BK Havl. Brod - Penalta, břevno a 12 gólů. Suchá příprava vyvrcholila fotbalem v Tisu
Penalta, břevno a 12 gólů. Suchá příprava vyvrcholila fotbalem v Tisu

Penalta, břevno a 12 gólů. Suchá příprava vyvrcholila fotbalem v Tisu

03.07.2019 | Milan Sochor

Havlíčkobrodští hokejisté mají za sebou sedm týdnů dřiny. Potili se v tělocvičně, posilovně i na venkovních sportovištích. Za suchou částí letní přípravy napsali pomyslnou tečku v pátek 28. června v Tisu, kde obuli kopačky a poměřili síly s místním výběrem. Dlouho drželi vyrovnaný stav, nakonec však fotbalistům hrajícím 1.B třídu podlehli 4:8. Na ledě se svěřenci Richarda Cachnína poprvé sejdou v pondělí 29. července.

 

Ještě máme okénko v obraně. Myslím, že se někdo ještě objeví, hlásí Cachnín

Společnou část suché přípravy, která trvala sedm týdnů, vedli trenéři Richard Cachnín s Ladislavem Fixou. S několika kondičními tréninky jim pomohl také Robert Mrkvička. „Spojili jsme se s Láďou Fixou a čtyřikrát týdně jsme trénovali společně s juniorkou, kde nebylo tolik kluků. Hráči, kteří jsou zaměstnaní, se připravovali individuálně, nováčci se zapojili částečně. Objevili se tu ovšem víceméně všichni, se všemi jsme v kontaktu,“ prozrazuje hlavní trenér A-mužstva.

Kompletní tým se po dovolené poprvé sejde na ledě v pondělí 29. července. Je možné, že se na něm objeví i nové tváře. „V útoku jsme posílili. Ještě ale máme okénko v obraně, kterou bychom chtěli doplnit. Kádr by měl být z 90 % uzavřený, ale myslím, že se někdo ještě objeví,“ komentuje Richard Cachnín situaci okolo skladby mužstva, které se proměnilo výrazněji než v předchozích sezonách.

Řada odchodů a příchodů staví před trenérské duo Richard Cachnín – Martin Meloun nový úkol. Bude potřeba nalézt optimální složení jednotlivých útoků. „Máme dost přípravných zápasů, abychom tým poskládali a byli jsme připraveni na náročnou sezonu. Po osmi dnech na ledě hrajeme první přípravný zápas v Třebíči.“ Do rozpisu přípravných utkání ještě přibylo nové datum. Ve středu 14. srpna se Bruslaři navíc oproti původnímu plánu střetnou s Moravskými Budějovicemi, hrát se bude ve Znojmě.

Ťukáme si to jak Barcelona, hodnotí David Vala souhru s Tomášem Ludvíkem

Havlíčkobrodští hokejisté se na zeleném pažitu neztratili. Po gólech Jakuba Kadlece, Davida Valy a Tomáše Plachého třikrát vedli, jenže Tisu se pokaždé podařilo vyrovnat, a nakonec i otočit skóre. Jakub Matušík ještě z penalty vyrovnal na 4:4, to byla ale poslední trefa Bruslařů, která nepadla z ofsajdu. Bojovníci z Kotliny pogratulovali svému soupeři po porážce 4:8.

Sledujte nás také na Instagramu! Pomozte nám do konce července dosáhnout hranice 1500 sledujících

Kromě břevna, neproměněných šancí a nepovedených kliček však padaly i pohledné góly. O jeden z nich se postaral David Vala. „Letěl centr do vápna a míč se dostal k Ludvovi (Tomáši Ludvíkovi – pozn. red.). On to na mě asi omylem sklepl a já jsem zavěsil pod břevínko,“ raduje se obránce, ze kterého se ovšem po výměně bruslí za kopačky stává útočník. Dokonce nastupuje za TJ Sokol Habry.

Přestože David Vala fotbal hraje rád, tak ho moc nesleduje. Jedním z jeho největších fotbalových zážitků je pražské derby. „S Tomášem Ludvíkem jsme byli na Slavii proti Spartě. Líbilo se mi to, panovala parádní atmosféra,“ svěřuje se. Jasno má i o nejlepším hráči světa. Ronaldo nebo Messi? „Tomáš Ludvík! Je to šikovný hráč, o tréninku hrajeme vždycky spolu a ťukáme si to jak Barcelona!“ uzavírá třiadvacetiletý bek.

Podívejte se na sestřih fotbalového klání v Tisu

Sestava Bruslařů v Tisu

Martin Holík – Vojtěch Holenda, Jakub Kadlec, Michal Kliment, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, David Marek, Jakub Matušík, Čeněk Novák, Tomáš Plachý, Lukáš Pokorný (junior), Patrik Přidal, Tomáš Semrád, David Vala

Prohlédněte si kompletní fotogalerii z fotbalu v Tisu >>

 
Aktuálně na webu
Měli jsme ve hře chaos, zlobí se mladý útočník Patrik Vacík

Měli jsme ve hře chaos, zlobí se mladý útočník Patrik Vacík

(pondělí 27.9.) Bruslaři naskočili do druhého domácího zápasu velmi dobře a v 7. minutě se dostali do vedení, když...

 
Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

(neděle 26.9.) Š U M P E R K - Havlíčkobrodští junioři se poprvé postavili soupeři z východní skupiny. Zápas v...

 
První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští hráči nastoupili ke druhému domácímu zápasu letošní sezony. Bruslaři se dvakrát...

 
Dorost dostal lekci od Slavie

Dorost dostal lekci od Slavie

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští dorostenci se po vydařeném představení v Praze představili na domácí půdě. Soubor...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv