13. 4. 2022 | Tomáš Sochor

Baráž vrcholí: dorostence čekají poslední dva zápasy o vše

Havlíčkobrodští dorostenci mají před sebou poslední dvě utkání této sezony, ve kterých se rozhodne, zda udrží extraligovou příslušnost. Oba zápasy odehrají na domácím hřišti, kde vyzvou Tábor a Polsko U16. Bruslařům se závěr baráže pořádně zkomplikoval, když zpětně přišel o čtyři body. Přijďte havlíčkobrodské dorostence podpořit v bitvě proti nepřízni osudu!

Shrnutí

Už to vypadalo, že je hotovo. Havlíčkův Brod byl společně s Táborem v zápasech proti Třebíči a Polsku stoprocentní. Vzájemné utkání extraligových mužstev vyšlo lépe pro Kohouty, kteří vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Bruslaři tak s pohodlným náskokem osmi bodů na třetí místo slavili záchranu. Pak ale přišel šok. Kvůli neoprávněnému startu jednoho z hráčů byly první dva zápasy Havlíčkova Brodu kontumovány v jeho neprospěch. Broďáci jsou tak stále druzí, ovšem nyní už jen s dvoubodovým náskokem na třetí Třebíč. Jistotu záchrany si tak ještě budou muset vybojovat v posledních dvou kolech baráže.

V pátém kole baráže vyzvou Bruslaři na svém ledě Tábor. Ten touto částí sezony projíždí bez zaváhání. Od Polska neinkasoval jedinou branku, když vyhrál 5:0 a v odvetě 3:0. Třebíč si sice zářez na pažbu připsala, Kohouti ji ale rozdrtili vysoko 8:1. První zápas s Havlíčkovým Brodem byl velice vyrovnaný. Tým od Jordánu doma vedl 2:0, hostům se ale podařilo vyrovnat. Rozhodovaly tak nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Tábor. Oficiální výsledek byl však přepsán na 5:0 pro domácí kontumačně. Nejproduktivnějšími hráči Tábora v baráži jsou Ondřej Sabiniok (3+2) a Filip Šindelář (2+3). Bod na zápas si drží Adam Kofroň (2+2), Petr Pospíchal (2+2), Jakub Ondřej (1+3) a Matyáš Cícha (0+4). Hlavní hvězdou týmu zůstává čaroděj mezi třemi tyčemi Jiří Tesař (3 zápasy, 0,97 obdržených branek na zápas). V posledním utkání do brány nastoupil Ondřej Koryťák, jenž vynuloval výběr Polska.


Brankář Tábora Jiří Tesař
(foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

V závěrečném utkání letošní sezony Bruslaři změří síly s výběrem Polska U16. To se kvůli kontumovanému zápasu Třebíče s Havlíčkovým Brodem propadlo na poslední místo. Naši severní sousedé ve dvou zápasech nedokázali Táboru vstřelit branku, když prohráli 0:5 a 0:3. S Broďáky v prvním vzájemném měření sil padli po nepříliš pohledné hře 1:3. Jediné body si připsali, když porazili Třebíč 5:4 po samostatných nájezdech. Nejproduktivnějšími hráči Polska jsou Rafal Drabik (2+1) a Jonasz Hofman (1+2). Alespoň dva body získali útočník Dawid Chojeta (1+1) a obránci Blazej Chodor (0+2) a Patryk Hanzel (0+2). V bráně se střídají Maksymilian Kura (3 zápasy, 3,37 obdržených branek na zápas) a Igor Tyczynski (2 zápasy, 4,55 obdržených branek na zápas).

Program


BK Havlíčkův Brod – Hockey Club Tábor (14.4.2022, 18:00) online přenos

Polsko U16 – BK Havlíčkův Brod (16.4.2022, 12:00) (v Havlíčkově Brodě) online přenos

Tabulka

Umístění Tým Zápasy Bilance Skóre Body
1. Tábor 4 4-0-0-0 21:1 12
2. Havlíčkův Brod 4 2-0-0-2 6:13 6
3. Třebíč 4 1-1-0-2 12:16 4
4. Polsko U16 4 0-1-0-3 6:15 2

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři