6. 1. 2020 | Tomáš Sochor

Derby! Bruslaři hostí Moravské Budějovice

Havlíčkovu Brodu se vstup do nového roku příliš nepovedl. Šanci na nápravu budou mít Bruslaři již ve středu 8. ledna v 18:00, kdy na domácím ledu vyzvou soubor z Moravských Budějovic, který bude hrát letošní první zápas. Oberou Žihadla o body další celek z popředí tabulky? Neváhejte a přijďte svůj tým podpořit!

Hockey Club Moravské Budějovice 2019

Počátky hokeje: 2019
Stadion: Zimní stadion Moravské Budějovice (kapacita 1 350 míst)
Klubové barvy: žlutá a černá
Trenér: Miroslav Vybíral

BK Havlíčkův Brod x Hockey Club Moravské Budějovice 2019

14–2–3–7 bilance 3–0–3–20
2., 49 bodů umístění 9., 12 bodů
100:82 skóre 78:144
8:1 (Nový Jičín, doma) nejvyšší výhra 5:0k (Žďár nad Sázavou, venku)
1:6 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 1:10 (Valašské Meziříčí, venku)
1:10 (Žďár nad Sázavou, venku)
1:10 (Opava, venku)
Patrik Přidal – 27 bodů (13+14) nejproduktivnější hráč Petr Krutiš – 33 bodů (9+24)
Luboš Voříšek – 14 gólů nejlepší střelec David Horký – 17 gólů
Miroslav Třetina – 17 asistencí nejlepší nahrávač Petr Krutiš – 24 asistencí
Tomáš Semrád – 23 bodů (8+15) nejproduktivnější obránce Michal Kruckovyč – 13 bodů (4+9)
Martin Holík 2,94 (21 zápasů)
Martin Altrichter 3,51 (4 zápay)
Ondřej Chaloupek 2,61 (2 zápasy)
Martin Nedvěd 2,14 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas David Vacek 5,55 (23 zápasů)

Val. Mez. – M. Budějovice 1:5

Moravské Budějovice byly dlouhou dobu bez jediného bodu. Prohrály totiž patnáct zápasů v řadě. V posledním měsíci a půl ale přišlo zlepšení. Žihadla z jedenácti utkání hned šestkrát bodovala. Bod za prohru v prodloužení vybojovala proti Havlíčkovu Brodu, Hodonínu a Valašskému meziříčí, které v posledním kole také porazila. Další vítězství si připsala v souboji s Opavou. Tři body získala také díky kontumovanému zápasu se Žďárem nad Sázavou. Moravské Budějovice jsou sice stále poslední, staly se ale týmem, který pravidelně boduje.

Týmové statistiky

Týmovým statistikám jasně vévodí dvojice útočníků Petr Krutiš (9+24) a David Horký (17+14). O bod méně než odehraných utkání mají Milan Procházka (6+17) a Ondřej Svoboda (10+8). Moravské Budějovice přišly o třiadvacetiletého brankáře Ondřeje Halodu, jemuž nová civilní práce nedovoluje zároveň chytat. Jasnou jedničkou Žihadel tak zůstává David Vacek.

Přestávková soutěž

Setkání s vedením

Kompletní soupiska Moravských Budějovic

Minulý zápas

Bruslaři nestačili na Valašské Meziříčí

Po čtrnáctidenní pauze nastoupili havlíčkobrodští hokejisté k dalšímu kolu II. ligy. Bruslaři vyzvali Valašské Meziříčí, které si v první třetině vybojovalo tříbrankový náskok. Domácí se dotáhli na rozdíl jediného gólu, jenže hosté po dvou trefách svému soupeři znovu odskočili. Valaši si nakonec udrželi tříbrankový náskok až do konce, a do nového kalendářního roku tak vstoupili vítězně.

znak týmu 3 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 18. Voříšek (Vala, Cachnín), 25. Voříšek (Cachnín, Vala), 47. Pospíchal (Semrád, Mikeš) – 9. Vávra (Ďurkáč, Klímek), 10. Vaněk (Seidler, Dvořák), 15. Vaněk (Dvořák, Seidler), 27. Seidler (Vaněk, Pavlas), 42. Vávra (Běhal), 53. Pořízek (Romančík). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 525. Střely na branku: 29:30 (5:16, 13:8, 11:6). Třetiny: 1:3, 1:1, 1:2. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Holík (42. Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Krejčí, Vala (A), Kliment, Kerber – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Jurán, Cachnín, Voříšek (A) – Ludvík, Kuchta, Holenda – Musil

HC Bobři Valašské Meziříčí: Jiří Slovák I (Sachr) – Weintritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Kamas, Pavlas – Dvořák (C), Jiří Slovák II, Vašenka, Vaněk, Seidler, Vávra, Klímek, Pořízek, Romančík, Martiník (A), Andris, Paťava

Jiří Slovák předvedl výborný výkon

Žihadla rozdrtila Valašské Meziříčí

Moravské Budějovice přijely do favorizovaného Valašského Meziříčí s pouhými čtyřmi obránci v sestavě. Když se Bobři hned ve třetí minutě dostali do vedení, vypadalo to na jednoduché vítězství domácích. Opak byl ale pravdou. Žihadla už žádnou další branku nedostala. Naopak jich sama svému soupeři nasázela hned pět. Hosté se tak radovali ze třetího vítězství v sezoně.

znak týmu 1 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky:3. Vaněk (Pavlas, Seidler) – 22. Sorger (Podlaha, Brabec), 23. Krutiš (Procházka, Molnár), 37. Krutiš (Horký), 49. Procházka (Horký), 53. Molnár (Krutiš, Podlaha). Rozhodčí: Goňa – Mikšík, Bartoň. Vyloučení: 7:6, navíc Seidler (VAL) 10 min. OT (nesportovní chování). Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 356. Třetiny: 1:0, 0:3, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 0:5.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Málek (37. Sachr) – Weintritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Kamas, Pavlas – Dvořák (C), Slovák, Vašenka, Vaněk, Seidler, Vávra, Klímek, Pořízek, Romančík, Martiník (A), Andris, Paťava

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Vacek (Helešic) – Trnka, Bazala, Šána, Brabec – Machala, Hovsepjan, Sorger, Horký (A), Podlaha, Svoboda, Kosnar, Molnár, Krutiš (A), Procházka (A), Piš

Utkání nabídlo několik vyhrocených momentů

Bruslaři porazili Moravské Budějovice po prodloužení

Domácí se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení, které hosté přesnou trefou v druhé části stáhli na jeden gól. Ve třetí periodě Žihadla znovu svůj náskok navýšila. Bruslaři si však dvěma zásahy v padesáté sedmé minutě vynutili prodloužení. Havlíčkův Brod nakonec v nastavené části utkání dokonal obrat a z Moravských Budějovic si odvezl dva body.

znak týmu 3 – 4p znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Horký (Procházka, Kosnar), 15. Kruckovyč (Horký, Svoboda), 47. Procházka (Čermák, Horký) – 22. Voříšek (Mikeš), 57. Kuchta (Ludvík, Cachnín), 57. Mikeš (Třetina, Přidal), 62. Cachnín (Vala). Rozhodčí: Vojtěch Král – David Urubčík, Jan Vašíček. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Střely na branku: 329:37 (12:9, 10:11, 6:14 – 1:3). Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2 - 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4p.

Hockey Club Moravské Budějovice 2019:  Haloda (Vacek) – Bazala, Kruckovyč, Trnka, Šána, Čermák, Marcinko – Piš, Kosnar (A), Sigmund, Sorger, Podlaha, Svoboda, Hovsepjan, Procházka (C), Molnár, Horký (A)

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Nepokoj, Semrád, Vala, Pospíchal, Kliment, Benák – Voříšek (A), Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Mikeš – Kuchta, Cachnín, Ludvík – Holenda

V prodloužení rozhodl Richard Cachnín

… Moravské Budějovice prohrály všechny prodloužení, které tuto sezonu hrály?

… dva z hráči z kádru Žihadel jsou v první desítce nejbodovanějších hráčů II. ligy východ? Jsou jimi Petr Krutiš (7.) a David Horký (8.).

… Moravské Budějovice vstřelily stejný počet gólů jako Nový Jičín (78), přestože mají o 12 bodů méně?

Bilance s Moravskými Budějovicemi od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 24
Bilance: 13-3-0-8
Výsledky: 6:5p, 4:2, 5:2, 4:7, x8:5, x5:0 (kontumace), x8:2, 6:4, 6:2, 1:2, 3:4, x3:2, x5:4, x4:3p, 6:2, 2:3, 5:7, 2:0, x3:6, x1:4, x5:7, 3:1, 5:2, 4:3p
Skóre: 101:77