18. 7. 2011 | Redakce

Prioritou je pro mě jednoznačně extraliga, svěřuje se útočník Miroslav Holec

Nikdy se netajil svojí náklonností k Havlíčkovu Brodu. Tvrdí, že právě Rebelové ho dostali do velkého hokeje, a proto je má také ve svém srdci možná víc než rodný Písek. Přesto nyní doufá, že v nadcházející sezoně už v Kotlině hrát nebude. Třiadvacetiletý útočník Miroslav Holec se stal hráčem Komety Brno a rád by nastupoval pravidelně v extralize. „Je to pro mě jasná priorita,“ potvrzuje šikovný hokejista.

Takže do Havlíčkova Brodu už budete jezdit jen jako divák?
Může se stát cokoliv, třeba nějaké zranění, po kterém se budu potřebovat rozehrát. Ale jinak opravdu věřím, že už do první ligy nepůjdu. Je mi třiadvacet a to je čas, kdy už bych měl hrát extraligu pravidelně. Brodu ale budu fandit pořád.

Proč jste se rozhodl právě pro Brno? V souvislosti s vámi se hovořilo také o Liberci...
Ano, to je pravda, ale nakonec z toho sešlo. Brno mělo prostě větší zájem. Pan Zábranský (majitel klubu – pozn. red.) se na mě jezdil dívat a bylo vidět, že mě do Komety skutečně chce. To rozhodlo.

Za sebou máte úvodní část přípravy, jaká byla?
Docela dost velká dřina. Už jsem na tuhle otázku někde odpovídal a musím zopakovat, že to byla zatím nejtěžší příprava, jakou jsem kdy zažil.

Přesto jste místo dovolené zvolil ještě další soukromou přípravu...
To je pravda, chci udělat všechno pro to, abych byl na sezonu maximálně nachystaný. Na dovolenou vyrazíme s manželkou až po sezoně.

Vaše svatba se konala teprve nedávno, jak se cítíte jako čerstvý novomanžel?
Já jsem naprosto spokojený. A doufám, že i manželka (usmívá se).

Už jste ji stačil naučit všechny důležité věci? Třeba jaké jídlo vám má chystat?
(směje se) Samozřejmě. I když já nejraději vařím sám. Baví mě to.

A prozradíte nám nějaký váš oblíbený recept?
Mám rád vepřové a kuřecí maso na jakýkoliv způsob. A taky nesmí chybět smetanová omáčka.

Vraťme se ještě na chvilku k Havlíčkovu Brodu. Začátkem července jste s Rebely strávil jedno fotbalové odpoledne v Tisu. Potěšilo vás, že vás také pozvali?
Jasně. Já ale věděl už na konci sezony, že se tahle akce uskuteční. Pepa Partl (kustod HC Rebel – pozn. red.) se mnou počítal jako s jedním z prvních.

Máte rád fotbal?
Moc. V Brně jsme ho během přípravy taky hráli, byla to paráda.

A zajdete se na nějaký zápas taky podívat? Třeba na Slavii, když jste působil v Praze?
Jelikož jsem Slavii neměl rád, tak ani ne. To bych šel raději na Spartu. Jen když hrála Slavie Ligu mistrů, tak jsem se byl podívat.

Loni jste byl nějakou dobu nepříjemně zraněný, letos vás zdravotní trable minuly?
Zatím je to v pohodě. Je pravda, že v létě jsem vždycky měl nějaký natržený sval nebo něco podobného, ale letos se to naštěstí obešlo bez zranění. A moc si přeju, aby to tak bylo i v sezoně.

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři