22. 1. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslaři v dohrávce 25. kola míří na led rozjetého David Servisu!

Havlíčkobrodští hokejisté se po nevydařeném utkání s Valašským Meziříčím musejí rychle oklepat, neboť je už ve středu 23. ledna (18:00) čeká další zkouška. Soubor z Vysočiny se představí na ledě neoblíbeného soupeře HC David Servis České Budějovice. Neváhejte a přijeďte svůj tým podpořit.

HC David Servis České Budějovice

Založení klubu: 1990
Stadion: Hokejové centrum Pouzar (kapacita 300 míst)
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Webové stránky klubu: hcdavidservis.cz
Umístění v minulé sezóně: 8. místo po ZČ, osmifinále play off (s Havlíčkovým Brodem 0:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Fedur __________________________________________________________________________________

HC David Servis České Budějovice x BK Havlíčkův Brod

10–0–1–18 bilance 17–1–2–8
5., 31 bodů umístění 3., 15 bodů
101:140 skóre 122:88
7:2 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 8:0 (Orlová, doma)
2:9 (Žďár nad Sázavou, doma) nejvyšší porážka 0:5 (Valašské Meziříčí, doma)
Roman Šulčík – 35 bodů (18+17) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 42 bodů (12+30)
Roman Šulčík – 18 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek – 20 gólů
Roma Šulčík – 17 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 30 asistencí
Petr Škopek – 17 bodů (5+12) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 27 bodů (8+19)
Tomáš Klestil 4,19 (16 zápasů)
David Němec 5 (4 zápasy)
Jaroslav Jágr 4,5 (2 zápasy)
Vlastimil Marek 2,33 (6 zápasů)
Daniel Svoboda 4,29 (7 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,89 (20 zápasů)
David Servis ČB – Orlová 4:2

David Servis už má jen teoretickou šanci se dostat do vyřazovacích bojů, ale rozhodně nic nevzdává. Jihočeši prohráli od konce listopadu až do Vánoc sedm utkání v řadě, ale v novém roce je k nezastavení. Servismani dokázali v pěti zápasech čtyřikrát vyhrát. Úspěch posledních dnů? Jednoznačně domácí prostředí, kde Fedurovi svěřenci vyhráli všechny tři duely!

Servismani letos sází na svoji jedničku Tomáše Klestila, jenž odchytal většinu utkání. Maskovaný muž Jihočechů nastoupil k 16 duelům. Záda mu kryje Vlastimil Marek, který dostává prostor v posledních zápasech. Defenzivu řídí Petr Škopek, který nasbíral 17 bodů (5+12). Druhý v pořadí je Lukáš Kříž, jenž má o dva body méně (8+7). Ofenzivu táhne zkušený Roman Šulčík, který má výborná čísla (18+17). Sekunduje mu velezkušený Tomáš Vak, jenž má o sedm bod méně (14+14). Trojlístek útočníků uzavírá Jiří Bárta (15+12).

Soupiska David Servisu

Bruslaři v odvetě nestačili na Bobry!

Havlíčkobrodští hokejisté hostili na domácím ledě Bobry z Valašského Meziříčí. Hosté se do svého soupeře pustili s vervou, když po odehrání 10. minuty vedli 2:0. Bruslaři se dostávali do šancí, ale ty zastavoval pozorný Šurý, který se překonával. Valašské Meziříčí si pohlídalo své vítězství ve třetí třetině, kde se trefilo do černého celkem třikrát. Zato Havlíčkobrodští za šedesát bezchybného gólmana Bobrů nepřekonali, ten tak mohl se svými spoluhráči slavit cenný skalp.

znak týmu 0 – 5

Branky a nahrávky: 4. Martiník (Holiš, Pořický), 10. Vaněk (Seidler, Báchor), 49. Dvořák, 53. Paťava (Dvořák, Ostrčil), 55. Pořický (Holiš, Martiník). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 598. Střely na branku: 38:37 (13:16, 14:11, 11:10). Průběh utkání: 0:5.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Šmíd, Semrád, Kulhánek, Vala, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Blinka, Kozlík, Beneš

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Slovák) – Weintritt, Báchor, Žák, Baroš, Holiš, Ostrčil – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Dalajka – Pořický, Martiník (A), Kuchařík – Andris, Paťava

David Servis v krátkém sledu porazil podruhé Orlovou!

Čtyři dny dělily hokejisty David Servisu a Orlové od druhého zkřížení hokejek. V tom prvním vyhráli Jihočeši 5:2, a tak se očekávala třaskavá bitva. České Budějovice si v první třetině vydobyly dvoubrankové vedení, které navýšily o jeden gól. Potom přišly velké chvíle hostů, kteří dvěma trefami zdramatizovali průběh utkání. David Servis si nakonec své vítězství pojistil v závěru, kdy trestal power play Orlové.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Jiří Bárta (Trummer ml., Škopek), 20. Vak (R. Šulčík, D. Dudáček), 28. Jan Bárta (L. Kříž, D. Dudáček), 60. Kronus (Trummer ml.) – 38. Hovsepjan (R. Štěpánek), 58. Tomis (K. Klíma, Hovsepjan). Rozhodčí: Horáček – Vavruška, Rubáš. Vyloučení: 7:9, navíc R. Štěpánek (ORL) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

HC David Servis České Budějovice: Vl. Marek – L. Kříž, Radoš, D. Dudáček, Škopek, Petr Procházka, Ferebauer – R. Šulčík, Vak, Jan Bárta, Jiří Bárta, Trummer ml., Sumerauer, Schmidmayer, Rolínek, Kronus, Tejko

HC Orlová: Piták – Janiczek, Tomis, Štěpánek, Šendera, Spálovský, Kunc, Teplanský – Brodek, Achmeťjanov, Šmíd – Hovsepjan, Kovařík, Klíma – Konečný, Pacoň, Pláňka

Bruslaři nadělili David Servisu osm branek

Bruslaři začali utkání proti Jihočechům fantasticky, když během osmi minut skórovali třikrát a položili tím základní kámen úspěchu. Domácí jasně drželi otěže utkání na svých hokejkách, jelikož nastříleli do soupeřovy branky další tři trefy a vedli 6:0. Potom se osmělili i hosté, kteří zásluhou Jiřího Ferebauera vstřelili první gól. Utkání nabídlo 11 branek, když se o tu osmou v jihočeské síti postaral Luboš Voříšek. David Servis na konci utkání jen kosmeticky upravil výsledek z hole Romana Šulčíka.

znak týmu 8 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Vala (Michálek), 6. Kuchta (Chlubna), 8. Beneš (Blinka, Milfait), 22. Holenda, 34. Třetina (Přidal), 36. Milfait (Semrád), 49. Přidal (Voříšek, Semrád), 55. Voříšek (Milfait, Michálek) – 39. Ferebauer (Radoš, Michal), 54. Ja. Bárta (Procházka, Michal), 57. Šulčík (Vak, Hřebejk). Rozhodčí: Luděk Pilný – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 658. Střely na branku: 37:39 (10:10, 15:11, 12:18). Třetiny: 3:0, 3:1, 2:2. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:3.

BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – Semrád, Dvořák, Vala, Šmíd, Horák, Kulhánek – Přidal, Třetina (C), Holenda – Michálek, Voříšek (A), Milfait (A) – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Blinka, Beneš

HC David Servis České Budějovice: V. Marek (36. Němec) – Michal, Kubeš, Procházka, J. Kříž, Radoš, Škopek, L. Kříž – Schmidmayer, Rolínek, Jan Bárta, Šulčík, Hřebejk, Ferebauer, Vak, Kronus, Jiří Bárta, Sumeraer

... Havlíčkův Brod prohrál s Bobry 0:5. Naposledy stejným výsledkem padl s Mostem při sestupu z první ligy v sezoně 2014/2015.

... Jihočeši vyhráli na domácím ledě poslední tři zápasy se skóre 11:6?

... Havlíčkův Brod nedal v posledních čtyřech zápasech gól v první třetině? Přitom na soupeřovy brankáře vyslal 47 střeleckých pokusů?

... David Servis protočil v probíhající sezoně pět brankářů, ale jen jeden z nich udržel čisté konto? Jednička týmu Tomáš Klestil na první nulu čeká, předběhl ho Vlastimil Marek, který vynuloval Tábor.

Bilance s David Servisem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 13
Bilance: 10-0-1-2
Výsledky: 4:0, 6:3, 5:0 (kontumace), 5:3, 7:0, 6:7, 5:6p, 1:6, x5:3, x5:2, x7:4, 5:2, 8:3
Skóre: 69:41