BK Havl. Brod - Šťastný Dominik Vacík: Olympiáda? Budu na to vzpomínat celý život!
Šťastný Dominik Vacík: Olympiáda? Budu na to vzpomínat celý život!

Šťastný Dominik Vacík: Olympiáda? Budu na to vzpomínat celý život!

19.02.2019 | Štěpán Ondráček

Rozhovor s Dominikem Vacíkem o Olympiádě

Česká hokejová reprezentace do 17 let má za sebou vydařené vystoupení v Bosně a Hercegovině, kde se konal Evropský olympijský festival mládeže. Národní dres oblékl havlíčkobrodský obránce Dominik Vacík, který si na krk pověsil zlatou medaili. „Přišlo to ve správný čas,“ říká k důležitému vítězství nad Ruskem. (Foto: EYOF2019)

 

Český výběr v zahajovacím utkání nečekalo nic lehkého. Svěřenci trenéra Karla Berana se postavili proti favorizovaným Rusům. Mladíci svedli se sbornou nesmírně vyrovnanou bitvu, kterou ve 20. minutě gólově otevřel Tobiáš Handl. Sborná dokázala v polovině utkání vyrovnat na 1:1. Napínavý zápas nakonec devět minut před závěrečnou sirénou rozhodl skvělou tečí Jan Cikhart. „Poprvé jsme je porazili a přišlo to ve správný čas,“ líčí své pocity nadaný obránce. „Na první utkání jsme se připravovali velice pečlivě. Byl to klíčový duel směrem k finále a pro nás nečekané vítězství,“ dodává k důležitému vstupu do turnaje.

Čeští mladíci měli nabitý program, protože už za pár hodin se postavili proti Švýcarsku. Národní tým splnil ošemetnou roli favorita, když si došel pro druhou výhru ve skupině, a to 3:0. „V zápase jsme splnili to, co se od nás očekávalo.“ Český celek vyhrál základní skupinu, a to znamenalo jednosměrnou jízdenku do olympijského finále. Kdo očekával, že se Beranovi svěřenci postaví ve finále Finsku, byl na omylu. „Pro nás to byl šok. Čekali jsme Seveřany, ale Bělorusko mělo také svoji kvalitu,“ říká k síle finálového soupeře Vacík.

Finálová bitva nebyla jednostrannou záležitostí a česká družina musela o zlaté medaile tvrdě bojovat. „Hráli jsme moc oslabení a toho dokázal soupeř využít, když vstřelil první gól.“ Parta okolo kapitána Michala Guta převzala iniciativu a díky povedené třetí části mohla slavit zisk zlatých olympijských medailí. Vše mohlo být jinak, protože Bělorusko jelo pár minut před koncem základní hrací doby trestné střílení. Pro Českou republiku vše zachránil brankář Jan Bednář, jenž byl jednou z hlavních postav zlatého úspěchu. „Bedna chytal suprově. Dost nás podržel na celém turnaji i v předešlých utkáních,“ vysekl poklonu svému parťákovi.

Dominik Vacík se zlatou medailí. (Foto: EYOF2019)

Zlatí hoši měli sice náročný program, ale i tak si našli čas, aby navštívili jiné sporty. „Byli jsme na biatlonu, kde jsme podpořili kolegy.“ Letošní Evropský festival se konal v Bosně a Hercegovině a pro mladé sportovce to byl nezapomenutelný zážitek. „Budu na to vzpomínat celý život. Vše bylo perfektně zajištěné, co do ubytování nebo i ledové plochy. Když jsme přiletěli na letiště, tak na nás čekala policejní eskorta, která nás doprovodila, až na hotel.“ Jak probíhaly oslavy? „Slavili jsem všude, kde se dalo. Byla to velká euforie,“ říká s úsměvem zlatý olympionik z Kotliny.

 
Aktuálně na webu
Oslavenec Vala: Gól? Bál jsem se, že mi ho Luboš vezme! Ožralý nehrál

Oslavenec Vala: Gól? Bál jsem se, že mi ho Luboš vezme! Ožralý nehrál

(středa 21.8.) V den domácího zápasu proti Drakům slavil David Vala své čtyřiadvacáté narozeniny. A to hodně...

 
Jan Milfait po utkání proti Bruslařům: Na Brod nikdy nezanevřu!

Jan Milfait po utkání proti Bruslařům: Na Brod nikdy nezanevřu!

(středa 21.8.) Bruslaři porazili Šumperk 6:3. Za Šumperk nastoupil také Jan Milfait, který v předchozích letech...

 
Jako z pohádky! Bruslaři skolili Draky

Jako z pohádky! Bruslaři skolili Draky

(úterý 20.8.) Bruslaři vyzvali na souboj Draky z Šumperka. Domácí skvadra, tentokrát hrající bez kapitána...

 
Novinky v Kotlině: Nový scoreboard s LED obrazovkou a nové ozvučení

Novinky v Kotlině: Nový scoreboard s LED obrazovkou a nové ozvučení

(úterý 20.8.) Určitě jste si všimli změn v Kotlině. Nad ledovou plochou zmizelo plátno s dataprojektory, na stěně...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv