30. 11. 2019 | Štěpán Ondráček

Nádherný výkon! Bruslaři porazili Šumperk v přesilovkách

Potřetí v sezoně došlo ke konfrontaci Havlíčkova Brodu se Šumperkem. Hrál se energický hokej s několika šancemi. Havlíčkobrodští šli do dvoubrankového vedení, které ale hosté dokázali smazat. Zápas nabídl dramatickou koncovku, v niž byli lepší Bruslaři, kteří vyhráli souboj prvních týmů.

Po úvodních šancích si lépe vedli hosté ze Šumperka, kteří zaměstnávali Holíka. Domácí gólman všem útočným nájezdům odolal. Draci měli možnost přesilové hry pět na tři, ale Bruslaři se ubránili s vypětím všech sil. Havlíčkův Brod vytěžil z minima, maximum, když se ujal dvougólového vedení. Nejprve se prosadil Tomáš Semrád, který nachytal Waneckiho. O pár střídání později se trefil do sítě soupeře Miroslav Třetina. Kapitán Bruslařů využil clony před brankářem Draků. Šumperk vyrovnal v 11. minutě z hole Jana Milfaita, který byl důrazný před brankou. Hostující mužstvo za čtyři minuty vyrovnalo. Daniel Hroch ukázal důraz před Holíkem, když propasíroval kotouč do brány. Bohatá první třetina přinesla ještě další gól. Vedení na stranu Havlíčkova Brodu vrátil v přesilové hře Miroslav Třetina. Útočník domácích prostřelil přesouvajícího se Waneckiho.

Ve druhé části pokračovala hra z úvodního dějství. Ve 25. minutě mohl vyrovnat stav utkání Drtil. Hostující útočník si na fantastického Holíka nepřišel. Hrál se pohledný hokej na obě dvě branky, když brankáři likvidovali jeden útok za druhým. V polovině zápasu si zahráli Bruslaři přesilovou hru, kterou dokázali proměnit. Wanecki vyrazil pokus Valy před sebe a v předbrankovém prostoru doklepl puk do sítě Marcel Juráň. Stejná možnost se naskytla hostům, ale ti nedokázali napodobit Bruslaře. Havlíčkův Brod hrál se Šumperkem vyrovnanou partii, která měla vše, co nejlepší kolektivní hra může nabídnout. Ve zbytku druhé části už žádná branka nepadla.

Třetí dějství patřilo rychlému hokeji, ve kterém bylo k vidění několik vážných šancí. Do jedné z nich se dostal domácí Přidal, ten ale nedokázal překonat Waneckiho. Oba týmy předváděly strhující hru podpořenou skvělou obranou. V rozmezí 47. a 48. minuty mohl být stav v Kotlině dvakrát změněn. Nejprve neuspěl Řezáč ani dorážející Vachutka proti spolehlivému Holíkovi. Na druhé straně se rovněž zaskvěl muž s maskou. Wanecki zneškodnil stoprocentní gólovku Voříškovi. Šumperk snížil tři minuty před koncem utkání. Petr Gewiese schoval svoji střelu přes obránce, když vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu. Hosté v závěru zkusili hru bez brankáře, ale Havlíčkobrodští nápor hostů ustáli.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - Šumperk

Branky a nahrávky: 7. Semrád (Ludvík, Kadlec), 8. Třetina (Semrád, Kadlec), 18. Třetina (Přidal, Semrád), 31. Juráň (Vala, Matušík) – 11. Milfait (Drtil, Vachutka), 15. Hroch (Drtil, Sedlák), 58. Gewiese. Rozhodčí: Martin Maťašovský – Martin Musil, Jan Vašíček. Vyloučení: 6:4, navíc Matušík a Vala (oba HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 718. Střely na branku: 24:37 (12:16, 8:10, 4:11). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

: Holík (Nedvěd) – Nepokoj, Semrád, Pospíchal, Vala, Kliment, Benák – Kadlec, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Cachnín, Ludvík – Pejchal