18. 7. 2011 | Redakce

Prioritou je pro mě jednoznačně extraliga, svěřuje se útočník Miroslav Holec

Nikdy se netajil svojí náklonností k Havlíčkovu Brodu. Tvrdí, že právě Rebelové ho dostali do velkého hokeje, a proto je má také ve svém srdci možná víc než rodný Písek. Přesto nyní doufá, že v nadcházející sezoně už v Kotlině hrát nebude. Třiadvacetiletý útočník Miroslav Holec se stal hráčem Komety Brno a rád by nastupoval pravidelně v extralize. „Je to pro mě jasná priorita,“ potvrzuje šikovný hokejista.

Takže do Havlíčkova Brodu už budete jezdit jen jako divák?
Může se stát cokoliv, třeba nějaké zranění, po kterém se budu potřebovat rozehrát. Ale jinak opravdu věřím, že už do první ligy nepůjdu. Je mi třiadvacet a to je čas, kdy už bych měl hrát extraligu pravidelně. Brodu ale budu fandit pořád.

Proč jste se rozhodl právě pro Brno? V souvislosti s vámi se hovořilo také o Liberci...
Ano, to je pravda, ale nakonec z toho sešlo. Brno mělo prostě větší zájem. Pan Zábranský (majitel klubu – pozn. red.) se na mě jezdil dívat a bylo vidět, že mě do Komety skutečně chce. To rozhodlo.

Za sebou máte úvodní část přípravy, jaká byla?
Docela dost velká dřina. Už jsem na tuhle otázku někde odpovídal a musím zopakovat, že to byla zatím nejtěžší příprava, jakou jsem kdy zažil.

Přesto jste místo dovolené zvolil ještě další soukromou přípravu...
To je pravda, chci udělat všechno pro to, abych byl na sezonu maximálně nachystaný. Na dovolenou vyrazíme s manželkou až po sezoně.

Vaše svatba se konala teprve nedávno, jak se cítíte jako čerstvý novomanžel?
Já jsem naprosto spokojený. A doufám, že i manželka (usmívá se).

Už jste ji stačil naučit všechny důležité věci? Třeba jaké jídlo vám má chystat?
(směje se) Samozřejmě. I když já nejraději vařím sám. Baví mě to.

A prozradíte nám nějaký váš oblíbený recept?
Mám rád vepřové a kuřecí maso na jakýkoliv způsob. A taky nesmí chybět smetanová omáčka.

Vraťme se ještě na chvilku k Havlíčkovu Brodu. Začátkem července jste s Rebely strávil jedno fotbalové odpoledne v Tisu. Potěšilo vás, že vás také pozvali?
Jasně. Já ale věděl už na konci sezony, že se tahle akce uskuteční. Pepa Partl (kustod HC Rebel – pozn. red.) se mnou počítal jako s jedním z prvních.

Máte rád fotbal?
Moc. V Brně jsme ho během přípravy taky hráli, byla to paráda.

A zajdete se na nějaký zápas taky podívat? Třeba na Slavii, když jste působil v Praze?
Jelikož jsem Slavii neměl rád, tak ani ne. To bych šel raději na Spartu. Jen když hrála Slavie Ligu mistrů, tak jsem se byl podívat.

Loni jste byl nějakou dobu nepříjemně zraněný, letos vás zdravotní trable minuly?
Zatím je to v pohodě. Je pravda, že v létě jsem vždycky měl nějaký natržený sval nebo něco podobného, ale letos se to naštěstí obešlo bez zranění. A moc si přeju, aby to tak bylo i v sezoně.

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner