BK Havl. Brod - Kapitán Miroslav Třetina: Bitva o postup? Půjdeme do toho na krev!
Kapitán Miroslav Třetina: Bitva o postup? Půjdeme do toho na krev!

Kapitán Miroslav Třetina: Bitva o postup? Půjdeme do toho na krev!

14.04.2018 | Ladislav Vácha

Rozhovor s kapitánem Miroslavem Třetinou před rozhodujícím zápasem

Bruslaři splnili svůj první cíl, když v pátek ukořistili všechny tři body v Jablonci nad Nisou za vítězství 3:1. Teď je před nimi klíčový zápas sezony! V neděli vyzvou v Kotlině na souboj ostravskou Porubu a pokud zvítězí alespoň o dvě branky, mohou slavit vysněný postup do WSM Ligy! Broďáci budou mít znovu v zádech své skvělé příznivce, kteří jim na ledě Vlků svou podporou vytvořili domácí prostředí. „Na fanoušky hodně spoléháme. Moc se těšíme na to, že přijde spousta lidí a poženou nás dopředu. Půjdeme do toho na krev a pevně věříme, že to společně zvládneme,“ burcuje celé město před rozhodující bitvou kapitán Miroslav Třetina.

 
Míro, včera jsme v Jablonci nutně potřebovali získat všechny tři body a nakonec to vyšlo, když jsme si odvezli velmi důležité vítězství 3:1. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Jsme moc rádi, že jsme splnili náš cíl a vyhráli jsme. Dobře jsme věděli, že to nebude vůbec lehké. Nepočítali jsme skóre, prostě jsme chtěli za každou cenu vyhrát, abychom měli v neděli o co hrát. A to se nám povedlo!

O našem vítězství rozhodla už první třetina, kterou jsme vyhráli 3:1. Podle mě ale bylo znát, že na úzkém ledě soupeře nemůžeme úplně hrát naši hru a nebylo to úplně ono. Jak jsi to viděl ty?
Jablonec to na svém ledě prostě umí. Navíc mi trochu přišlo, že už tam rozpouštějí led. (směje se) To byla ledová tříšť, s ledem to nemělo nic společného. Naštěstí se nám povedlo dát už v první třetině tři góly a od toho se potom celý zápas odvíjel. To jsme přesně chtěli, abychom dobře začali, dali první gól a trochu se tím uklidnili. Nějaká nervozita na nás samozřejmě byla znát, ale povedený začátek nám hrozně moc pomohl.

Třetí třetina byla hodně divoká, protože soupeř začal hodně faulovat a zbytek zápasu nám tím hodně ulehčil. Je ale určitě velká škoda, že jsme nevyužili hodně dlouhou přesilovku 5 na 3...
Tým, kterému už o nic nejde a je ze hry o postup, padá na ledě prostě po držce a hraje až za hranou. Nám to nakonec pomohlo, protože už jsme zbytek zápasu dohrávali v přesilovce. Rozhodně se na to nechci vymlouvat, ale led na tu přesilovku 5 na 3 už byl opravdu strašný. Samozřejmě jsme chtěli dát čtvrtý gól, protože jsme věděli, že by nám před nedělním zápasem trochu pomohl. Když se na to ale zpětně podívám, tak můžeme být rádi, že soupeř někomu nezlomil ruku, bylo tam hodně krosčeků. Kdybychom hráli proti týmu, kterému ještě o něco jde, tak věřím, že bychom ještě nějakou branku přidali. Jablonec už hrál vabank a přišlo mi, jako kdyby nám spíš chtěl někoho zranit.

Správný kapitán! Miroslav Třetina v této sezoně nasbíral už 89 bodů (32+57)!

Už v neděli nás doma s Porubou čeká klíčový zápas o postup do WSM Ligy. My budeme hrát po krátké jednodenní přestávce, zatímco soupeř hrál naposledy ve středu. Je podle tebe lepší delší odpočinek, nebo kratší pauza mezi utkáními a díky tomu i větší rozehranost?
Záleží na tom, jak to bude mít Poruba. Podle mě nám spíš vyhovuje, že jsme hráli a neměli jsme takovou pauzu. V play-off jsme měli vždy týdenní přestávku a nevyhovovalo nám to, protože potom jsme se v první třetině dalšího zápasu hledali. Nevím, jestli to bude pro soupeře výhoda nebo nevýhoda. Porubu každopádně k nám čeká dlouhá cesta. Myslím si, že my jsme na to v Porubě v první třetině trochu doplatili, i když jsme tam přijeli brzy a měli jsme na rozcvičení dostatek času. Uvidíme zítra. My jsme hrozně rádi, že dojde k přímé konfrontaci a nerozhoduje se jako v minulé sezoně posledním zápasem, který hrál Vsetín v Jablonci. Takhle si to spolu můžeme rozdat na férovku.

Když se ještě ohlédneme za zápasem v Porubě, řekl bych, že až na ten nepovedený začátek jsme byli po většinu času lepším týmem. Sice to teď nic neznamená, ale za celou sezonu jsme doma zatím prohráli jen dva zápasy. V našich silách tak určitě je vyhrát o dva góly a postoupit, co myslíš?
Doma jsme silní a věříme si. Klidně budeme celý zápas horší a vyhrajeme o dva góly. (směje se) Po utkání v Porubě jsme byli samozřejmě skleslí, protože jsme cítili, že jsme byli lepší. Když jsme vedli 4:3, tak už jsme moc nevěřili tomu, že soupeř vyrovná, natož aby zápas otočil. Udělali jsme ale prostě dvě chyby, které rozhodly. To se prostě někdy stává, je to hokej. Chvíli jsme byli zklamaní, ale věřili jsme, že v Jablonci získáme všechny tři body a v neděli si to s Porubou rozdáme. Pevně věřím, že nás celý zimák požene kupředu. A co víc si přát, než postoupit doma!

Přišlo mi, že soupeř má velmi rychlý přechod do útoku a skvěle zvládá protiútoky, navíc je silný i v zakončení. Řekl bych, že určitě budeme muset hrát hodně disciplinovaně a bez faulů. Na co si podle tebe musíme dát největší pozor?
Přesně tak. Poruba má šikovné hráče, kteří jsou silní na puku a jsou hodně nebezpeční hlavně v přesilovkách. Myslím si, že pokud se bude hrát hlavně 5 na 5 a nebudeme faulovat, jsme silnější a jsme schopní soupeře porazit tak, jak potřebujeme.

Šestý hráč Bruslařů? Fantastičtí fanoušci, kteří ženou hráče vpřed celou sezonu!

Útočník Poruby Jan Káňa po prvním vzájemném utkání řekl, že tým s jednou dobrou lajnou je nemůže porazit. V Porubě se přitom trefili hráči ze všech tří našich formací. Co si o tom myslíš?
Honza je zkušený hráč, který ve své kariéře už určitě spoustu rozhovorů dělal. Myslím si, že i ohledně těch prohlášení na Čendu Nováka je to taková psychická taktická hra, aby tím v našich řadách vyvolal nějakou paniku. Byl to spíš takový rozhovor, aby nás tím jakoby popíchl. Takhle to od něj beru. Celý tým i s Čendou se ale soustředí jen na sebe. To, co jsme si přečetli, bylo takové úsměvné, byl to prostě jeho pohled. Jak už jsem řekl, byla to spíš taková taktika, aby nás zkusil trochu rozhodit.

Do Jablonce nás přijela podpořit spousta fanoušků, kteří byli, stejně jako v celé sezoně, hodně slyšet. Řekl bych, že před rozhodujícím zápasem by to pro nás měla být největší výhoda, souhlasíš?
Přesně tak. Když jsme šli v Jablonci na led a slyšeli jsme od tolika lidí ten jednohlasný pokřik „Rebelové!“, šlo se nám do zápasu úplně jinak. V Jablonci, kde kotel skoro neměli, jsme se tak cítili jako doma. Máme toho hodně v nohách, ale taková podpora vám prostě únavu úplně vyžene z hlavy. Na fanoušky tak hodně spoléháme. Moc se těšíme na to, že přijde spousta lidí a poženou nás dopředu. Půjdeme do toho na krev!

Související články

 
Aktuálně na webu
Povedené derby! Junioři si vyšlápli na žďárské Plameny

Povedené derby! Junioři si vyšlápli na žďárské Plameny

(čtvrtek 22.8.) Havlíčkobrodští junioři se poprvé v letošní přípravě představili na domácím ledě. Podařilo se jim...

 
Bruslaři nezvládli utkání v Kolíně, prohráli o dvě branky!

Bruslaři nezvládli utkání v Kolíně, prohráli o dvě branky!

(čtvrtek 22.8.) Bruslaři se vydali do Kolína, kde je čekal odvetný duel z prvního přátelského utkání, které ovládli...

 
Brod? Srdeční záležitost! Jsem rád, že se můžu vrátit, přiznává Zmrhal

Brod? Srdeční záležitost! Jsem rád, že se můžu vrátit, přiznává Zmrhal

(středa 21.8.) Na střídačce ho nepřehlédnete. Nad všechny ční vysoký Pavel Zmrhal, který se stal novým asistentem...

 
Oslavenec Vala: Gól? Bál jsem se, že mi ho Luboš vezme! Ožralý nehrál

Oslavenec Vala: Gól? Bál jsem se, že mi ho Luboš vezme! Ožralý nehrál

(středa 21.8.) V den domácího zápasu proti Drakům slavil David Vala své čtyřiadvacáté narozeniny. A to hodně...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv