31. 1. 2019 | Dominik Adam

Extraliga juniorů? V Brodě určitě zůstane, shodují se Král a D. Vacík

Havlíčkobrodská juniorka má za sebou utkání s Hradcem Králové, kterému podlehla. Teď na ni čekají Havířov a Olomouc. Bruslaři mají před sebou pár zápasů před tím, než se budou prát v poslední čtyřce o extraligovou záchranu. Daniel Král (na snímku vlevo) vypomáhá také dorostu, který se chce dostat do play off. „Kluci mi hodně pomohli, když jsem k nim přestoupil. Mám je rád,“ říká o spoluhráčích z juniorky talentovaný brankář. Obránce Dominik Vacík ze začátku sezony občas naskakoval i za A-tým.

Kluci, máme za sebou zápas s Hradcem. Jak jej hodnotíte?

Daniel: Zápas hodnotím špatně, jelikož jsme prohráli. Nic nám nevycházelo, Hradec hrál výborně a zaslouženě vyhrál. Musíme se z toho ponaučit a v příštích zápasech hrát lépe.

Dominik: Byl to podobný zápas jako s Jihlavou. Soupeř dobře bruslil, napadal a my jsme první třetinu zaspali. Už několik utkání nás trápí koncovka, nic se k nám neodrazí a do brány to moc nepadá. Zvedlo se to až v půlce třetí periody. Bohužel, to bylo pro nás pozdě.

Máme před sebou posledních pár utkání před tím, než půjdeme do vyřazovací čtyřky. Myslíte si, že v Brodě extraliga zůstane?

Daniel: V těchto posledních zápasech musíme co nejvíce bodovat, abychom šli do baráže s co největším počtem bodů. Tam už to bude na krev a když do toho dáme všechno, tak pevně věřím, že se nám extraliga podaří udržet!

Dominik: Svádíme souboj s Přerovem a Žďárem. Tyhle týmy musíme porážet za čtyři body. Extraligu tady všichni chceme, pro nás je teď cenný každý bod do tabulky!

Daniel Král odchytal v juniorce 14 zápasů a má průměr 3,41 obdržené branky na zápas.

Dane, ty působíš na postu brankářské jedničky v juniorce. Dominiku, ty zase v první obranné dvojnici. Jaké to je?

Daniel: Nemyslím si, že bych byl jasná jednička. Spíše je to tak, že chytá ten, kdo se trenérům líbí a daří se mu. Takže musím stále makat, abych se v týmu udržel.

Dominik: Jsem tam se Štěpánem Dudychou, se kterým jsem hrál už minulou sezonu. Myslím, že víme, co od sebe můžeme čekat a vyhovíme si. Sedli jsme si parádně.

Jaký je rozdíl mezi tréninky v Havlíčkově Brodě a v reprezentaci?

Daniel: Je to trochu rozdíl, jelikož tréninky na nároďáku jsou úplně jiné, takže když přijedu, tak si musím chvilku zvykat. Ale tempo je tak zhruba stejné.

Dominik: Největší rozdíl je, když se trénuje systém hry. V reprezentaci jsou nejlepší hráči ročníku 2002, takže je to i malinko rychlejší.

Dane, ty pendluješ mezi juniorkou a dorostem. Dominiku, ty zase mezi juniorkou a áčkem. Jaký je to rozdíl v těchto kategoriích?

Daniel: Je to ohromný rozdíl. Když jsem začal chytat za juniorku, tak jsem si dlouho zvykal na tempo, protože je tam všechno na úplně jiné úrovni a je tam také znát velký věkový rozdíl.

Dominik: V áčku je to spíše o taktice oproti juniorce, kde je hokej ulítanější.

Dominik Vacík nasbíral za dvacet sedm zápasů 13 bodů (6+7)!

Jak jste si spolu sedli?

Daniel: Myslím si, že s Domínem vycházím úplně v pohodě. Ale ne jenom s ním, se všemi v týmu vycházím výborně. Kluci mi hodně pomohli, když jsem k nim přestoupil. Mám je rád!

Dominik S Králíkem se známe od osmých tříd. Mezi sebou nemáme žádné spory. Občas se pobavíme o reprezentaci. Vycházím s ním dobře!

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři