11. 1. 2020 | Štěpán Ondráček, Jaroslav Svoboda

Kolaps ve druhé třetině stál Bruslaře zápas se Šumperkem!

ŠUMPERK – Hokejisté Havlíčkova Brodu posílení vysokým vítězstvím nad Moravskými Budějovicemi se vydali vstříc k bitvě dvou vedoucích týmů skupiny Východ. Bruslaři začali na ledě Šumperka dobře, když se ujali vedení. Draci v první třetině srovnali s hokejisty z Vysočiny krok. Zlom utkání přišel ve druhé dvacetiminutovce, kterou vyhráli domácí v poměru 5:0. Havlíčkův Brod se ve zbytku duelu pokoušel o vstřelení další branky, ale na Petra Kuchtu nikdo nenavázal. Utkání nedohráli Roman Mikeš (zlomený nos) a Marcel Juráň (zlomený prst).

Hostům v utkání v Šumperku nepřálo. Vlastně jedinou příjemnější chvilkou pro Brod bylo vedení hned v deváté minutě, kdy Petr Kuchta otevřel ránou na lapačku skóre zápasu. Do té doby však byli Draci lepším týmem a naopak od té chvíle již neinkasovali. Skvělý Peksa zavřel bránu.

Ještě větší neštěstí pak potkávalo hosty během utkání z pohledu zdravotních komplikací. Již v první třetině se nešťastně svezl kotouč po holi Marcela Juráně a brodský útočník musel z utkání po naštípnutí kosti na prstu odstoupit. Ve druhé třetině pak hosté po vystřídání gólmanů postavili mezi tyče Martina Holíka, ale i ten po zranění zad zápas nedohrál. A nejhůře dopadl po neúmyslném zásahu holí do obličeje od Vachutky další útočník hostů Roman Mikeš.

To byly s velkou pravděpodobností také důvody vysoké porážky soupeře v Šumperku. Nijak to však nesnižuje výkon Draků, kteří předvedli jedno z nejlepších utkání v sezóně. Hostům stěžovali ofenzivní činnost poctivou prací v obraně, naopak v útoku hýřili nápadem a pohybem. A jinak výtečně chytající brankáři Altrichter s Holíkem jen stěží mohli čelit tlaku do koncovky. Již v první třetině tak Šumperk dokázal srovnat. Za bránou soupeře vybojoval díky skvělému napadání kotouč Spratek. A následná přihrávka na zadní tyč si najíždějícímu Marku Halodovi byla luxusní nabídkou, ze které zadák Draků pohodově skóroval.

Rozhodující momenty ale přišly ve druhé třetině, ve které Šumperk svého soupeře jasně přehrál. Již po necelé minutě pálil od modré Sedlák, Altrichter vyrazil kotouč do míst, kam si sjížděl Daniel Vachutka. A nejproduktivnější hráč skupiny 2. ligy, byť v těžké pozici a dostoupený hráčem, bekhendovou střelou bez přípravy poslal Draky do vedení. Následně se pak často trestalo, hosté nevyužili dvě přesilovky, Draci jednu. Branka padla až při hře čtyř proti čtyřem a znovu se radovali domácí. Po chybě Krejčího na modré útočné se do brejku dostali Antonov s Krejčiříkem, vyměnili si puk a Vladimír Antonov pak již jen mohl nastavit pouze čepel tak, aby puk tečoval z prudké přihrávky spoluhráče do branky.

O chvíli později padla další branky. Gewiese našel mezi kruhy Müllera, kterému však střela nesedla. Altrichter ovšem šel do zákroku a tím dal prostor Michalu Horkému, který na hranici brankoviště zametl puk za záda vyjetého brankáře. Kouč hostů Richard Cachnín následně sáhl po oddechovém času i střídání brankářů. Jenže o tři minuty později vedl Šumperk již 5:1. Gewiese si stahovačkou mezi kruhy udělal prostor a v pádu vystřelil. Jeho pokus Holík vyrazil pouze k Danielu Spratkovi, který nikým nehlídán dobruslil situaci a přes veškerou Holíkovu snahu skóroval. V závěru třetiny pak Šumperk využil i přesilovku. Souhru elitní formace zakončil přesnou bombou od modré Tomáš Drtil.

Do třetí třetiny se vrátil mezi tyče hostů Martin Altrichter a juniorský brankář si opět počínal výtečně. Drakům již nedovolil i přes množství šancí skórovat, podobně perfektní byl i Marek Peksa. Diváci se tak již branky nedočkali. Hlavně Peksa chytil soupeřům dvě tutovky, při té další trefil Třetina tyč. Do té zamířil na druhé straně hřiště i Scheuter.

Draci dokázali šlágr kola vyhrát 6:1 a odskočit na čele ligy již na dvacetibodový náskok. Zraněným hráčům soupeře pak přejeme brzké uzdravení a návrat na ledové plochy.

Šumperk - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 13. M. Haloda (Spratek), 21. Vachutka (Sedlák, Milfait), 30. Antonov (Krejčiřík), 32. Horký (Muller, Gewiese), 35. Spratek (Gewiese), 39. Drtil (Milfait, Vachutka) – 9. Kuchta (Ludvík, Kliment). Rozhodčí: Petr Blaha – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský. Vyloučení: 7:5, navíc Pokorný (SUM) 10. min OT [ZHK]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1462. Střely na branku: 31:20 (10:5, 14:6, 7:9). Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Šumperk

Peksa (Wanecki) – Sedlák (A), Drtil, Kabelka, Gewiese (C), Řezáč, M. Haloda, Plhal – Jaroš, Milfait (A), Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Antonov, Pokorný – Horký, Muller, Scheuter – Urban

Altrichter (32. – 40. Holík) – Semrád, Pospíchal, Benák, Vala (A), Krejčí, Kliment – Holenda, Voříšek (A), Třetina (C), Juráň, Kuchta, Přidal, Mikeš, Cachnín, Ludvík