22. 12. 2017 | Ladislav Vácha

Bruslaři zářili na turnaji VTM v Kotlině. S Výběrem Středu zvítězili!

Zimní stadion v Kotlině hostil ve středu mimořádnou akci! V Havlíčkově Brodě odehrály turnaj tři výběry VTM (Výběry talentované mládeže) do 15 let, z nichž se pro nadcházející ročník formuje kádr české reprezentace do 16 let. Náš klub může těšit nejen to, že se stal dějištěm prestižním bojů nejtalentovanějších mladíků z celé ČR, ale ve Výběru Střed měl své zastoupení! „Jsem rád, že se do Brodu podařilo turnaj VTM dostat, i to, že jsem byl nominovaný jako trenér. Moc si této zkušenosti vážím,“ těšilo trenéra Středu a brodských mládežnických kategorií Jakuba Vence, jehož svěřenci byli z mladšího dorostu Havlíčkova Brodu gólman Daniel Král a útočník Adam Rauš. Ředitelem turnaje byl trenér mladšího dorostu Bruslařů a metodik mládeže BK Havlíčkův Brod Petr Beránek. (Foto: Jakub Venc)

Každý zápas turnaje se hrál na 3x15 minut a zúčastnily se jej tři týmy, Výběr Západ (Kraje Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Středočeský), Výběr Střed (Kraj Vysočina, Jihočeský kraj, Pardubický kraj, Královéhradecký kraj a Praha) a Výběr Východ (Kraje Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský), kteří se spolu utkaly každý s každým.

Turnaj nakonec ovládl Střed, který nejdříve porazil Západ 6:2 a potom si poradil po skvělém obratu i s Východem, když zvítězil 6:3. V dresu vítězů nastoupili z havlíčkobrodského mladšího dorostu brankář Daniel Král, jenž odchytal v každém utkání půlku, a útočník Adam Rauš, který se blýskl čtyřmi gólovými asistencemi.

„Bylo fajn, že se toho kluci takhle zhostili. Celou dobu z nich bylo cítit, že tým dokáže víc než jednotlivec a že si nepřijeli jen zahrát. Klukům bych chtěl poděkovat za parádní výkon v obou zápasech a popřát jim hodně štěstí v těch dalších. Také bych chtěl vyzdvihnout profesionální úroveň organizace turnaje, vše proběhlo bezchybně,“ neskrýval spokojenost trenér Středu a brodské mládeže Jakub Venc. Turnaj by se měl znovu konat na konci sezony (v březnu nebo dubnu), věřme, že na něm Bruslaři opět nebudou chybět!

Turnaj výběrů VTM U15 (Havlíčkův Brod)

Výběr Západ – Výběr Střed 2:6 (1:3, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Beránek (Gajda, Hladík), 38. Čech (Beránek, Ticháček) – 11. Paleček (Václavík), 12. Budina (Rauš), 15. Budina (Chvátal, Moravec), 16. Pajer (Menšík), 21. Budina (Menšík), 24. Budina (Menšík, Rauš)

Výběr Východ – Výběr Západ 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 18. Kašpárek (Kučera, Bílek), 18. Frömel, 32. Cubo, 36. Chludil (Svozil, Frömel), 38. Ryšavý (Chludil, Frömel), 40. Ryšavý – 11. Ticháček (Remeš)

Výběr Střed – Výběr Východ 6:3 (0:1, 3:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 26. Menšík (Budina), 28. Menšík (Rauš), 29. Moravec (Pelda), 32. Menšík (Rauš), 37. Menšík (Chvátal), 44. Pajer (Pinkas) – 9. Frömel (Chludil), 35. Frömel (Kučera), 40. Ryšavý (Chludil, Frömel)

Konečná tabulka

P Tým Bilance Skóre Body
1. Výběr Střed 2-0-0 12:5 4
2. Výběr Východ 1-0-1 9:7 2
3. Výběr Západ 0-0-2 3:12 0

Soupiska Výběru Střed

Brankáři

Daniel Král (BK Havlíčkův Brod)
Jakub Tichý (Mountfield HK)

Obránci

Marek Pelda
Matěj Pinkas (oba Mountfield HK)
Marek Chvátal
David Moravec (oba HC Dukla Jihlava)
Karel Křepelka (BK Mladá Boleslav)

Útočníci

Matyáš Budina
Lukáš Pajer
Petr Moravec (všichni Mountfield HK)
Adam Paleček
Šimon Marha (oba HC Dynamo Pardubice)
Andrej Adamec (HC Sparta Praha)
Tomáš Březina (ČEZ Motor České Budějovice)
Adam Rauš (BK Havlíčkův Brod)
Matouš Menšík (HC Dukla Jihlava)
Tomáš Vaclavík (HC Letci Letňany)

Trenéři

Jakub Venc (BK Havlíčkův Brod)
Jiří Fibiger (HC Dynamo Pardubice)

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři