. „Propojili jsme tak naši společnou vizi, v rámci regionu si můžeme pomáhat. V Jihlavě spolupráce s hokejisty funguje výborně a Kotlina se tak nechala inspirovat. Týmové sporty mají zelenou, dokážou zaplnit zimní stadiony a přilákat mnoho diváků. Nabízí tak sportovně kulturní zážitky pro rodiny s dětmi. Zájem o tento estetický zimní sport roste,“ shodují se zástupci obou klubů.

Krátký sestřih

Vzhledem k tomu, že synchronizované bruslení je stále populárnější, zástupci hokejové mládeže zahájili nábor do nového týmu synchronizovaného bruslení v Havlíčkově Brodě. Děvčátka, která bruslí v místním týmu teprve dva měsíce, se představila na slavnostním zahájení krátkým vystoupením.

Na mistrovství se dostavilo 21 týmů z celé republiky. Soutěžilo se v šesti kategoriích. Představili se nám bruslaři od nejmenších až po ty nejlepší. Tým Darlings Brno a Olympia Praha budou naši republiku reprezentovat za oceánem na mistrovství světa v juniorské a seniorské kategorii.

„Všem závodníkům se líbilo příjemné zázemí havlíčkobrodského stadionu, je zde dostatek šaten, prostorná tělocvična, restaurace a klidné okolí. Uspořádat závody v synchronizovaném bruslení vyžaduje ideální prostředí. Sjelo se téměř 330 závodníků a doprovod, je tedy nutné postarat se o cca 500 osob. Prostor musí mít i diváci, technický panel a sbor rozhodčích.

Největšího úspěchu oddílu Dukla Jihlava – mládež, z.s. dosáhl tým Starlets, který vede Mgr. Věra Paulusová. V kategorii Mixed Age zvítězil a dovezl domů zlaté medaile. Bronzové medaile vybruslil tým Gemini pod vedením trenérky Bc. Lindy Haferníkové v kategorii mladšího žactva. Tým Ice Flowers se pod vedením trenérky Vladimíry Sedinové umístil na pátém místě v kategorii Mixed Age, a začínající tým Tempo se umístil na šestém místě v kategorii mladšího žactva.

„V této sportovní disciplíně si zakládáme na týmové práci. Ceníme si pomoci z řad bývalých závodnic a rodičů našich svěřenců. Příprava k organizování soutěží je velmi náročná, o to lépe pak samotný závod proběhne. Letos jsme zvládli tři závody: Jihlava Trophy 2016, Jihlavský ježek 2017 a Mistrovství ČR 2017. Nyní se připravujeme na mezinárodní ISU Budapest Cup 2017. Za jihlavský oddíl vycestuje výprava 4 závodních týmů a doprovod, celkem 103 osob! Těšíme se na atmosféru prestižní mezinárodní soutěže.“

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři