3. 7. 2019 | Milan Sochor

Penalta, břevno a 12 gólů. Suchá příprava vyvrcholila fotbalem v Tisu

Havlíčkobrodští hokejisté mají za sebou sedm týdnů dřiny. Potili se v tělocvičně, posilovně i na venkovních sportovištích. Za suchou částí letní přípravy napsali pomyslnou tečku v pátek 28. června v Tisu, kde obuli kopačky a poměřili síly s místním výběrem. Dlouho drželi vyrovnaný stav, nakonec však fotbalistům hrajícím 1.B třídu podlehli 4:8. Na ledě se svěřenci Richarda Cachnína poprvé sejdou v pondělí 29. července.

Ještě máme okénko v obraně. Myslím, že se někdo ještě objeví, hlásí Cachnín

Společnou část suché přípravy, která trvala sedm týdnů, vedli trenéři Richard Cachnín s Ladislavem Fixou. S několika kondičními tréninky jim pomohl také Robert Mrkvička. „Spojili jsme se s Láďou Fixou a čtyřikrát týdně jsme trénovali společně s juniorkou, kde nebylo tolik kluků. Hráči, kteří jsou zaměstnaní, se připravovali individuálně, nováčci se zapojili částečně. Objevili se tu ovšem víceméně všichni, se všemi jsme v kontaktu,“ prozrazuje hlavní trenér A-mužstva.

Kompletní tým se po dovolené poprvé sejde na ledě v pondělí 29. července. Je možné, že se na něm objeví i nové tváře. „V útoku jsme posílili. Ještě ale máme okénko v obraně, kterou bychom chtěli doplnit. Kádr by měl být z 90 % uzavřený, ale myslím, že se někdo ještě objeví,“ komentuje Richard Cachnín situaci okolo skladby mužstva, které se proměnilo výrazněji než v předchozích sezonách.

Řada odchodů a příchodů staví před trenérské duo Richard Cachnín – Martin Meloun nový úkol. Bude potřeba nalézt optimální složení jednotlivých útoků. „Máme dost přípravných zápasů, abychom tým poskládali a byli jsme připraveni na náročnou sezonu. Po osmi dnech na ledě hrajeme první přípravný zápas v Třebíči.“ Do rozpisu přípravných utkání ještě přibylo nové datum. Ve středu 14. srpna se Bruslaři navíc oproti původnímu plánu střetnou s Moravskými Budějovicemi, hrát se bude ve Znojmě.

Ťukáme si to jak Barcelona, hodnotí David Vala souhru s Tomášem Ludvíkem

Havlíčkobrodští hokejisté se na zeleném pažitu neztratili. Po gólech Jakuba Kadlece, Davida Valy a Tomáše Plachého třikrát vedli, jenže Tisu se pokaždé podařilo vyrovnat, a nakonec i otočit skóre. Jakub Matušík ještě z penalty vyrovnal na 4:4, to byla ale poslední trefa Bruslařů, která nepadla z ofsajdu. Bojovníci z Kotliny pogratulovali svému soupeři po porážce 4:8.

Sledujte nás také na Instagramu! Pomozte nám do konce července dosáhnout hranice 1500 sledujících

Kromě břevna, neproměněných šancí a nepovedených kliček však padaly i pohledné góly. O jeden z nich se postaral David Vala. „Letěl centr do vápna a míč se dostal k Ludvovi (Tomáši Ludvíkovi – pozn. red.). On to na mě asi omylem sklepl a já jsem zavěsil pod břevínko,“ raduje se obránce, ze kterého se ovšem po výměně bruslí za kopačky stává útočník. Dokonce nastupuje za TJ Sokol Habry.

Přestože David Vala fotbal hraje rád, tak ho moc nesleduje. Jedním z jeho největších fotbalových zážitků je pražské derby. „S Tomášem Ludvíkem jsme byli na Slavii proti Spartě. Líbilo se mi to, panovala parádní atmosféra,“ svěřuje se. Jasno má i o nejlepším hráči světa. Ronaldo nebo Messi? „Tomáš Ludvík! Je to šikovný hráč, o tréninku hrajeme vždycky spolu a ťukáme si to jak Barcelona!“ uzavírá třiadvacetiletý bek.

Podívejte se na sestřih fotbalového klání v Tisu

Sestava Bruslařů v Tisu

Martin Holík – Vojtěch Holenda, Jakub Kadlec, Michal Kliment, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, David Marek, Jakub Matušík, Čeněk Novák, Tomáš Plachý, Lukáš Pokorný (junior), Patrik Přidal, Tomáš Semrád, David Vala

Prohlédněte si kompletní fotogalerii z fotbalu v Tisu >>

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři