BK Havl. Brod - Pořád jsem nahrával, tak jsem jednou vystřelil, směje se Jan Milfait
Pořád jsem nahrával, tak jsem jednou vystřelil, směje se Jan Milfait

Pořád jsem nahrával, tak jsem jednou vystřelil, směje se Jan Milfait

20.08.2018 | Ladislav Vácha

Ohlasy s útočníkem Janem Milfaitem po výhře nad Osvětimí

Bruslaři o víkendu odvedli skvělou práci a ovládli Slezský pohár v Opavě. Po výhrách nad Opavou a Orlovou nakonec přetlačili i polskou Osvětim, když v prodloužení rozhodl parádní střelou kanonýr Jan Milfait. „Třéťa získal puk v našem obranném pásmu a hodil mi to na pravé křídlo. Celý turnaj jsem pořád jen nahrával, tak jsem to zkusil vzít jednou na sebe a padlo to do vinglu,“ usmíval se šikovný útočník.

 
Na závěr Slezského poháru jsme vydřeli výhru nad Osvětimí. Jak zápas hodnotíš?
Určitě pozitivně, protože jsme vyhráli, ale nebyl to bůhvíjaký výkon. Byl to třetí zápas ve třech dnech, myslím si, že únava se trochu projevila. Je ale důležité, že jsme to zvládli a v prodloužení vyhráli.

Poprvé na turnaji jsme prohrávali, ale dokázali jsme se z toho dostat. Znovu to ukázalo morální sílu týmu, co myslíš?
Ano, je důležité, že jsme se z toho nesesypali. Něco jsme si k tomu v kabině řekli, oklepali jsme se z toho a ve třetí třetině už jsme na ně vlétli. Škoda, že soupeř vyrovnal, ale to se prostě někdy stane. Jsme první, to je hlavní.

V utkání bylo dost vyloučení, navíc jsme se často dopouštěli zbytečných faulů v útočném pásmu. Do dalších zápasů by to chtělo se podobných zákroků vyvarovat...
Stoprocentně! V sezoně by nás to zbytečně sráželo, soupeři to dokážou potrestat. Některé fauly byly hodně zbytečné. Každý si na to prostě musí dát pozor, nebo se to bude pokutovat. Jinak to asi nejde.

Ty jsi zápas rozhodl v prodloužení. Jak se gólová situace zrodila?
Třéťa získal puk v našem obranném pásmu a hodil mi to na pravé křídlo. Celý turnaj jsem pořád jen nahrával, tak jsem to zkusil vzít jednou na sebe a padlo to do vinglu. (směje se)

Trochu jsme očekávali, že naším největším konkurentem na turnaji bude domácí Opava, ale nejvíce nás potrápila právě Osvětim. Přišla ti lepší než Slezan?
Osvětim kousala víc, ale bylo to dané také tím, že už to byl třetí zápas ve třech dnech. Řekl bych, že únava padla na každého.

K týmu s připojilo několik nových hráčů a do Opavy s námi jel i obránce juniorky Radim Pejchal. Jak podle tebe kluci zapadli do týmu?
Podle mě suprově. Pejchy hrál výborně, nebál se hrát a měl hodně střel. Kluci, co už jsou s námi déle, Holenďák, Veverák, Bery a Nepi, hrají dobře. Makají a snaží se, navíc dávají i góly. Zatím je to dobré.

V Opavě se hrálo o trofej. Cítil jsi kvůli tomu větší motivaci, nebo jsi to bral jako obyčejné přáteláky, i když to byl turnaj?
Já osobně jsem to bral jako každý jiný přátelák, ale turnaj jsme chtěli vyhrát. To se podařilo a dostali jsme trofej, kterou Beny hned při týmové fotce rozbil. Ale je doma, takže je to super. (směje se)

V pondělí máte volno a odpočinete si, ale už v úterý nás čeká doma utkání se Žďárem nad Sázavou. Bude to derby a zřejmě přijde i vyšší návštěva, chtělo by to udělat fanouškům radost a znovu vyhrát...
Určitě. V pondělí máme volno, tak si trochu odpočineme a vlétneme na to znovu. Půjdeme si to užít, pořád je to jen příprava a zkoušíme ještě různé věci. Nebudeme to nějak moc hrotit, ale určitě chceme vyhrát.

Související články

 
Aktuálně na webu
Povedené derby! Junioři si vyšlápli na žďárské Plameny

Povedené derby! Junioři si vyšlápli na žďárské Plameny

(čtvrtek 22.8.) Havlíčkobrodští junioři se poprvé v letošní přípravě představili na domácím ledě. Podařilo se jim...

 
Bruslaři nezvládli utkání v Kolíně, prohráli o dvě branky!

Bruslaři nezvládli utkání v Kolíně, prohráli o dvě branky!

(čtvrtek 22.8.) Bruslaři se vydali do Kolína, kde je čekal odvetný duel z prvního přátelského utkání, které ovládli...

 
Brod? Srdeční záležitost! Jsem rád, že se můžu vrátit, přiznává Zmrhal

Brod? Srdeční záležitost! Jsem rád, že se můžu vrátit, přiznává Zmrhal

(středa 21.8.) Na střídačce ho nepřehlédnete. Nad všechny ční vysoký Pavel Zmrhal, který se stal novým asistentem...

 
Oslavenec Vala: Gól? Bál jsem se, že mi ho Luboš vezme! Ožralý nehrál

Oslavenec Vala: Gól? Bál jsem se, že mi ho Luboš vezme! Ožralý nehrál

(středa 21.8.) V den domácího zápasu proti Drakům slavil David Vala své čtyřiadvacáté narozeniny. A to hodně...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv