BK Havl. Brod - Šťastný Dominik Vacík: Olympiáda? Budu na to vzpomínat celý život!
Šťastný Dominik Vacík: Olympiáda? Budu na to vzpomínat celý život!

Šťastný Dominik Vacík: Olympiáda? Budu na to vzpomínat celý život!

19.02.2019 | Štěpán Ondráček

Rozhovor s Dominikem Vacíkem o Olympiádě

Česká hokejová reprezentace do 17 let má za sebou vydařené vystoupení v Bosně a Hercegovině, kde se konal Evropský olympijský festival mládeže. Národní dres oblékl havlíčkobrodský obránce Dominik Vacík, který si na krk pověsil zlatou medaili. „Přišlo to ve správný čas,“ říká k důležitému vítězství nad Ruskem. (Foto: EYOF2019)

 

Český výběr v zahajovacím utkání nečekalo nic lehkého. Svěřenci trenéra Karla Berana se postavili proti favorizovaným Rusům. Mladíci svedli se sbornou nesmírně vyrovnanou bitvu, kterou ve 20. minutě gólově otevřel Tobiáš Handl. Sborná dokázala v polovině utkání vyrovnat na 1:1. Napínavý zápas nakonec devět minut před závěrečnou sirénou rozhodl skvělou tečí Jan Cikhart. „Poprvé jsme je porazili a přišlo to ve správný čas,“ líčí své pocity nadaný obránce. „Na první utkání jsme se připravovali velice pečlivě. Byl to klíčový duel směrem k finále a pro nás nečekané vítězství,“ dodává k důležitému vstupu do turnaje.

Čeští mladíci měli nabitý program, protože už za pár hodin se postavili proti Švýcarsku. Národní tým splnil ošemetnou roli favorita, když si došel pro druhou výhru ve skupině, a to 3:0. „V zápase jsme splnili to, co se od nás očekávalo.“ Český celek vyhrál základní skupinu, a to znamenalo jednosměrnou jízdenku do olympijského finále. Kdo očekával, že se Beranovi svěřenci postaví ve finále Finsku, byl na omylu. „Pro nás to byl šok. Čekali jsme Seveřany, ale Bělorusko mělo také svoji kvalitu,“ říká k síle finálového soupeře Vacík.

Finálová bitva nebyla jednostrannou záležitostí a česká družina musela o zlaté medaile tvrdě bojovat. „Hráli jsme moc oslabení a toho dokázal soupeř využít, když vstřelil první gól.“ Parta okolo kapitána Michala Guta převzala iniciativu a díky povedené třetí části mohla slavit zisk zlatých olympijských medailí. Vše mohlo být jinak, protože Bělorusko jelo pár minut před koncem základní hrací doby trestné střílení. Pro Českou republiku vše zachránil brankář Jan Bednář, jenž byl jednou z hlavních postav zlatého úspěchu. „Bedna chytal suprově. Dost nás podržel na celém turnaji i v předešlých utkáních,“ vysekl poklonu svému parťákovi.

Dominik Vacík se zlatou medailí. (Foto: EYOF2019)

Zlatí hoši měli sice náročný program, ale i tak si našli čas, aby navštívili jiné sporty. „Byli jsme na biatlonu, kde jsme podpořili kolegy.“ Letošní Evropský festival se konal v Bosně a Hercegovině a pro mladé sportovce to byl nezapomenutelný zážitek. „Budu na to vzpomínat celý život. Vše bylo perfektně zajištěné, co do ubytování nebo i ledové plochy. Když jsme přiletěli na letiště, tak na nás čekala policejní eskorta, která nás doprovodila, až na hotel.“ Jak probíhaly oslavy? „Slavili jsem všude, kde se dalo. Byla to velká euforie,“ říká s úsměvem zlatý olympionik z Kotliny.

 
Aktuálně na webu
VIDEO, den třetí: Těžký kruháč v tělocvičně, makali i Semrád a Plachý!

VIDEO, den třetí: Těžký kruháč v tělocvičně, makali i Semrád a Plachý!

(pátek 17.5.) Havlíčkobrodští hokejisté se i ve čtvrtek poctivě připravovali na novou druholigovou sezonu. V...

 
VIDEO, den druhý: Zabijácké schody a makačka v posilovně!

VIDEO, den druhý: Zabijácké schody a makačka v posilovně!

(středa 15.5.) Bruslaři absolvovali v úterý druhý, náročný trénink. Po společné rozcvičce s medicinbaly na ploše...

 
FOTO + VIDEO: A-tým odstartoval letní přípravu! Začal v tělocvičně

FOTO + VIDEO: A-tým odstartoval letní přípravu! Začal v tělocvičně

(úterý 14.5.) Hokejisté havlíčkobrodského A-mužstva zahájili v pondělí večer suchou část letní přípravy. Na...

 
Bruslaři znají trenérské obsazení u mládeže! Vracejí se Adam a Fixa

Bruslaři znají trenérské obsazení u mládeže! Vracejí se Adam a Fixa

(čtvrtek 9.5.) Havlíčkův Brod už má jasno o obsazení trenérských postů v mládežnických kategoriích. Po sezonní...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv