6. 12. 2017 | Ladislav Vácha

Výhru jsme si zasloužili, hráli jsme opravdu dobře, ví Lukáš Pokorný

Starší dorostenci se v posledních utkáních vyhoupli na vítěznou vlnu, když po Letňanech vyhráli 4:3 za plný bodový zisk i na ledě první Mladé Boleslavi. Mladé Bruslaře nerozhodilo v cestě za sladkým vítězstvím ani to, že ve třetí třetině ztratili dvoubrankový náskok. „Podle mě jsme hráli dobře a obětavě. Všichni jsme za výhru rádi, protože to celý tým ještě víc nakoplo,“ pochvaluje si útočník Lukáš Pokorný, jenž vstřelil první gól Havlíčkova Brodu.

Maňas, zvítězili jsme v hodně hektickém zápasu na ledě první Mladé Boleslavi 4:3. Jak povedené utkání hodnotíš?
Podle mě jsme hráli dobře a obětavě. Myslím si, že výhru jsme si zasloužili.

Podruhé za sebou jsme vyhráli za tři body. Do dalších zápasů je to velká psychická vzpruha, co myslíš?
Určitě ano. Všichni jsme za to rádi, protože to celý tým ještě víc nakoplo. Musíme věřit, že to takhle půjde i dál.

Tobě se povedlo dát náš první gól. Jak jsi celou situaci ze svého pohledu viděl?
Byl jsem před bránou, zatímco Dudys s Márou Kopicem bojovali za bránou o puk. Kotouč se dostal před bránu, Mára do něj šťouchl a já jsem se trefil o tyčku do brány.

V poslední době ses docela rozstřílel, ve dvou předešlých zápasech jsi vstřelil po jednom gólu. Cítíš se teď na ledě lépe?
Určitě se cítím líp, sebevědomí každého hráče to hodně zvedne, když se mu střelecky začne dařit.

Jak moc může za tvůj herní vzestup Marek Kopic? Vypadá to, že od té doby, co začal hrát i za starší dorost, se začalo vaší lajně dařit a padá vám to tam...
Mára je pro nás velkou posilou. Myslím si, že je to velmi talentovaný hráč a dobrý kluk.

Ve třetí třetině jsme ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec jsme získali všechny tři body. Bereš to tak, že takhle těsné vítězství je pro psychickou stránku možná lepší, než kdybychom vyhráli větším rozdílem?
Určitě ano. Všichni jsme za to moc rádi a určitě nám to pomůže do další části sezony.

Určitě musíme pochválit i gólmana Dominika Arbelovského, který si připsal hodně povedených zákroků. Co říkáš na jeho výkon?
Dominik chytal opravdu výborně, hrozně moc nás podržel. Chtěl bych ho touto cestou za to pochválit.

Teď nám chybí centr Tomáš Kohout, což je hrozně inteligentní hráč a velký dříč, navíc je s ním v kabině velká legrace. Jak moc byla jeho absence znát?
Určitě nám chyběl. Budu moc rád, když bude zase zdravý a bude s námi hrát. V týmu ho máme všichni rádi.

V pátek vyzveme doma Litvínov, v neděli nás potom čeká daleká cesta do Třince. S jakou hrou podle tebe musíme na soupeře vyrukovat, aby z toho byly zase nějaké body?
Určitě musíme hrát s takovým nasazením, jaké jsme měli v minulých utkáních. Musíme dobře pracovat i o trénincích, abychom hráli dobře i dál.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři