1. 3. 2016 | Richard Wagner

Aleš Totter: Nesmíme teď být na hrušce, silnému Táboru chceme minimálně jeden zápas sebrat!

HAVLÍČKŮV BROD - Předkolo play-off je minulostí, ve čtvrtek pak startuje čtvrtfinálová série s Táborem. Ta bude podle všeho velice napínavá a zajímavá. V následujících řádcích Vám přinášíme rozhovor s hlavním trenérem našeho prvního mužstva Alešem Totterem. Ten kromě hodnocení druhého střetnutí s Pískem zabrousil i trochu do minulosti, ale došlo také na chystaný souboj s Kohouty z historického města. „Pokud by se nám podařilo Táboru sebrat alespoň jeden zápas, bylo by to skvělé. Tahle série s týmem, který vloni hrál baráž a bude tam chtít i letos, pro nás bude výbornou zkušeností,“ prozradil kouč áčka svá očekávání od střetnutí s potomky husitů.

TOP foto: René Rámiš (hokejzr.cz)

„Třéťa dává ten tým do kupy, proto jsem rád, že to rozhodl on.“

Posilněni domácí výhrou na domácím ledě chtěli Bruslaři rozseknout celou sérii již na jihu Čech. Základem bylo vkročit do duelu pravou nohou. „Chtěli jsme se soustředit na začátek zápasu a to se nám povedlo. Dostali jsme se do vedení a je škoda, že po gólu na 2:0 jsme hned dostali branku po nedorozumění v obraně. Dokázali jsme však dát ještě před koncem první části na 3:1,“ nastínil Totter pohled na prvních dvacet minut.

Ve druhém dějství přišel nejprve brodský tlak, následně se Písek zvedl a snížil na 2:3. Závěrečných dvacet minut pak přineslo velké drama. „Soupeř byl nepatrně lepší a ve druhé periodě začal riskovat. Přišlo několik vyloučení, která jsme ubránili na pokraji obětavosti. Pak ale znovu, nedorozumění po buly a bylo sníženo na 2:3. Tento výsledek jsme drželi celou třetí třetinu, ale dostali jsme pět minut před koncem na 3:3. Byla to pro ten tým rána, ale nepoložili jsme to a v přesilovce dokázali opět strhnout vedení na svou stranu. Další rána přišla půl minuty před koncem, když domácí srovnali,“ pokračuje brodský lodivod v popisu duelu.

Rozhodnutí přišlo až v prodloužení, vítěznou trefu má na svém kontě kapitán Míra Třetina. „Nejcennější pro nás je, že ten mladý tým po těch dvou ránách nic nezabalil a v prodloužení rozhodl. Soupeř měl přesilovku 4 na 3, sehrál to krásně, ale Čenda předvedl zákrok zápasu, kdy už celý zimák jásal a on vykopl jasný gól betonem. Při hře tři na tři jsme zariskovali a poslali na led dva útočníky. Ti to nakonec rozhodli. Jsem rád, že to rozhodnutí padlo na Třéťu, který si jako kapitán, co ten tým dává od začátku sezony do kupy, mohl vychutnat tu vítěznou euforii i jako střelec.“ A taky užil, stejně jako všichni ostatní, kteří mají na postupu zásluhu.

„Bylo to ještě hezčí, než kdybychom vyhráli v šedesáti minutách. Ta radost po gólu, který ukončí zápas v prodloužení i sérii, je o mnoho větší. Myslím, že i diváci si to užili. Jsme rádi, že jsme to zvládli ve dvou zápasech, protože máme pár nemocných kluků, takže budeme mít dva dny na doléčení všech neduhů. Pro nás je to velký úspěch, protože jsme se dostali do osmičky,“ má radost Totter, který vyzdvihl také fanoušky. Těch vyrazil na jih Čech celý autobus. „Přijelo nás podpořit dost lidí, vytvořili úžasné prostředí pro naše hráče a patří jim velké poděkování. Doufám, že podobnu podporu budeme mít i ve čtvrtek v Táboře, ale hlavně v sobotu doma v Kotlině,“ přeje si rodák z nedaleké Světlé nad Sázavou.

Aleš Totter diriguje hráče během oddechového času.
¨

„Písku jsme vrátili debakl 11:1, nesmíme však být moc na hrušce.“

Brodský kouč je spokojený s výsledkem předkola i díky tomu, že Bruslaři odčinili předvánoční vysokou porážku. „Všichni si dobře pamatujeme, jak jsme před Vánoci dostali v Písku 1:11. Tam se sezona zlomila v náš prospěch. Tak to je v životě i v hokeji - že jste jednou nahoře a jednou dole. Po té jedenáctce jsme byli skleslí, autobusem jsme odjížděli zamyšlení nad tím, co zlepšit a na čem pracovat. Asi jsme ten debakl museli dostat, abychom si uvědomili, co a jak dělat. Teď jsme to Písku vrátili a rozhodli na jeho ledě v prodloužení celou sérii,“ neskrýval radost muž, jenž vzal hozenou rukavici v podobě znovuzrození brodského hokejového týmu.

Ten teď splnil Totterova očekávání a přešel přes předkolo. Ačkoliv na ledě i tribunách byla po rozhodujícím gólu ohromná euforie, trenér jí trochu krotí. „Nesmíme však být na hrušce, protože z ní můžeme rychle spadnout. Každý tým, co se dostane do play-off, chce uhrát alespoň jeden zápas nebo sérii. Nám se to povedlo. Bylo by to smutné, kdybychom o to celou sezonu bojovali a pak odešli bez vyhraného zápasu. Tahle série může klukům pomoci do budoucna. I ty chyby, které jsme tam udělali a soupeř z nich dal nějaké góly. Věříme, že v dalších zápasech je kluci neudělají. O tom je letošní sezona - o sbírání zkušeností.“

Nyní už se však zraky všech fanoušků upírají jen a jen ke čtvrtfinálové sérii s Kohouty. Zápasy s druhým týmem tabulky po základní části budou zcela jistě velkým tahákem pro všechny havlíčkobrodské příznivce. „Tahle série s Pískem přinesla hodně vyloučených a nebyl to kvůli tomu hokej v nějakém extra tempu. Tábor ale chce hrát hokej, stejně jako my. Oba vzájemné zápasy - jak ten v Táboře, tak ten na domácím ledě - se musely líbit. Může to být i poslední zápas v Kotlině, tak doufáme, že přijde přes tisíc diváků, a že nám vytvoří skvělou atmosféru, jakou nám tvoří celou sezonu. Lepší reklamu jsme jim ani udělat nemohli,“ láká fanoušky Bruslařů do ochozů velitel střídačky.

Co samotný lodivod od celé série očekává? „Pokud by se nám podařilo Táboru sebrat alespoň jeden zápas, bylo by to skvělé. Tahle série s týmem, který vloni hrál baráž a bude tam chtít i letos, pro nás bude výbornou zkušeností,“ má jasno Totter. Šance na zisk minimálně jednoho střetnutí tu je. A velká! Vždyť venku dokázal Brod i s velmi omlazenou sestavou uhrát skvělý zápas a padl jen těsně 4:5, načež předvedl na svém ledě famózní obrat a slavil výhru 5:2!

Vy můžete být u obou duelů! Ve čtvrtek můžete vyrazit s fanoušky autobusem. Pokud tak učiníte a v sobotu se na zimním stadionu prokážete v bufetu nad modrými sedačkami lístkem ze čtvrtečního duelu v Táboře, dostanete dvě piva zdarma! Pokud zrzavý nápoj příliš nemusíte, či ještě nemáte patřičný věk, máte nárok na limonádu! Více info o výjezdu naleznete na oficiálním fanklubu Rebel Hearts!

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři