4. 12. 2018 | Štěpán Ondráček

Oslavte Mikuláše s Bruslaři, do Kotliny dorazí jihočeský Tábor!

Program II. ligy je neúprosný a na jeho aktéry čeká další kolo. I tentokrát havlíčkobrodští hokejisté využijí ledové plochy Kotliny, ve které přivítají ve středu 5. prosince dalšího soupeře. Na Vysočinu míří trápící se HC Tábor, který v posledních zápasech nebodoval. Přijďte podpořit svůj tým od 18:00!

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 922 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Umístění v minulé sezóně: 5. místo po ZČ, čtvrtfinále play off (s Moravskými Budějovicemi 0:3 na zápasy)
Trenér: Arpád Györi __________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Tábor

12–0–0–6 bilance 5–1–1–13
3., 36 bodů umístění 5., 18 bodů
83:64 skóre 61:87
8:3 (David Servis České Budějovice, doma) nejvyšší výhra 6:1 (Písek, doma)
3:6 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší porážka 1:8 (Žďár nad Sázavou, venku)
Miroslav Třetina – 29 bodů (7+22) nejproduktivnější hráč Jakub Matušík – 25 bodů (11+14)
Luboš Voříšek – 12 gólů nejlepší střelec Jakub Matušík – 11 gólů
Jan Březina
Miroslav Třetina – 22 asistencí
nejlepší nahrávač Jakub Matušík – 14 asistencí
Tomáš Semrád – 17 bodů (5+12) nejproduktivnější obránce Tomáš Hajič – 12 bodů (5+7)
Čeněk Novák 3,22 (14 zápasů)
David Marek 3,59 (8 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Milan Řehoř 4,04 (7 zápasů)
Tábor – Šumperk 0:3

Táboru se v letošní sezoně vůbec nedaří, když si z dvaceti zápasů připsal 18 bodů. Jihočeský celek přitom nezačal špatně. V úvodních kolech sbíral pravidelně body. Vše paradoxně začalo poslední výhrou nad Pelhřimovem (6:5), od té doby vyšli Kohouti šestkrát naprázdno. Tábor nakonec našel ztracenou formu v utkání s Orlovou, kde dokázal vyhrát po prodloužení. V divoké přestřelce uspěl i proti houževnatému Pelhřimovu, potom se vše vrátilo do starých kolejí, když přišly na řadu tři porážky v řadě.

Jihočeši na začátku sázeli v brance na novou akvizici Milana Dudáčka, ale tomu se nedařilo, a tak důvěru dostal jeho konkurent Michal Novák. Ten nedokázal zastavit kolísavé výkony týmu a brankářská rošáda pokračovala příchodem zkušeného Milana Řehoře a mladého Daniela Vecky. V obraně hraje prim Tomáš Hajič, který má 12 bodů (5+7). Druhý je Martin Havran, jenž stihl posbírat o čtyři body méně (1+7). Ofenzivu táhne patriot Kohoutů Jakub Matušík, který táhne produktivitu svého celku s 25 body (11+14). S mírným odstupem je za ním Radim Heřman. Mladý útočník si připsal 16 bodů (10+6).

Soupiska Tábora

Výborný výkon brankáře Daniela Vecky nepomohl Táboru k bodům!
(Foto: hctabor.com)

Bruslaři málem ztratili nadějné vedení, ale vítězství si pohlídali!

Bruslaři začali utkání s Novým Jičínem fantasticky, když si během první třetiny zajistili dvoubrankový náskok. Na trefu ze 13. minuty navázal za dalších 5 minut David Michálek. Útočník elitní formace využil přesné přihrávky Třetiny. Ďáblové, ačkoli prohrávali o tři branky, nezahodili flintu do žita a využili dvojnásobnou přesilovku. V ní se dokázal prosadit Jakub Lehečka. O chvíli později to bylo už o jednu branku, když se trefil Vojtěch Adamík. Domácí ve druhé části přidali uklidňující čtvrtou trefu z hole Davida Michálka. Hosté v závěrečném dějství kosmeticky upravili skóre zásluhou Vojtěcha Adamíka.

znak týmu 4 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 13. Přidal (Semrád, Třetina), 18. Michálek (Třetina, Přidal), 26. Šmíd (Kadeřávek, Milfait), 40. Michálek (Semrád, Třetina) – 36. Lehečka (Poruba, J. Sonnek), 39. Adamík (Slovák, Chvostek), 56. Adamík (Poruba, Lehečka). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Martin Musil, Roman Komínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 519. Třetiny: 2:0, 2:2, 0:1. Střely na branku: 41:22 (13:6, 16:8, 12:8). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kulhánek, Semrád, Kopic, Vala, Šmíd, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Voříšek (A), Chlubna – Beneš, Ludvík, Blinka – Kuchta, Kozlík

HK Nový Jičín: V. Sonnek (D. Palička) – Adamík, Hruška (C), Hrachovský, Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, F. Palička, Krupa, Málek, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, J. Sonnek, Slovák, Irgl

Táborští se drželi favorita, ale na body nedosáhli!

Táborští Kohouti v domácím prostředí přivítali favorizovaný Šumperk. Hosté využili svůj tlak ve 14. minutě, když puk do Veckovy branky dostal Dominik Pokorný. Kohouti mohli vyrovnat v poslední minutě první třetiny, ale proti byl brankář Haloda. Ve druhé třetině se hrál parádní hokej, ale útočníci vyšli na prázdno, jelikož jejich pokusy skončily na maskovaných mužích. V závěrečné periodě se hrál dlouho vyrovnaný hokej, a tak druhou branku utkání viděli fanoušci až v 54. minutě, a to z hokejek šumperských Draků. Rychlé přečíslení přetavil v gól Vladimir Antonov. Poslední úspěšný zásah si schoval Milan Ostřanský, který využil přesilovou hru.

znak týmu 0 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 14. Pokorný (Vaněk, M. Haloda), 54. Antonov (Sedlák, Pokorný), 56. Ostřanský (Pokorný, Antonov). Rozhodčí: Šperl – Hnát, Šimánek. Vyloučení: 3:7, navíc Vaněk (Šumperk) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 672. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2. Střely na branku: 34:34. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2. Průběh utkání: 0:3.

HC Tábor: Vecka (Novák) – Havran, Hajič, Kachyňa, Tesař, Pechánek, Raiterman – Blažek, Matušík, Točík – Sladkovský, Zayml, Hrala – Prášek, Řezáč, Drda

HC Draci Šumperk: O. Haloda (Polívka) – Sedlák, Drtil, Vaněk, Gewiese, M. Haloda, Řezáč – Pokorný, Antonov, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Čuřík, Ostřanský

Táborští fanoušci v poslední době nemají moc důvodů ke spokojenosti.

Bruslaři předvedli fenomenální obrat proti výborným Kohoutům!

Táboru vyšla na výbornou první třetina, ve které si vystřelil dvoubrankový náskok z hokejek Kryštofa Hrály a Radka Pechánka. Bruslaři stihli ještě do konce první dvacetiminutovky snížit ranou Vojtěcha Šmída. V další části hry se prosadili Kohouti, a to zásluhou Jakuba Matušíka. Celku z Kotliny sedla třetí třetina, když se hned prosadil Jan Milfait. O vyrovnání se postaral Luboš Voříšek. Vítěznou trefu a zároveň obrat v celé utkání dokonal šest minut před koncem hostující Petr Kuchta.

znak týmu 3 – 4 znak týmu
Branky a nahrávky: 7. Hrala (Zayml), 14. Pechánek (Prášek), 28. Matušík (Hajič) – 17. Šmíd (Blinka, Milfait), 43. Milfait (Vala, Voříšek), 50. Voříšek (Semrád, Třetina), 54. Kuchta. Rozhodčí: Jakub Šindel – Aleš Vavruška, Josef Zimmermann. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 871. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:3. Střely na branku: 28:39 (7:16, 10:12, 11:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

HC Tábor: M. Novák (Dudáček) – Havran, Tesař, Košař, M. Dvořák, Černý (A), Duben, Hajič, Pechánek – Heřman (A), Kadilák, Chocholoušek, Blažek, Březina, Komma, Matušík (C), Zayml, Hrala, Prášek

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Horák, Kulhánek, Šmíd, Semrád, Vala, Dudycha, A. Dvořák – Kuchta, Ludvík, Holenda, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka

O vítěznou branku se v Táboře postaral brodský útočník Petr Kuchta.

...Tábor během sezony protočil už čtyři brankáře?

...Kohouti si připsali dvě vítězství na hřišti soupeřů z devíti utkání?

...Bruslaři vyhráli 8 z 10 utkání na domácím ledě v letošní sezoně?

...Tábor za dva zápasy vystřelil 77x na branku soupeře, ale dal jen 2 branky?

...Bruslaři prohráli naposledy s Kohouty na domácím ledě v sezoně 2015/2016 při play off?

Bruslařům se zatím v domácím prostředí daří velmi dobře!

Bilance s Táborem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 30
Bilance: 17-2-3-8
Výsledky: 2:3, 6:0, 5:1, 3:4p, 8:4, 4:2, 1:4, 3:5, 4:3p, 9:0, 3:6, 4:3p, 3:4p, 5:1, 4:5, 5:2, x3:4sn, x8:1, x3:6, x2:6, 4:3, 8:0, 5:8, 3:2, 6:2, 7:4, 4:1, 6:3, 5:0, 4:3
Skóre: 137:90