BK Havl. Brod - Středeční hrdina Cachnín: Snad jsme to zlomili a Šumperk porazíme!
Středeční hrdina Cachnín: Snad jsme to zlomili a Šumperk porazíme!

Středeční hrdina Cachnín: Snad jsme to zlomili a Šumperk porazíme!

29.11.2019 | Ladislav Vácha

Rozhovor s útočníkem Richardem Cachnínem po výhře se Žihadly

Ve středu už to vypadalo s Bruslaři hodně špatně, ale díky parádnímu finiši předvedli v Moravských Budějovicích důležitý obrat a z ledu poslednímu týmu tabulky si odvezli alespoň dva body. Velkou měrou k tomu přispěl Richard Cachnín, který asistoval u kontaktní branky Petra Kuchty na 2:3 a v prodloužení rozhodl nádhernou ranou. „Doufám, že se to tímhle zápasem zlomilo. V poslední třetině už jsme hráli fakt dobře a spadly nám tam góly, i když těch šancí jsme měli ještě víc. Snad jsme se z té krize dostali a zítra vyhrajeme,“ věří mladý útočník.

 
Cembo, vyhráli jsme na ledě Moravských Budějovic 4:3 po prodloužení. Jak zápas hodnotíš?
Z naší strany to nebyl moc povedený zápas. Začátek jsme měli dobrý, vytvořili jsme si dvě velké šance, které jsme neproměnili. Pak jsme úplně přestali hrát. Nechci říct, že jsme je podcenili, ale měli jsme teď herní krizi a nešlo nám to. Ve druhé třetině jsme to zvedli, ale neproměňovali jsme šance. Dali jsme alespoň kontaktní gól. Ve třetí třetině nám to tam konečně začalo padat. Myslím si, že jsme mohli vyhrát i v základní hrací době.

Moravské Budějovice se v poslední době zvedají, jejich výsledky jsou teď lepší. Bylo to na jejich hře znát?
Díval jsem se na internet a viděl jsem, že jim přišly i nějaké nové posily. Moravské Budějovice v poslední době tým trochu obměnily a hrají teď dobře. Díval jsem se na sestřih jejich zápasu v Šumperku, kde si vytvořily dost vyložených šancí, které nedaly. Klidně tam mohly vyhrát.

V poslední době se docela trápíme v přesilovkách. Z posledních čtyř zápasů jsme využili jen jedinou. To je celkem velký problém, budeme muset na tom zapracovat...
Na trénincích tomu věnujeme hodně času, ale pořád nám to tam nepadá. Přesilovky hodně trénujeme, ale nejde nám to. Snad se to zlepší.

Ve třetí třetině došlo k nepříjemnému momentu. Soupeř nastřelil tyčku, ale brankový rozhodčí chybně rozsvítil červené světlo a hlavní sudí chtěl branku uznat. Nakonec ji však po konzultaci odvolal. Moravské Budějovice vzápětí skórovaly a kdyby rozhodčí původně chybně uznanou branku neodvolal, mohlo už to být pro soupeře 4:1, z čehož bychom se asi už těžko vzpamatovávali...
Bylo to důležité. Já jsem to neviděl, ale ptal jsem se kluků a ti říkali, že to gól rozhodně nebyl, že to byla tyčka. Brankový rozhodčí to naštěstí odvolal, to by nás asi jinak už položilo.

Byl jsi u dvou důležitých gólů. Po vaší práci nejdříve snížil Kuchťák. Jak jsi viděl tento gólový moment?
Zbývalo asi tři a půl minuty do konce. Říkali jsme si, že už musíme hodně střílet. Ludva zavezl puk do pásma a já jsem jel před bránu. Vystřelil, já jsem se snažil tečovat a gólman to vyrazil. Kuchťákovi se to odrazilo na hokejku a vystřelil nahoru nad brankáře. Byl to hodně důležitý gól.

Hodně nás to nakoplo, protože už za šestnáct sekund jsme vyrovnali a Žihadla jsme tlačili až do konce základní hrací doby. Nakonec jsme ještě sahali po třech bodech...
Jo, bylo to hodně důležité. Hned po nás tam šla jednička a hned vyrovnala. Já jsem to neviděl, ale kluci se začali radovat. Bylo dobré, že jsme hned vyrovnali. V posledních minutách jsme tam měli další dvě vyložené šance a mohli jsme ještě vyhrát za tři body.

V prodloužení jsi rozhodl právě ty. Nejdříve jsi jel sám na bránu a vypadalo to, že stejně jako proti Novému Jičínu zkoušíš střílet kolem vyrážečky. To ti sice nevyšlo, ale dostal jsi druhou šanci a trefil ses. Jak jsi celou situaci viděl ze svého pohledu ty?
Původně jsem tam neměl jít, ale Paťas předtím dostal ránu pukem a nebylo mu ještě úplně dobře. Trenér mě tam tak poslal s Matušem a Třéťa mi říkal, ať si najíždím kolem obránců. Matuš vyhrál buly, já jsem si sjel kolem mantinelu za obránce a Valič mi to parádně hodil. Zkoušel jsem to zase na vyrážečku, ale nevyšlo mi to. Trefil jsem beton a puk se mi odrazil zpátky. Zkoušel jsem ještě někoho hledat, ale Matuš i Valič byli obsazení, tak jsem vystřelil a naštěstí to tam spadlo.

Ve třetí třetině jsi schytal ošklivý zákrok zezadu. Rozhodčí vyloučil na dvě minuty, ale asi mohl klidně být i přísnější, co myslíš?
Rozhodčí signalizoval ofsajd, tak jsem chtěl vyjet z pásma. Otočil jsem se a dostal jsem hrazdu na ucho. Chvíli jsem byl mimo. Nevím, jestli to byl zákrok na pět minut, ale asi jo, vypadalo to ošklivě.

V poslední době se nám nedaří. O to důležitější je, že jsme zápas otočili. Obzvlášť, když nás teď čeká doma velmi silný Šumperk...
Určitě jo. V poslední době jsme byli v herní krizi, kdy nám to tam vůbec nepadalo. Nedařilo se nám ani v kombinaci, prostě nic. Doufám, že se to tímhle zápasem zlomilo. V poslední třetině už jsme hráli fakt dobře a spadly nám tam góly, i když těch šancí jsme měli ještě víc. Snad jsme se z té krize dostali a zítra vyhrajeme.

Související články

 
Aktuálně na webu
Bruslaři hlásí odchody. Kádr opustili útočník Juráň a brankář Holík

Bruslaři hlásí odchody. Kádr opustili útočník Juráň a brankář Holík

(úterý 14.7.) Po odchodu obránce Davida Valy zeštíhlil kádr Bruslařů o další dva hráče. Čtyřiadvacetiletý útočník...

 
Příprava juniorů: Bruslaři vyzvou Tábor, Kobru, Warriors a Chrudim!

Příprava juniorů: Bruslaři vyzvou Tábor, Kobru, Warriors a Chrudim!

(sobota 11.7.) Čas, kdy vyjedou havlíčkobrodští Bruslaři poprvé na led, už se mílovými kroky blíží! Barvy našeho...

 
D. Krejčí: Základ úspěchu? Rozumět si spolu, makat a podporovat se!

D. Krejčí: Základ úspěchu? Rozumět si spolu, makat a podporovat se!

(neděle 5.7.) Vzpomínka na minulou sezonu určitě všem vykouzlí na tváři úsměv od ucha k uchu. Aby také ne!...

 
Bravo! Cachnín byl zvolen nejlepším juniorem skupiny Východ

Bravo! Cachnín byl zvolen nejlepším juniorem skupiny Východ

(sobota 4.7.) Prožil fantastickou sezonu! Richard Cachnín patřil v uplynulé sezoně mezi největší tahouny...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv