29. 3. 2017 | Ladislav Vácha

Pátračka: Postoupí ke Vsetínu a Brodu Kobra, nebo Jablonec?

Do kvalifikace o WSM ligu už z play-off postoupili Vsetín a Havlíčkův Brod. Ve hře tak je už jen jedno volné místo, o které se spolu stále perou Kobra Praha a Jablonec nad Nisou. Bruslaře zajímá výsledek tohoto souboje nejen kvůli druhému soupeři pro vrchol sezony, ale také z důvodu kvalifikačního losu. V semifinálové sérii hrané na tři vítězné zápasy zatím mají navrch jablonečtí Vlci, kteří vedou 2:1 a dnes od 18:00 budou mít v domácím prostředí k dispozici mečbol. Pokud ho nevyužijí a zvítězí Kobra, o postupujícím rozhodne poslední páté střetnutí, jež by bylo na programu tento pátek v hale na pražském Braníku. Průběh duelu, který bude velmi důležitý i pro havlíčkobrodské barvy, můžete sledovat na onlajnech! (Foto: Petr Kraus)

Průběh semifinálové série Kobra – Jablonec (1:2)

HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec nad Nisou 8:2
HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kobra Praha 6:5p
HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:5sn

Další program:

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kobra Praha (středa, 18:00)
(HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec nad Nisou (pátek, 18:00))

Herní systém kvalifikace o WSM ligu

O postup do WSM ligy se utkají tři týmy, a to vítězové semifinále play-off společného pro skupiny Západ a Střed (Kobra Praha/Jablonec nad Nisou a Havlíčkův Brod) a vítěz play-off skupiny Východ (Vsetín). Všichni tři účastníci se spolu utkají dvoukolově každý s každým (doma – venku, každý tým tak odehraje 4 zápasy), přičemž výsledky z předchozích částí soutěže se nezapočítávají. Vítěz kvalifikace získává právo účasti ve WSM lize pro sezonu 2017/2018.

Informace o herním systému kvalifikace na webu ČSLH


Rozlosování kvalifikace o WSM ligu

Vsetín už svůj zápasový program zná a čeká jen na pořadí, v jakém své soupeře vyzve. Naopak Havlíčkův Brod stále neví, v jakých termínech nastoupí. Kvalifikace začne v pondělí 3. dubna a skončí ve čtvrtek 13. dubna, přičemž Vsetín se v obou těchto dnech představí na půdě svých soupeřů.

Bruslaři budou znát program svých utkání až po skončení semifinálové série mezi Kobrou Praha a Jabloncem nad Nisou. Jisté je jen to, že kvalifikaci začnou v domácím prostředí. Možné jsou tedy 2 varianty:

1. Pokud postoupí Jablonec nad Nisou, naskočí Broďáci do kvalifikace z 1. místa play-off společného pro skupiny Západ a Střed, protože v základní části dosáhli lepšího umístění než Jablonec nad Nisou. V tomto případě by soubor z Kotliny vyzval už v pondělí 3. dubna na svém ledě Vsetín.

2. Pokud postoupí Kobra Praha, naskočí Broďáci do kvalifikace z 2. místa play-off společného pro skupiny Západ a Střed, protože i když stejně jako Kobra vyhráli v základní části svou skupinu, získali v ní méně bodů než celek z Prahy (Havlíčkův Brod získal v základní části 74 bodů, zatímco Kobra Praha 81). V tomto případě by Kaňkovského svěřenci odehráli první utkání kvalifikace až ve středu 5. dubna, a to doma právě proti Kobře Praha.

Los

1. kolo, pondělí 3. dubna:
1. po play-off Západ a Střed – Vsetín

2. kolo, středa 5. dubna:
2. po play-off Západ a Střed – 1. po play-off Západ a Střed

3. kolo, pátek 7. dubna:
Vsetín – 2. po play-off Západ a Střed

4. kolo, neděle 9. dubna:
Vsetín – 1. po play-off Západ a Střed

5. kolo, úterý 11. dubna:
1. po play-off Západ a Střed – 2. po play-off Západ a Střed

6. kolo, čtvrtek 13. dubna:
2. po play-off Západ a Střed – Vsetín

Rozlosování ve formátu .pdf na webu ČSLH

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři