26. 9. 2018 | Štěpán Ondráček, Ladislav Vácha

Bruslaři si poradili s David Servisem! Výhru zařídil nováček Blinka

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Havlíčkobrodští Bruslaři se představili na ledě David Servisu, kde hned v úvodu utkání šli do vedení. Jihočeši dokázali na změnu skóre rychle reagovat a v dalším průběhu hry otočili vývoj zápasu. Havlíčkobrodská parta vedená kapitánem Miroslavem Třetinou zavelela k mohutnému obratu a překlopila utkání na svoji stranu. Bruslaři nakonec vyhráli 5:2, když dvě branky vstřelil nováček v týmu Matěj Blinka. O další góly se postarali Luboš Voříšek, Kryštof Kulhánek a Jan Milfait.

Bruslaři začali naprosto skvěle a už v úvodní minutě otevřeli gólový účet zápasu. V hojném počtu se natlačili před soupeřovo brankoviště a v nepřehledné skrumáži se zorientoval nejrychleji Kryštof Kulhánek, který dorazil kotouč na místo určení. Hosté potom nevyužili přesilovku a vzápětí šli do čtyř, čehož David Servis využil k vyrovnání. Po vyražené střele Romana Šulčíka se dostal před brankovištěm k puku Jiří Bárta, jenž po šikovném blafáku v pádu překonal gólmana Nováka. Havlíčkův Brod hrál do první sirény ještě třikrát v oslabení, ale Jihočeši jeho fauly tentokrát nedokázali potrestat. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Nástup do prostřední části naopak vyšel o poznání lépe českobudějovickým hokejistům, kteří ve 23. minutě dokonali obrat. Jan Kříž předal puk ostřílenému matadorovi Tomášovi Vakovi, jenž vystřihl pohlednou individuální akci a zblízka prostrčil kotouč za Novákovu výstroj. Vedení domácích netrvalo dlouho, zhruba za dvě minuty už bylo znovu vyrovnáno. Jiří Kopic nabil na modrou čáru Miroslavu Třetinovi, jehož střelu fantastickou tečí zády k bráně usměrnil přesně k tyčce clonící Matěj Blinka. Servismani znovu jasně ukazovali, že hra na jejich užším ledě jim náramně svědčí. Navíc byli důrazní i v soubojích a pravidelně zaměstnávali brankáře Nováka. Bruslaři však těžké chvíle přečkali a ve 39. minutě slavili nesmírně důležitou trefu. David Michálek našel rozjetého Jana Milfaita, jenž přebruslil soupeřovy obránce a zblízka propálil gólmana Klestila povedenou střelou po ledě.

Na začátku třetí periody dohrávali hosté přesilovou hru a odskočili David Servisu na dvoubrankový rozdíl. Po vyražené střele Martina Nepokoje sice Patrik Přidal ještě z dorážky neuspěl, jenže kus černé gumy se vykutálel přímo na hůl Luboše Voříška, jenž pohotově zametl hrací předmět do zcela odkryté brány. Pusu na špacír si potom pustil útočník domácích Jiří Bárta, který sudímu od plic dvakrát vynadal a zcela po zásluze zamířil za dvě desítky předčasně do sprch. Čelanského družina se pak musela bránit po Milfaitově faulu, ale hru v početní nevýhodě zvládla na jedničku. Jihočeši sice dál kousali, ale partu z Kotliny držel skvěle chytající gólman Novák. V 59. minutě bylo definitivně rozhodnuto, když z bezprostřední blízkosti dopravil puk za Klestilova záda Matěj Blinka a uzavřel na konečných 2:5.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

2. liga

Branky a nahrávky: 4. Jiří Bárta (Šulčík, Vak), 23. Vak (J. Kříž) – 1. Kulhánek (Třetina, Michálek), 25. Blinka (Třetina, Kopic), 39. Milfait (Michálek, Kulhánek), 42. Voříšek (Přidal, Nepokoj), 59. Blinka (Voříšek, Procházka). Rozhodčí: Michal Jílek – Josef Zimmermann, Pavel Sedláček. Vyloučení: 4:6, navíc Jiří Bárta (DCB) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 32:29 (8:7, 13:12, 11:10). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

David Servis

Klestil (Němec) – Michal, Kubeš, Macháček, Grauer, J. Kříž, Radoš, Škopek, L. Kříž – Schmidmayer, Rolínek, Jan Bárta, Šulčík (C), Hřebejk, Ferebauer (A), Káník, Kronus, Vak (A), Jiří Bárta, Sumerauer

Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd, M. Kříž – Michálek, Milfait (A), Beneš – Holenda, Třetina (C), Přidal – Blinka, Voříšek (A), Procházka – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík