BK Havl. Brod - Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu
Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu

Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu

15.10.2020 | Ladislav Vácha

Rozhovor s mladým brankářem Hynkem Petržílkou

V současné době patří mezi velké naděje havlíčkobrodské gólmanské školy. Hynek Petržílka má být jedničkou juniorky, ale už si zachytal i za A-mužstvo Bruslařů a vyzkoušel si i krajskou ligu mužů v dresu nedaleké Světlé nad Sázavou. „Šancí v áčku si velmi vážím. Rozdíl mezi juniorským a dospělým hokejem je obrovský, ale člověk se tomu nesmí poddat. Každá taková zkušenost mě posune zase o kousek dál,“ má jasno osmnáctiletý brankář. (Foto: Markéta Křížová)

 
Hynku, v Brodě jsi nám vypomáhal z Chomutova už v minulé sezoně, teď jsi tady nastálo. Měl jsi i jiné možnosti, nebo pro tebe byl příchod do Kotliny jednoznačnou záležitostí?
Nějaké nabídky se rýsovaly, ale i vzhledem k pozitivní zkušenosti z minulé sezony a profesionálnímu jednání ze strany havlíčkobrodského vedení byl pro mě nakonec Brod jasnou volbou.

Jak se ti v Havlíčkově Brodě líbí?
V Havlíčkově Brodě jsem spokojený. A to jak po stránce hokejové, tak i osobní. Cítím podporu, a to je pro mě rozhodující.

Začněme juniorkou, za kterou jsi zatím odchytal tři zápasy. Hned ten první byl neskutečně smolný, když jste doma podlehli Kralupům 2:3 a rozhodující gól jste obdrželi pouhou sekundu před třetí sirénou. To je pro gólmana hodně nepříjemné, viď?
Není to určitě něco, co by člověka potěšilo. Nejsem ale ani první ani poslední gólman, který v poslední vteřině dostal rozhodující gól (například můj strejda takhle prohrál 0:1). Jenom to dokazuje, že v hokeji musíte hrát celých 60 minut.

(Foto: Markéta Křížová)

Teď už se ale juniorka veze na vítězné vlně, když vyhrála čtyřikrát za sebou. Určitě je velká škoda, že zrovna teď přišla nucená přestávka…
Souhlasím, vládní opatření přišlo v nejhorší možnou chvíli. Bohužel s tím ale nic nenadělám. Nejhorší je, že nevíme, jestli se opravdu na začátku listopadu začne znovu hrát. Pokud pauza bez možnosti alespoň trénovat bude trvat delší dobu, v podstatě budeme začínat sezonu znovu od nuly.

V týmu je teď hodně gólmanů a poměrně pravidelně se zatím střídáte. Velká konkurence je určitě pozitivní, souhlasíš?
Je to velká výhoda pro tým, že cítí jistotu v brankovišti. Kluci si potom na ledě dovolí víc. Já na kluky nekoukám jako na konkurenci, ale jako na parťáky, kteří mě motivují k ještě lepším výkonům.

Dostal jsi už šanci i v havlíčkobrodském A-týmu, za který sis zachytal v přípravě i v minulém utkání na ledě Kobry Praha. Jak velká to pro tebe byla zkušenost?
Šancí v áčku si velmi vážím. Rozdíl mezi juniorským a dospělým hokejem je obrovský, ale člověk se tomu nesmí poddat. Každá taková zkušenost mě posune zase o kousek dál. Navíc možnost hrát za áčko 2. ligu byla dalším kritériem, proč jsem tady.

Zachytal sis i v krajské lize mužů, když jsi nastoupil za A-mužstvo Světlé nad Sázavou. A hned jsi vychytal vítězství 3:1 v Poličce. Určitě i tato příležitost ti, jako mladému gólmanovi, dál pomůže v hokejovém růstu…
Přesně tak. Jak jsem odpovídal v předchozí otázce, každá šance hrát za dospělé je v mém věku neocenitelnou zkušeností. A je celkem jedno, jestli je to druhá nebo krajská liga. Navíc Krajská liga Pardubického kraje má velmi dobrou úroveň.


Máš nějaké cviky, kterými se budeš v současné přestávce alespoň trochu udržovat v tempu?
Jasně, mám v zásobě řadu cviků, které jsme si připravili v rámci letní přípravy s mým osobním trenérem Marcelem Kučerou.

Brankáře u nás trénují Tomáš Kulich a Radovan Biegl. Jak ti jejich tréninky vyhovují?
Tréninky jsou tu obecně velmi kvalitní. Navíc v individuální přípravě s námi trenéři detailně pracují na odstraňování našich chyb, a tak se máme pořád v čem zlepšovat.

Jak moc ti pomáhá, že vás vede taková gólmanská legenda jako Radovan Biegl?
Radovan Biegl je brankářskou legendou s řadou mimořádných úspěchů. Proto je mi ctí, že zrovna on mě trénuje. Pomáhá mi nejen po stránce fyzické, ale je i skvělým mentorem. Jeho cílem je náš celkový osobnostní růst, což mi velmi vyhovuje. Polovina úspěchu totiž leží v hlavě.

Máš mezi brankáři nějaký svůj vzor?
Mým největším vzorem je již od dětství brankářská ikona Patrick Roy. Z těch současných potom Andrej Vasilevskij.

(Foto: Markéta Křížová)

Havlíčkův Brod je vyhlášený skvělou partou v kabině. Můžeš to z vlastní zkušenosti potvrdit?
Kabina je pro úspěch v hokeji klíčová. Máš pravdu v tom, že je tu skvělá parta. Hned po mém příchodu mě kluci vzali mezi sebe, takže mám skoro pocit, jako kdybych tu hrál odmala.

S jakým výsledkem na konci sezony bys byl spokojený?
Odmalička chci vyhrávat, takže první místo je jasná volba. Nikdo si nepamatuje druhého. (směje se)
 
Aktuálně na webu
Kulich: Brod je můj hokejový domov! Trenérský vzor? Radovan Biegl!

Kulich: Brod je můj hokejový domov! Trenérský vzor? Radovan Biegl!

(pátek 23.10.) Je to až dojemný příběh. Ještě v roce 2016 chytal Tomáš Kulich extraligu za starší dorost...

 
Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu

Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu

(čtvrtek 15.10.) V současné době patří mezi velké naděje havlíčkobrodské gólmanské školy. Hynek Petržílka má být...

 
Kolikrát jsem hrozný kopyto, směje se Kalenský. V Brodě se mu líbí

Kolikrát jsem hrozný kopyto, směje se Kalenský. V Brodě se mu líbí

(středa 14.10.) Juniorka zareagovala na úvodní smolné porážky tím nejlepším způsobem, když vyhrála čtyřikrát v řadě...

 
Šesťáci rozstříleli Světlou! Rozhodli osmi góly v řadě

Šesťáci rozstříleli Světlou! Rozhodli osmi góly v řadě

(úterý 13.10.) Havlíčkobrodští mladíci ze 6. třídy začali derby Vysočiny proti Světlé nad Sázavou famózně a ve 13....

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv