Znáte to, k létu neodmyslitelně patří opalování a pobyt u vody. Havlíčkobrodští hokejisté uzavřeli suchou část letní přípravy u Zádušního rybníka ve Vlkovsku, ale místo oblíbených prázdninových kratochvílí si dali pořádně do těla! Trenéři Petr Novák a Antonín Nečas pro ně stejně jako v minulém roce uspořádali triatlonový závod družstev. A i druhý ročník Blitner Cupu nabídl obdivuhodné sportovní výkony! (Foto: Milan Sochor)
Na startovní čáru se postavila čtyři čtyřčlenná družstva a soutěžilo se štafetově. Vzhledem k tomu, že závodu se dohromady účastnilo osmnáct hráčů, útočníci Marek Čapek s Oliverem Čechem a brankáři Vojtěch Kukeně s Vojtěchem Nečasem vytvořili dvojice, přičemž se do konečných výsledků počítal čas toho rychlejšího. Náročná trať začala plaváním (100 metrů), pokračovala během (1 600 metrů) a končila jízdou na kole (1 500 metrů).
Zobrazit příspěvek na Instagramu Příspěvek sdílený BK Havlíčkův Brod (@bkhb.cz)
Bruslaři ukázali nejen skvělou kondiční připravenost, ale i pořádnou míru nezbytné bojovnosti, která se jim v nadcházející druholigové sezoně na ledě rozhodně neztratí! Znamenitě se popasovali i s nepříjemnými problémy. Obránce Pavel Konvalina musel kvůli defektu na kole část svého cyklistického úseku doběhnout a útočník Jaroslav Prášek si po pádu z kola pořádně sedřel záda, ale jako správný tvrďák i přesto závod dokončil. Bravo!
Prestižní závod nakonec ovládli Železníci ve složení Adam Rauš – Lukáš Nový – Jaroslav Prášek – Petr Hrdlička. Z jednotlivců byl nejrychlejší teprve šestnáctiletý benjamínek Marek Čapek, který z pozice kapitána táhl v minulé sezoně havlíčkobrodský dorost a závodil v tandemu s neméně talentovaným parťákem Oliverem Čechem. Stříbro bral Marek Kopic a bronzovou příčku obsadil Petr Hrdlička.
1. Železníci – 53:44 (Rauš, Nový, Prášek, Hrdlička) 2. Hrábě – 54:00 (Kopic, M. Novák, Čapek + Čech, Dymák) 3. Šampióni – 55:00 (Kerber, Pártl, Konvalina, Bureš) 4. DNF – 1:01:11 (Tecl, Benák, Kukeně + Nečas, Sedláček)
1. Marek Čapek + Oliver Čech – 11:17 2. Marek Kopic – 12:20 3. Petr Hrdlička – 12:50 4. Filip Dymák – 12:57 5. Adam Rauš – 13:11
Kompletní výsledky
Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.
Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.
Havlíčkobrodští dorostenci měli odehrát první dvě utkání čtvrtfinálové série ve čtvrtek a v pátek 13. a 14. března na domácím hřišti. Kvůli technické závadě na Zimním stadionu Kotlina, na jejíž odstranění usilovně pracují Technické služby Havlíčkův Brod a dodavatelské firmy, se ovšem s Pískem utkají v Humpolci. Oba zápasy začínají ve 12:30.
Neděle 3. listopadu | Nová Kotlina: Znamená to pro nás moc, těší Třetinu. Na co si musí hráči zvyknout?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.
Pátek 25. října | Hřiště jako v NHL. Brodskou Kotlinu pokřtí derby, píše se na serveru sport.cz. Přečtěte si celý článek.
Středa 16. října | Čekání na návrat do naší milované Kotliny se blíží ke konci. A-tým Bruslařů se naposledy představí v azylu, v sobotu 19. října přivítá Opavu od 17:00 ve Světlé nad Sázavou. Přečtěte si více informací.