4. 3. 2016 | Ladislav Vácha, Martina Sikorová

Ani na druhý pokus to nevyšlo. Starší dorost znovu padl v Třinci

Havlíčkův Brod naskočil do druhého zápasu osmifinálové série play-off na ledě Třince s obrovským odhodláním navázat na famózní výkon z předchozího dne. Tentokrát odehrál mnohem lépe první třetinu, ale i přesto se šlo do kabin za dvoubrankového vedení Ocelářů. Mladí Bruslaři pokračovali dál s nesmírnou bojovností a soupeře dostali i pod tlak, ale paradoxně udeřilo na jejich straně. Jiskřičku naděje sice vykřesal Lukáš Beran, ale na vítězství Slezanů v poměru 3:1 už se nic nezměnilo. Soubor z Kotliny sice podruhé prohrál, ale opět úřadujícího extraligového mistra pořádně prohnal a nechal na ledě úplně všechno!

Před startem pátečního utkání provedli třinečtí trenéři v sestavě několik změn, v brance nastoupil gólman Jakub Ovčaří a místo Hladonika zaujal Patrik Hrehorčák. A také ve druhém osmifinále nestihla časomíra odečíst ani dvě minuty a třinecká střídačka už se radovala z úvodní branky, když z prostoru mezi kruhy překonal hostujícího gólmana Matěj Mach.

Havlíčkobrodští dorostenci mohli kontrovat po chybné rozehrávce Ocelářů, zaváhání svého soupeře ale potrestat nedokázali a vyrovnat nestihl ani Michálek, který před třineckou brankou poskakující puk netrefil. Nedáš? Dostaneš. V sedmnácté minutě napřáhl na modré čáře obránce Grzegorz Radzienciak, puk z jeho hole se zastavil až o síť za zády Kulicha a domácí hráči si tak do kabiny odnášeli dvoubrankový náskok.

Také do prostřední dvacetiminutovky vstoupili svěřenci trenéra Wojnara aktivně a havlíčkobrodský gólman Kulich musel hned zkraje likvidovat dvě střely z mezikruží, s pokusy Hrehorčáka a Macha si ale poradil. O pár minut později už se ale Oceláři dočkali, když střelu Macha tečoval mimo dosah hostujícího gólmana Jan Kalus.

Tentokrát ovšem havlíčkobrodští dorostenci přispěchali s rychlou odpovědí poté, co střela Lukáše Berana od mantinelu proklouzla do třinecké branky. V závěru této části si pak oba týmy zahrály v početní výhodě, využít se ji ale Třinci ani Brodu nepodařilo a po druhé siréně tedy platil stav 3:1.

Poslední třetina už mnoho zajímavého nepřinesla. Za zmínku ovšem stojí rána obránce Radzienciaka od modré, jehož prudký projektil Kulich neudržel, k dorážce se ale nikdo v bílém dresu nedostal. V samotném závěru utkání sáhli hostující trenéři ke hře bez brankáře, tentokrát ovšem bez gólového úspěchu a série se tak do Havlíčkova Brodu přesouvá za stavu 2:0 pro Oceláře.

Extraliga staršího dorostu

Branky a nahrávky: 2. Mach (Kvasnica), 17. G. Radzienciak (Stuchlík), 34. Kalus (Mach, Kvasnica) – 35. Beran (Hrabaň, Michálek). Rozhodčí: Rudolf Klapetek – Marek Hlavatý, Vít Lederer. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1.