12. 3. 2017 | Štěpán Ondráček

Prokletí zlomeno! Bruslaři na popáté dokázali porazit Žďár!

HAVLÍČKŮV BROD - Čtvrtfinále play-off druhé ligy svedlo k sobě domácí Bruslaře proti žďárským Plamenům. Žďár vyhrál všechny vzájemné souboje v letošním ročníku, ale vyřazovací boje mažou veškeré prognózy. První čtvrtfinálové utkání začali lépe Bruslaři, hosté ovšem jejich náskok dvěma slepenými góly na začátku třetí části rychle smazali. Svěřence Romana Kaňkovského s Ladislavem Fixou tato skutečnost ovšem nesrazila a domácí se vrátili do vedení, které v závěru potvrdili gólem do prázdné brány. Havlíčkobrodští poprvé v sezóně porazili Žďár nad Sázavou po zásazích Tomáše Ludvíka, Miroslava Třetiny, Davida Michálka a Patrika Přidala.

Posázavské derby začalo ceremoniálem, při kterém obě mužstva na led přivedli žáčci Bruslařů. Úvodní buly zápasu vyhrál Žďár, který si vytvořil první šanci, s níž si brankář Novák poradil. Po odehrané minutě měli Bruslaři přesilovou hru, ve které si vytvořili pár šancí, ale stav zápasu se neměnil. Ve slibné šanci byl Patrik Přidal, ale v rozhodující fázi ho fauloval Pleva a bylo nařízeno trestné střílení. Přidal z nájezdu mířil mezi betony, ale jeho střela našla jen připravenou hůl Řehoře! Soubor z Kotliny byl lepší, ale ukazatel skóre se nepohnul. Několikrát zahrozily i Plameny, ale jejich střely nenašly přesný cíl. V polovině zápasu unikl Endál, který byl podražen, a bylo nařízeno druhé trestné střílení pro domácí. Endál si položil Řehoře, ale přestřelil zcela odkrytou branku. Oba dva mančafty měly poté několik šancí překlopit vedení na svoji stranu, ale oba dva maskovaní muži drželi své týmy.

Začátek druhé třetiny byl jako z pohádky, když se po 49 sekundách prosadil v oslabení Tomáš Ludvík, který našel mezírku mezi Řehořovými betony. Plameny chtěly rychle vyrovnat, ale proti byli pozorní obránci Bruslařů. Gólový účet se dlouho nehýbal, neboť nebezpečné šance obou týmů likvidovali vynikající brankáři. Až ke konci periody se prosadila první lajna, jmenovitě Miroslav Třetina, který využil nádherné přihrávky od Endála. Za pár vteřinek mohl navýšit skóre Kulhánek, ale v konečné fázi netrefil branku Řehoře. Žďárští hokejisté mohli kontrovat z přesilové hry, ale všechny pokusy vychytal vynikající Novák.

Žďár ve třetí třetině pokračoval v přesilovce a dokonce si ji zdvojnásobil, neboť byl vyloučen nejzkušenější obránce Bruslařů Duben. Žďárští hokejisté zamkli Bruslaře a krásnou kombinací snížili. Na konci celé akce byl Michal Kaňka. Ovšem to od týmu, který se nachází na řece Sázavě, to nebylo vše, jelikož za pár vteřin vyrovnal skóre zápasu Pavel Staněk. Hosté po vyrovnání byli daleko aktivnější a Bruslaři měli plné nohy práce, aby udrželi nastavené tempo. Hezkou šancí se prezentoval David Kozlík, jenž projel celé kluziště, ale k dosažení branky mu stál v cestě vynikající gólman Řehoř. Ani Novák nechtěl zůstat pozadu a několika vynikajícími zákroky podržel svůj tým. Plameny hrály většinu času na puku, ale nakonec to byli Bruslaři, kteří si vzali vedení zpět. Kulhánek vystřelil z levého kruhu, ale puk vyrazil Řehoř před sebe a nejrychleji ho našel David Michálek. Konec utkání byl vyhrocený a nejvíce ho neunesli hráči Žďáru nad Sázavou, kteří nebezpečně faulovali domácí hráče. Vyhrocený závěr zápasu zvládli lépe Bruslaři, když pojistku do prázdné brány zajistil Patrik Přidal .

Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 21. Ludvík (Lacina, Chlubna), 38. Třetina (Endál, Přidal), 54. Michálek (Kulhánek, Kozlík), 60. Přidal (Vala, Třetina) – 43. Kaňka (Střecha), 43. Staněk (Jícha, Rašner). Rozhodčí: Libor Veinfurter, Tomáš Veselý – Michal Laczko, Jan Pechánek . Vyloučení: 11:8, navíc Kuřítko (ZDS) 5 + OK [VRAZ]. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1809. Střely na branku: 36:31 (15:6, 9:11, 12:14). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Michálek, Kozlík, Navrátil – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Beneš, Křížek, Teplý