15. 1. 2019 | Ladislav Vácha

Marek Tecl: Naše přání? Zachránit se! Chce zvládnout i maturitu

Dostali se do hodně nepříjemné situace a čeká je hodně tvrdá šichta. Junioři se stále nacházejí v sestupovém pásmu a na Přerov, s nímž svedou už v pátek hodně důležitou bitvu, ztrácejí pět bodů. Mladí Bruslaři jsou v tabulce předposlední a za každou cenu se potřebují dostat právě před Zubry. Dobře to ví i útočník Marek Tecl, se dvanácti trefami nejlepší střelec týmu. „S Přerovem teď musíme rozhodně vyhrát za všechny čtyři body. I kdyby to měl být strašný hokej, musíme prostě vyhrát. Věřím, že se nám extraligu podaří udržet. To je naše jediné přání,“ říká šikovný hokejista, kterému se blíží maturita.

Macas, vrátíme se teď trochu zpátky. Poslední zápas základní části s Mladou Boleslaví, kterou jste doma porazili, vás dost nakopl. Do nadstavby jste totiž naskočili parádně, když jste z pěti utkání vyhráli hned čtyři. Lepší začátek jste si už snad ani nemohli přát...
Byl to rozhodně dobrý vstup do nadstavby. Kdybychom tak pokračovali i dál, bylo by to ještě lepší. Bohužel, potom jsme začali prohrávat, což nás mrzí. Nikdo ale asi nečekal, že se nám začátek tak povede.

Nadstavbovou část jste začali velmi důležitým zápasem v Přerově, kde jste nakonec získali dva body. Byli jste ale lepší a měli jste k dispozici i hodně přesilovek, proto je ztráta jednoho, případně dvou bodů škoda, souhlasíš?
Dva body jsou určitě dobré, ale nezvládli jsme tam koncovku. Soupeř byl určitě hratelný, měli jsme získat všechny čtyři body.

Situace se otočila po domácí porážce 2:5 s Havířovem, prohráli jste pětkrát za sebou a získali jen dva body. Co bylo špatně?
Myslím si, že špatná byla určitě koncovka. Se soupeři se dalo hrát a měli jsme hodně šancí. Bohužel, nepovedlo se nám nic dát. Dělali jsme chyby a naši soupeři to většinou těsně před koncem potrestali.

Marek Tecl nasbíral za 30 zápasů 23 bodů (12+11) a je nejlepším střelcem týmu.

Během uplynulého víkendu jste hostili Kladno a Mladou Boleslav. S Rytíři jste získali bod a s Boleslaví dva. V obou případech jste však ztratili dvoubrankové vedení, s Boleslaví dokonce až v třetí třetině. Co se stalo?
Bohužel, byla to už taková naše klasika. V poslední době jsme ztráceli zápasy až ve třetích třetinách. Vedeme o dva góly, pak dostaneme hloupou branku a složíme se jako domeček z karet. Je to škoda, už jsme mohli být trochu jinde.

Sám jsi to řekl, dvoubrankové vedení jste ztratili už poněkolikáté v sezoně. Myslíš si, že už to máte v hlavách a může to být určitý psychický blok?
Asi si myslíme, že když vedeme o dvě branky, tak to máme vyhrané. Pak dostaneme hloupý gól, najednou je to už jen o jeden, bojíme se hrát a bojíme se o výsledek. Pak to takhle dopadá.

Jak těžké pro vás teď je jít do každého zápasu s tím, že potřebujeme nutně vyhrát, protože musíme dohánět bodovou ztrátu?
Samozřejmě chceme vyhrát už od začátku sezony každý zápas, i když se nám to nedařilo. Je to sice o trochu těžší, ale vyhrávat chceme pořád.

Z dorostu vám pomáhá reprezentační gólman Daniel Král. To je asi pro vás velká posila a určitě vám hodně pomáhá...
Určitě nám pomáhá. Myslím si, že je to dobrý gólman, má svoji kvalitu. Občas sice udělá nějakou chybičku, ale to se dá přehlédnout. Myslím si, že s Méďou tvoří dobrou brankářskou dvojici.

Teclovi vyšel minulý víkend skvěle. Proti Kladnu a Mladé Boleslavi vstřelil tři branky!

Z áčka vám vypomáhají obránce Martin Nepokoj a útočník Vojta Holenda. Co říkáš na jejich výkony?
Co k tomu říct, Vojta, no. (směje se) Je to hodný kluk, bojuje a snaží se. Řekl bych, že s Jirkou Hromádkou jim to spolu docela jde. Proti Kladnu dal ukázkový gól. Podle mě ani sám neví, jak to trefil. A Martin Nepokoj? To je paráda, je to dobrý bek, hraje se s ním dobře. Má dobrou střelu od modré čáry, to je jeho velká přednost. Určitě nám také pomáhá sbírat body.

Nedá mi to se na to nezeptat. S Cembou dál sbíráte dost bodů, ale jak moc je znát, že s vámi v jednom útoku už nehraje Tomáš Křehlík, který působí v Karlových Varech?
Řekl bych, že je to docela hodně znát. V minulé sezoně jsme o sobě věděli, kde kdo je a kam si to máme dát. Teď jsme se hledali s Vojtou Holendou, se kterým nám to spolu moc nešlo. Pak s námi hráli Švícko, Kulhas, Petržel. Vyzkoušeli jsme snad všechny útočníky, ale s Kulhasem jsme si sedli asi nejvíc. Je ale prostě znát, že Křehla nám tam chybí.

O víkendu se ti dařilo, vstřelil jsi hned tři góly. Čím to podle tebe bylo, že ti to takhle sedlo?
Myslím si, že to byl podařený víkend. Bohužel, ne tolik z pohledu získaných bodů, ale herně jsme se víc uklidnili a zlepšili. Cemba mi to dvakrát parádně dal, takže jsem to uklízel do prázdné brány. Pořád to ale není takové, jaké to bylo minulou sezonu, co se od nás očekávalo, ale věřím, že se s Cembou ještě zlepšíme a podaří se nám zachránit. To je naše jediné přání.

Předtím jsi byl kapitánem ty, teď je to Cemba. Určitě je na vás obou velká zodpovědnost, ale přeci jen, spadlo z tebe trochu břemeno, že už nemáš céčko na dresu ty?
Víc jsem se bál spíš v minulé sezoně, že mě to bude trochu svazovat. Už jsem se s tím pak ale srovnal. Myslím si, že i když je teď kapitán Cemba, tak my, staří, za to bereme všichni stejně. Cemba má céčko a před zápasem si jezdí podávat ruce, ale neřekl bych, že by role kapitána u nás byla nějak hodně podstatná.

Útok Tecl – Cachnín – Křehlík válel. Posledně jmenovaný však přestoupil do Energie.
(Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz)

Dlouhodobě se zranil útočník Marek Kopic. Jak těžké bude se s jeho absencí vyrovnat?
Myslím si, že to pro nás bude hodně těžké, protože tvořili silný útok s Danem Fialou a Pavlem Vaňousem. Parádně se k sobě hodili. Je to pro nás velká ztráta. Budeme bojovat i pro něj, abychom extraligu udrželi.

O víkendu vás čeká v Kotlině strašně důležitý zápas s Přerovem a potom budete hrát ještě čtyřikrát za sebou doma. Teď už se dost láme chleba, určitě by to chtělo ztrátu na soupeře smazat, abychom se ještě před začátkem skupiny o udržení dostali ze sestupového pásma...
Určitě ano, s Přerovem teď musíme rozhodně vyhrát za všechny čtyři body. I kdyby to měl být strašný hokej, musíme prostě vyhrát. Potřebujeme naši ztrátu co nejvíc smazat a dostat se před Žďár, který teď nehrál a nebude to mít moc lehké. Když hrajeme doma, chtělo by to získat co nejvíc bodů. Také musíme doufat, že našim konkurentům v boji o záchranu se nebude tolik dařit.

Už jsme se k tomu dostali, podobně jako A-tým vás trápí v poslední době koncovka. Třeba v minulém utkání proti Mladé Boleslavi jste měli za stavu 2:0 hodně šancí, ale neproměnili jste je. Stačilo přitom asi alespoň jednu z nich dát, dostali byste se do třígólového trháku a už byste nejspíš zápas dotáhli do vítězného konce v základní hrací době...
Je to přesně tak, jak říkáš. Vždycky vedeme o dva góly a nejsme schopní dát ten třetí navrch, který by nás uklidnil a třeba by nám to tam i začalo víc padat. Snad se to už zlomí a začneme dávat víc gólů.

Do dalších zápasů tak musíme nejvíce zapracovat na koncovce...
V koncovce musíme rozhodně přidat. Jinak si myslím, že se snažíme hrát aktivně a soupeře dobře napadat. Dá se hrát s každým soupeřem, o tom jsme se přesvědčili už v základní části. Řekl bych, že zatím nás nikdo vyloženě nepřehrával. Často jsme byli i lepším týmem, ale prostě nedáváme góly. To je náš největší problém. Gólmani nás dobře drží.

Juniorům se zranil pracovitý útočník Marek Kopic. Proti Mladé Boleslavi si zlomil nohu.

Tvůj táta býval skvělý útočník. Snaží se ti, obzvlášť v tomhle těžkém období, radit?
Rady mi dává pořád. Ať už z pohledu týmu, tak i mně osobně. Říká, že i když se nám nedaří, tak musíme makat pořád stejně a možná ještě i víc. Pak že dáme i nějaký šťastný gól a začne nám to tam víc padat. Myslím si, že to zná asi každý hokejista.

Čeká tě dost důležité období. Boj o záchranu a blíží se i maturita. Určitě bys byl moc rád, kdyby obojí vyšlo a bylo co slavit...
Byla by to určitě velká paráda. Je škoda, že nemůžeme být víc v klidu a musíme bojovat o záchranu, protože jinak by byla maturita na prvním místě. I když maminka nebude ráda, až si to bude číst, tak teď se to spolu trochu pere. (směje se) Když se podaří obojí, budu moc šťastný a s klukama to určitě pořádně oslavíme.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři