29. 3. 2021 | Redakce

15 let od postupu do 1. ligy! Natřískaná Kotlina a obrovské emoce

Tehdy to vypadalo, jako kdyby se v Havlíčkově Brodě doslova zastavil čas. 29. března 2006, den, který se nesmazatelně zapsal zlatým písmem do dějin havlíčkobrodského hokeje. Tehdejší Rebelové v nezapomenutelné bitvě doma porazili Jindřichův Hradec 4:2 a po dlouhém čekání si konečně mohli naplno užít návrat do 1. ligy, který doprovázely bujaré oslavy! V ochozech Kotliny se podle oficiálních údajů tísnilo neskutečných 4300 velmi spokojených fanoušků (využití kapacity stadionu 108 %)! Dnes je to na den přesně 15 let...

HC Rebel Havlíčkův Brod – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:2

29.3.2006, sezona 2005/2006, baráž o 1. ligu, 9. kolo

Už hodně vousaté, ale stále nesmírně sladké a nezapomenutelné vítězství, které se zapsalo zlatým písmem do dějin havlíčkobrodského hokeje. Vysněný návrat na prvoligovou scénu Havlíčkovu Brodu dlouho unikal, často jen o maličkatý chloupek. Vše se změnilo 29. března 2006, kdy se tehdejší Rebelové konečně dočkali. Soubor pod taktovkou trenéra Kamila Pokorného hostil v domácím prostředí Jindřichův Hradec, který v předešlé sezoně slavil právě na úkor svého soupeře. Domácí začali pohádkově a brzy vedli 2:0, když v 9. minutě otevřel gólový účet zápasu Miloslav Čermák a ve 14. minutě na něj navázal kapitán Richard Cachnín. Vajgar se však obdivuhodně vzchopil a ještě před první sirénou smazal svou ztrátu, o což se dvěma rychlými brankami postarali Lukáš Mucha a Jaroslav Kocar. Rozhodující moment přišel těsně před druhou přestávkou, kdy překlopil pomyslné misky vah zpět na havlíčkobrodskou stranu Ondřej Včela. Definitivní razítko na legendární triumf Rebelů přiklepl v 56. minutě Miloslav Čermák a neskutečně bujaré oslavy postupu, který se povedl po dlouhých sedmi letech, mohly v totálně napráskané Kotlině naplno vypuknout.


Branky a nahrávky: 9. Čermák (O. Včela), 14. Cachnín (S. Mečiar), 40. O. Včela (Kukla), 56. Čermák (Kukla, Kreuzer) – 16. Mucha (Horák), 19. Kocar (Klimeš, R. Procházka). Vyloučení: 5:7, navíc Mrkvička (JHR) 10 min. OT [NESP]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4300 (vyprodáno). Třetiny: 2:2, 1:0, 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda – P. Beránek, Sedláček, Roháčik, S. Mečiar, R. Vomela, Zmrhal, A. Jelínek, O. Včela – Čermák, Žák, Kukla, P. Včela, Kreuzer, Plachý, Cachnín, Třetina, Kunstmüller, Havel, Kubát

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Jež – Klimeš, Kolář, R. Procházka, Horák, L. Vomela, Vašíček – Kupec, Mrkvička, Kocar, Bílek, Fiala, Šperger, Starý, Mazanec, Mucha, Škoda

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři