23. 9. 2020 | Tomáš Sochor, Štěpán Ondráček

Fantazie! Bruslaři otočili zápas v Táboře a vezou dva body

TÁBOR - Havlíčkobrodským hokejistům po odloženém prvním kole konečně začala sezona. Začali pěkně zostra, vyjeli totiž na led favorizovaného Tábora. Bruslaři šli do vedení, Kohouti však zápas otočili a ve čtyřicáté třetí minutě vedli již 4:1. Havlíčkův Brod se však nevzdal a během osmi minut utkání srovnal. V základní hrací době již další branka nepadla, a u Jordánu se tak prodlužovalo. Ve dvacáté šesté sekundě prodloužení se trefil Richard Cachnín, díky kterému si Bruslaři odvážejí domů dva body.

První utkání sezony začalo zostra, když Havlíčkův Brod hrál v úvodu přesilovou hru. Bruslaři si vytvořili gólovou šanci, ve které byl Holenda, ten ale neproměnil. Kohouti rovněž hráli početní výhodu, jenže tým pod vedením Michala Konečného nepustil svého protivníka do vyložené příležitosti. Hrál se rychlý a kombinační hokej na obou stranách, ve kterých měly obě obrany střídavě navrch. V polovině utkání šli hosté z Vysočiny do vedení, když využili přečíslení. Puk šel po ose Holenda – Tecl a zakončoval Richard Cachnín. Štírek v havlíčkobrodských řadách si sjel na levý kruh, odkud přesně zamířil na vzdálenější tyč. Jihočeši se snažili vyrovnat ukazatel skóre, ale Bruslaři hráli kompaktně dozadu a zaslouženě vedli po první třetině o jednu branku.

Druhá třetina začala lépe pro Tábor, který měl na jejím začátku dvojnásobnou přesilovku. Kohouti nepohrdli nabídnuté příležitosti a srovnali s Havlíčkovým Brodem krok. Po krásné nahrávce od Šulka se trefil za přesouvajícího se Nedvěda Jakub Matušík. Domácí hokejisté byli na koni a hosté měli co dělat, aby neinkasovali druhou branku. Aktivní Tábor se prosadil v polovině duelu, když se individuální akcí blýskl Jan Bárta. Zkušený útočník prošel hostující obranou jako nůž máslem a nedal brankáři Bruslařů šanci. Domácí hokejista zakončil na vyrážečku gólmana. Havlíčkův Brod se snažil vyrovnat svému vyzyvateli, ale jeho pokusy lapil spolehlivý Kolář. Jihočeši mohli ve druhé dvacetiminutovce navýšit vedení, ale proti byl Nedvěd a jeho branková konstrukce. Hosté mohli vyrovnat čtyři minuty před koncem druhé sirény, ale volný kotouč na brankovišti nikdo nenasměroval do sítě.

Začátek třetího dějství patřil Táboru, který během minuty vstřelil dvě branky. Ve 42. minutě vyrazil Nedvěd Havlíkovu střelu přesně na hůl Milana Dančišina, který uklidil kotouč do branky. Za padesát sekund slavili domácí fanoušci počtvrté. Lukáš Kříž uplatnil důraz v brankovišti, když doručil puk za brankáře Havlíčkova Brodu. S hosty to vypadalo špatně, ale rychle dokázali korigovat nepříznivý stav. Bruslaři sice nevyužili přesilovou hru, ale po skončení početní výhody se prosadil Kryštof Hrala. Jihlavský útočník v barvách Havlíčkova Brodu se trefil přesně k levé tyči. Jestliže domácí dokázali vstřelit dvě rychlé branky, o hostech to platilo rovněž. Ve 47. minutě prohrával celek z Kotliny už jen o gól, když se do gólových statistik zapsal Tomáš Mlynář. Nová akvizice z Kotliny vymetla šibenici Kolářovy svatyně.

Posledních deset minut základní části přinesl parádní hokejovou podívanou. Oba týmy hrály nad své možnosti, zejména Havlíčkův Brod byl na koni a svému soupeři vnutil rychlý hokej. Tábor byl nebezpečný, ale Nedvěd svůj tým podržel. Hosté za svoji odvahu, napadání a píli vyrovnali napínavé střetnutí. Sedm minut před koncem třetí dvacetiminutovky se prosadil velezkušený Aleš Padělek. Matador v barvách Havlíčkova Brodu si sjel na pravý kruh, odkud propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté byli rázem na koni, ale další branka už nepadla. Z následného prodloužení neuplynula ani minuta, když o vítězství hostů rozhodl Richard Cachnín. Výbornou práci pro něj odvedl Kryštof Hrala, jenž vybojoval kotouč, který následně dostal na volného Cachnína. Mladičký útočník z Kotliny prostřelil tváří tvář Koláře.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

2. liga

Branky a nahrávky: 22. Matušík (Šulek, Havelka), 30. Bárta (Doktor, Šulek), 42. Dančišin (Havelka, Heřman), 43. Kříž – 10. Cachnín (Tecl, Holenda), 46. Hrala (Košťál), 47. Mlynář (Kliment, Kalač), 53. Padělek (Mlynář, Košťál), 61. Cachnín (Hrala). Rozhodčí: Daniel Kraval – Daniel Horažďovský, Erik Hlinka. Vyloučení: 4:5, navíc Smutný (HBR) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 857. Střely na branku: 36:25 (8:7, 16:5, 12:12 - 0:1). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:5p.