BK Havl. Brod - Ani jsem nevěděl, že už to můžu rozhodnout, směje se Tomáš Ludvík
Ani jsem nevěděl, že už to můžu rozhodnout, směje se Tomáš Ludvík

Ani jsem nevěděl, že už to můžu rozhodnout, směje se Tomáš Ludvík

21.03.2019 | Ladislav Vácha

Ohlasy s Tomášem Ludvíkem po postupu přes Valašské Meziříčí

Miroslav Třetina, Jan Milfait, Jakub Matušík nebo Luboš Voříšek? Kdepak! Havlíčkobrodským hrdinou se stal v úterý na ledě Valašského Meziříčí útočník Tomáš Ludvík, nenápadný pracant ze čtvrté formace, který umí udeřit ve chvíli, kdy to tým nejvíc potřebuje. Právě on rozhodl samostatné nájezdy a odšpuntoval salvu vítězné euforie! „ Ani jsem nevěděl, že je to rozhodující nájezd, takže jsem byl bez nervů. Až když jsem jel do středového kruhu, tak jsem slyšel hlasatele, že tenhle nájezd může celou sérii ukončit. Tak jsem si říkal, že bych to asi měl dát,“ směje se mladý hokejista, pro nějž to byla první trefa v tomto play off.

 
Ludvo, zlomili jsme prokletí venkovních zápasů v tomto play off a vyhráli na ledě Valašského Meziříčí. Už to bylo potřeba, co myslíš?
Je to dobré. Už jsme nechtěli hrát doma rozhodující pátý zápas, dva volné dny a chvíli odpočinku přeci jen uvítáme. Jsme za to rádi.

Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Vedli jsme 1:0 a měli jsme více ze hry. Soupeř ale takovým šťastným gólem vyrovnal a po využité přesilovce dokonal obrat. Potom byl podle mě na koni on. Viděl jsi to stejně?
Je to tak. Soupeř vyrovnal a řekl bych, že od půlky první třetiny byl lepší. Naopak my jsme hráli až do přestávky špatně, takže tréňa zvedl v kabině trochu hlas. Pak už to bylo dobré, i když jsme nedávali góly. Bylo to takové upracované, ale naštěstí s dobrým koncem.

Valašské Meziříčí bylo hodně bojovným soupeřem. Přišlo mi, že byl velký rozdíl mezi tím, jak hrálo doma a jak se prezentovalo venku. V domácím prostředí do toho chodilo přeci jen víc. Cítil jsi ten rozdíl také?
Asi jo. I v základní části udělali doma hodně bodů. Víc si tam věří, nevyhrává se tam lehce. Hrají agresivně, víc to řežou a dohrávají to. Přišlo mi, že u nás byli poloviční, takoví odevzdaní. Doma to ale umí.

Takhle bojoval Tomáš Ludvík ve čtvrtfinálové sérii proti nepříjemné Kopřivnici.

Zápas dospěl až do samostatných nájezdů. Byly to asi velké nervy...
Já jsem byl celkem v klidu. (směje se) Věřil jsem, že to zvládneme. Ten pátý zápas už jsme opravdu nechtěli hrát. Měli jsme spíš nervy z toho, abychom už nemuseli hrát a měli chvíli volno.

Právě ty jsi dal vítězný nájezd. Přihlásil ses sám, nebo tě vybrali trenéři?
Neříkal jsem si o to sám. Myslím, že na střídačce někdo plácl moje jméno, tuším, že to byl Vořech. Trenér se mě zeptal, jestli dám gól. Šel jsem na to a se štěstím to tam spadlo. Trefil jsem to tak, jak jsem chtěl. Ani jsem nevěděl, že je to rozhodující nájezd, takže jsem byl bez nervů. Až když jsem jel do středového kruhu, tak jsem slyšel hlasatele, že tenhle nájezd může celou sérii ukončit. Tak jsem si říkal, že bych to asi měl dát. (směje se) Padlo to pod vyrážečku, takže dobré.

Finálovou sérii zahájíme v neděli. Určitě to chce odpočinout si a nabrat nové síly, protože v play off je to opravdu záhul. Hraje se ob den a jsou to zápasy, ve kterých se jde úplně na krev...
Určitě. Hodí se nám, že ve středu máme volnější program a ve čtvrtek volno. Odpočineme si a zase na to vlétneme.

Útočník Ludvík v souboji s urostlým hráčem Kopřivnice Tomášem Fojtíkem.

Ve finále nás čekají potřetí za sebou Moravské Budějovice. Vyřadily Hodonín a Šumperk, což jsou hodně silní soupeři. Navíc začínaly obě série venku. Věřil jsi, že by mohly jít znovu až do finále?
Věřil jsem jim od chvíle, co vyřadili Hodonín. Říkal jsem si, že Šumperk to s nimi nebude mít jednoduché. Věřil jsem jim. Oni play off umí, doma jsou hrozně silní. Navíc ještě vždycky vyhráli venku a doma to pak zavřeli. Bude to určitě dobré finále.

Bude to derby, soupeře navíc perfektně známe. Myslíš si, že pro nás může být trochu svazující to, že jsme se stejným soupeřem zvládli dvě předchozí finále? Přeci jen bude určitě hrozně těžké zvládnout to i potřetí...
Jo. Budou určitě hodně namotivovaní. V play off jim to lepí a určitě na to také hodně vlétnou. Nic nám nedají zadarmo. Musíme hrát zase poctivě dozadu. Věřím, že góly dáme. Musíme prostě vyhrát všechny zápasy doma, nemůžeme si dovolit tady zaváhat. Pokud urveme nějaké vítězství i venku, bude to dobré, ale doma prostě žádné utkání ztratit nesmíme.

Související články

 
Aktuálně na webu
FANTAZIE! Dorost si vyšlápl v dohrávce na brněnskou Kometu

FANTAZIE! Dorost si vyšlápl v dohrávce na brněnskou Kometu

(sobota 25.1.) BRNO – Osm porážek v řadě, to byla vizitka havlíčkobrodských Bruslařů, kteří chtěli po dlouhém...

 
Infarktový závěr: Junioři uhráli těsné vítězství nad Kobrou!

Infarktový závěr: Junioři uhráli těsné vítězství nad Kobrou!

(pátek 24.1.) Havlíčkobrodští junioři odehráli další utkání v REDSTONE Extralize juniorů, když přivítali na...

 
Těžký test: Bruslaři jedou hrát o důležité body do Opavy!

Těžký test: Bruslaři jedou hrát o důležité body do Opavy!

(pátek 24.1.) Havlíčkobrodští hokejisté vyhlížejí další utkání na ledě soupeře. Celek z Kotliny bude v sobotu...

 
Rychlý nástup soupeře nezastrašil, Hodonín nakonec zvládl přestřelku

Rychlý nástup soupeře nezastrašil, Hodonín nakonec zvládl přestřelku

(středa 22.1.) HAVLÍČKŮV BROD – Bruslaři čelili v jednom ze šlágrů kola Hodonínu. I s novým mužem v sestavě měli...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Slezan Opava
BK Havlíčkův Brod