17. 12. 2017 | Ladislav Vácha

Jsem moc rád, že jsme se zvedli a vyhráli jsme, těší Jiřího Vašíčka

Bruslaři se po dvou domácích porážkách vybičovali k velmi dobrému výkonu a zvládli důležitý šlágr kola v Táboře, odkud si odvezli všechny tři body za vítězství 4:1. Kohouti hráli od začátku skvěle, ale trápila je špatná koncovka a fantasticky chytající gólman Čeněk Novák. „Čenda Novák chytal výborně a v krizových momentech nás hodně podržel. Trestné střílení chytil skvěle. Věřím tomu, že kdyby Tábor dal z této situace gól, bylo by to pro nás mnohem těžší,“ má jasno zkušený obránce Jiří Vašíček, který se blýskl dvěma vstřelenými brankami.

Vášo, zvládli jsme důležité utkání v Táboře, kde jsme vyhráli 4:1. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Řekl bych, že v posledních zápasech jsme nepředváděli moc dobré výkony. Něco jsme si k tomu řekli v kabině a jsem moc rád, že jsme se trochu zvedli. Na našem výkonu to bylo vidět. Je super, že jsme se vrátili k týmovému pojetí hry.

Postupně jsme si vypracovali tříbrankové vedení. Jak moc důležité to bylo pro zbytek zápasu?
Bylo moc dobře, že jsme po první třetině vedli. Pak jsme přidali gól na 3:0, každému soupeři se potom hraje hůř. Bohužel, chvilku před koncem druhé třetiny jsme dostali gól na 3:1. V kabině jsme si řekli, že si musíme dát dobrý pozor na to, aby soupeř nedal kontaktní gól. To se nám nakonec podařilo a myslím si, že jsme to zvládli dobře. Závěr už jsme chtěli dohrát tak, abychom se nemuseli bát o výsledek.

Tobě se povedlo vstřelit dvě branky. Jak jsi své trefy viděl?
První gól byl hodně o štěstí. Byl jsem už ve velkém úhlu a viděl jsem, že před bránu najíždí Patrik Přidal. Chtěl jsem trefit gólmana do betonů, abychom se dostali k dorážce, ale nějakým záhadným způsobem to propadlo až do brány. Před druhým gólem se ke mně odrazil puk, vystřelil jsem a znovu to skončilo až v bráně.

Tábor měl na začátku třetí třetiny velkou šanci snížit na nejtěsnější rozdíl, ale trestné střílení neproměnil. Jak důležité to bylo pro další vývoj zápasu?
Bylo strašně důležité, že soupeř nesnížil na rozdíl jediného gólu. Čenda Novák chytal výborně a v krizových momentech nás hodně podržel. Trestné střílení chytil skvěle. Věřím tomu, že kdyby Tábor dal z této situace gól, bylo by to pro nás mnohem těžší. Dál jsme ale udrželi vedení o dva góly a už jsme si to dokázali pohlídat až do konce.

Na zimní stadion přišlo přes dva tisíce lidí a hrálo se ve skvělé atmosféře, navíc nás přijelo podpořit hodně našich fanoušků. Jaký jsi měl z bouřlivé kulisy pocit?
Atmosféra byla skvělá. Znovu jsem měl v hledišti několik osobních fanoušků. (směje se) Určitě se v takovém prostředí hraje lépe, i když to bylo trochu vyhrocené. Přijelo hodně našich fanoušků a byla to paráda. Zápas tím dostává úplně jiné grády.

Ve středu vyzveme doma Klatovy, které byly v minulém vzájemném utkání hodně nepříjemné. S jakou hrou bychom na ně měli vyrukovat, abychom znovu uspěli?
Určitě musíme navázat na výkon, který jsme předvedli v Táboře. Musíme se od tohoto vítězství odrazit a pokračovat tak dál. Všichni musíme jít od začátku za vítězstvím. V tuto chvíli se toho ale nebojím a věřím, že Klatovy porazíme a udržíme se na čele tabulky.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři