28. 8. 2018 | Dominik Adam

Vacík o výhře nad USA: Slavili jsme, jako bychom vyhráli celý turnaj!

Bruslaři měli další zastoupení v reprezentačním dresu. Obránce Havlíčkova Brodu Dominik Vacík oblékl dres národní sedmnáctky, která hrála na turnaji pěti zemí v Piešťanech. „Bál jsem se, abych neudělal nějakou zásadní chybu. Jinak zodpovědnost leží na každém hráči z každé formace a v každém zápase,“ říká Vacík, jenž hrál v první lajně. Havlíčkobrodský bek se rozpovídal také o tom, že by chtěl dostat šanci v A-týmu a o tom, jaký má nejoblíbenější klub v NHL. (Foto: Juniorský hokej)

Máš za sebou turnaj pěti zemí v Piešťanech. Jak ho hodnotíš?
První místo se hodnotí samozřejmě dobře. Začali jsme vítězstvím nad USA a ukončili to suverénní porážkou Švýcarska 5:0. Jediné zaváhání přišlo ve druhém zápase se Slovenskem, kde jsme to zbytečně dotáhli až do prodloužení, které jsme prohráli.

Nastupoval jsi v elitní formaci. Jak velká zodpovědnost to pro tebe byla?
Bál jsem se, abych neudělal nějakou zásadní chybu, jinak zodpovědnost leží na každém hráči, každý zápas v každé formaci.

Radující se český celek, jenž získal na turnaji první místo!
(foto: Martin Voltr)

Jaké byly oslavy? Otřásal se těmi ovacemi autobus?
Když jsme vyhráli nad USA, tak jsme slavili, jako kdybychom vyhráli celý turnaj. To jsme ještě nevěděli, že ty pocity přijdou na konci turnaje znovu.

Před turnajem jste porazili Švýcarsko a ty jsi v tom zápase zaznamenal asistenci na vítězné brance. Vybavíš si ji ještě?
Pro mě to byla jednoduchá práce. Kotouč vypadl ze souboje na obrané modré a já byl u něj první, přihrál jsem ho na Balyho, a ten dal kolmici Myšimu do samostatného úniku, který se nemýlil.

Dominik Vacík chce i tuto sezonu dostat šanci v A-týmu!

Jaké máš plány do budoucna, chtěl bys hrát za Havlíčkův Brod nebo se posunout do vyspělejších klubů?
Do budoucna zatím moc nepřemýšlím, vše se odvíjí od toho, jak se mi bude dařit. V týmu mám bráchu a kamarády. V Brodě studuji a chtěl bych klubu letos co nejvíce pomoci, odehrát slušnou sezónu a myslím, že to BK Havlíčkův Brod dlužím za to, co mne zde naučili. Z těchto důvodů jsem odmítl nabídky jiných extraligových týmů.

Chtěl by sis opět zahrát v A-týmu, jako minulou sezonu?
Samozřejmě, že chtěl, ale to je na trenérech.

Myslíš si, že budeš jedním z tahounů juniorky?
Tahounem bych se nenazýval, jeden hráč nic nezmění. Na ledě je pět hráčů, kteří musí táhnout za jeden provaz, pak to vše může fungovat.

Jaký je tvůj oblíbený klub NHL? Kdo je tvým hokejovým vzorem?
Vzor úplně nemám, tak nějak sleduji videa beků v NHL a snažím se od nich něco pochytit. Můj oblíbený tým je nováček NHL Las Vegas Golden Knights.

Dominik Vacík společně s brněnským Jakubem Malým.
(foto: Martin Voltr)

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři