21. 3. 2019 | Ladislav Vácha

Ani jsem nevěděl, že už to můžu rozhodnout, směje se Tomáš Ludvík

Miroslav Třetina, Jan Milfait, Jakub Matušík nebo Luboš Voříšek? Kdepak! Havlíčkobrodským hrdinou se stal v úterý na ledě Valašského Meziříčí útočník Tomáš Ludvík, nenápadný pracant ze čtvrté formace, který umí udeřit ve chvíli, kdy to tým nejvíc potřebuje. Právě on rozhodl samostatné nájezdy a odšpuntoval salvu vítězné euforie! „ Ani jsem nevěděl, že je to rozhodující nájezd, takže jsem byl bez nervů. Až když jsem jel do středového kruhu, tak jsem slyšel hlasatele, že tenhle nájezd může celou sérii ukončit. Tak jsem si říkal, že bych to asi měl dát,“ směje se mladý hokejista, pro nějž to byla první trefa v tomto play off.

Ludvo, zlomili jsme prokletí venkovních zápasů v tomto play off a vyhráli na ledě Valašského Meziříčí. Už to bylo potřeba, co myslíš?
Je to dobré. Už jsme nechtěli hrát doma rozhodující pátý zápas, dva volné dny a chvíli odpočinku přeci jen uvítáme. Jsme za to rádi.

Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Vedli jsme 1:0 a měli jsme více ze hry. Soupeř ale takovým šťastným gólem vyrovnal a po využité přesilovce dokonal obrat. Potom byl podle mě na koni on. Viděl jsi to stejně?
Je to tak. Soupeř vyrovnal a řekl bych, že od půlky první třetiny byl lepší. Naopak my jsme hráli až do přestávky špatně, takže tréňa zvedl v kabině trochu hlas. Pak už to bylo dobré, i když jsme nedávali góly. Bylo to takové upracované, ale naštěstí s dobrým koncem.

Valašské Meziříčí bylo hodně bojovným soupeřem. Přišlo mi, že byl velký rozdíl mezi tím, jak hrálo doma a jak se prezentovalo venku. V domácím prostředí do toho chodilo přeci jen víc. Cítil jsi ten rozdíl také?
Asi jo. I v základní části udělali doma hodně bodů. Víc si tam věří, nevyhrává se tam lehce. Hrají agresivně, víc to řežou a dohrávají to. Přišlo mi, že u nás byli poloviční, takoví odevzdaní. Doma to ale umí.

Takhle bojoval Tomáš Ludvík ve čtvrtfinálové sérii proti nepříjemné Kopřivnici.

Zápas dospěl až do samostatných nájezdů. Byly to asi velké nervy...
Já jsem byl celkem v klidu. (směje se) Věřil jsem, že to zvládneme. Ten pátý zápas už jsme opravdu nechtěli hrát. Měli jsme spíš nervy z toho, abychom už nemuseli hrát a měli chvíli volno.

Právě ty jsi dal vítězný nájezd. Přihlásil ses sám, nebo tě vybrali trenéři?
Neříkal jsem si o to sám. Myslím, že na střídačce někdo plácl moje jméno, tuším, že to byl Vořech. Trenér se mě zeptal, jestli dám gól. Šel jsem na to a se štěstím to tam spadlo. Trefil jsem to tak, jak jsem chtěl. Ani jsem nevěděl, že je to rozhodující nájezd, takže jsem byl bez nervů. Až když jsem jel do středového kruhu, tak jsem slyšel hlasatele, že tenhle nájezd může celou sérii ukončit. Tak jsem si říkal, že bych to asi měl dát. (směje se) Padlo to pod vyrážečku, takže dobré.

Finálovou sérii zahájíme v neděli. Určitě to chce odpočinout si a nabrat nové síly, protože v play off je to opravdu záhul. Hraje se ob den a jsou to zápasy, ve kterých se jde úplně na krev...
Určitě. Hodí se nám, že ve středu máme volnější program a ve čtvrtek volno. Odpočineme si a zase na to vlétneme.

Útočník Ludvík v souboji s urostlým hráčem Kopřivnice Tomášem Fojtíkem.

Ve finále nás čekají potřetí za sebou Moravské Budějovice. Vyřadily Hodonín a Šumperk, což jsou hodně silní soupeři. Navíc začínaly obě série venku. Věřil jsi, že by mohly jít znovu až do finále?
Věřil jsem jim od chvíle, co vyřadili Hodonín. Říkal jsem si, že Šumperk to s nimi nebude mít jednoduché. Věřil jsem jim. Oni play off umí, doma jsou hrozně silní. Navíc ještě vždycky vyhráli venku a doma to pak zavřeli. Bude to určitě dobré finále.

Bude to derby, soupeře navíc perfektně známe. Myslíš si, že pro nás může být trochu svazující to, že jsme se stejným soupeřem zvládli dvě předchozí finále? Přeci jen bude určitě hrozně těžké zvládnout to i potřetí...
Jo. Budou určitě hodně namotivovaní. V play off jim to lepí a určitě na to také hodně vlétnou. Nic nám nedají zadarmo. Musíme hrát zase poctivě dozadu. Věřím, že góly dáme. Musíme prostě vyhrát všechny zápasy doma, nemůžeme si dovolit tady zaváhat. Pokud urveme nějaké vítězství i venku, bude to dobré, ale doma prostě žádné utkání ztratit nesmíme.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner