24. 9. 2012 | Pavel Buňat

Bodové tažení bylo prodlouženo i proti Šumperku, Rebelové zvítězili o dvě branky

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Bodový účet Rebelů se rozrostl i po pátém kole první ligy. S houževnatým Šumperkem na domácím ledě sehráli vyrovnanou partii, o jejímž konci rozhodovala až závěrečná desetiminutovka. Za nerozhodného stavu potřetí v utkání vedení na stranu domácích strhl Ladislav Rytnauer a na konečných 4:2 upravil posléze Václav Meidl. Rebelové těžili zejména ze skvělých přesilovek, využili hned tři! Velkou měrou se na výhře podílel i skvěle chytající Daniel Dolejš. Havlíčkův Brod se tak po další výhře posunul na druhé místo v prvoligové tabulce. Za Mladou Boleslaví zaostává pouze o skóre.

Od prvních minut dobře bruslící a aktivní Šumperk se postaral o úvodní rozruch už ve třetí minutě. Do mezikruží dostal namazáno Matěj Blinka, který měl na svižnou střelu umístěnou pod horní tyčku dostatek času. Mladý gólman Rebelů ovšem předvedl efektní zákrok mrštnou lapačkou.
Rebelové se o slovo přihlásili po deseti minutách hry během první početní výhody, a to hned gólově. Václav Meidl z prostoru mezi kruhy zápěstní střelou přes obránce rozvlnil síťku za Štůralou, jemuž kotouč zapadl pod vyrážečku. Domácí tým byl za příznivého stavu aktivnější a dovoloval si i ve vlastním oslabení. Dotírající Třetina ani nadvakrát ale před Štůralou neuspěl. V plném počtu hráčů na ledě tak do útoku vyrazili pro změnu Draci a zaznamenali vyrovnávací branku. V přečíslení tří proti dvěma od mantinelu Aleš Staněk namazal Aleši Holíkovi, který střelou z první kotouč umístil přesouvajícímu se Dolejšovi mezi betony. V závěru dvacetiminutovky mohl strhnout vedení zpět na stranu Havlíčkova Brodu Václav Meidl otočkou kolem branky, ale ztroskotal na připraveném gólmanovi.

I do druhé dvacetiminutovky nastoupili aktivněji hosté. Dopomohly jim k tomu především přesilové hry. Celou minuty si dokonce zahráli ve dvojnásobné přesile, ani tu však nedokázali využít. Rebelové jejich zaváhání potrestali ve vlastní početní výhodě. Puk zpoza branky na hůl dostal u tyče číhající Jan Soldán. Přizvednutý kotouč překvapivě propadl Štůralovi puk vyrážečkou a doklouzal se až za brankovou čáru.
Draci se snažili o rychlou odpověď. Blízko srovnání byl Adam Červenka, kterého z mezikruží rozklekem vychytal Dolejš. Zároveň ale měli štěstí, krátce nato totiž ujížděli domácí Ondráček s Koustourkem proti jedinému obránci soupeře. Druhý jmenovaný výstrojí srazil prudkou přihrávku do prostoru mezi tyčemi a Štůrala musel vytáhnout skvělý zákrok v pozici ležmo.

Do třetí části nastoupili domácí s jasným cílem - navýšit hubený náskok. Místy drtivý tlak dal pořádně zabrat hostujícímu gólmanovi, jenž se zaskvěl především proti pumelici Mariana Moravy. Na poslední chvíli jí vyrážečkou dokázal vytěsnit z vinglu. Útočně ladění Rebelové ovšem vzápětí udělali hrubku v obraně a ve 47. minutě v Kotlině opět platil nerozhodný stav. Na útočné modré rozehrávku zachytil Karel Plášek, vyslal kupředu Aleše Holíka, který v přečíslení našel na druhé vlně Filipa Stoklasu. Ten umístil kotouč přesně k bližší tyči za bezmocného Dolejše.
Gólová radost Drakům vydržela pouze do 53. minuty, kdy Havlíčkobrodští využili v pořadí již třetí přesilovou hru. Kostourkovu střelu z úhlu sice ještě Štůrala vyrazil, puk se však následně od téhož hráče dostal na druhou tyč, kam si sjel Ladislav Rytnauer a doklepl touš do odkryté klece. O minutu později stejná útočná lajna ujížděla ve třech hráčích proti jednomu. Akci zakončoval opět Rytnauer, ale tentokrát se šumperská hvězda roztáhla na brankové čáře a nebezpečnou situaci zažehnala. Salith se začal s přibývajícím časem opět tlačit do útoku. Dobrou příležitost v početní výhodě promarnil Cink. Odražený kotouč na branku vyslal z oblasti levého kruhu, trefil ovšem pouze Dolejšovo rameno. Útočná činnost Draků se negativně podepsala na jejich obraně. Roman Vondráček v útočné třetině u mantinelu využil toho, že beci soupeře nebyli na svých pozicích, a našel na druhé straně Václava Meidla, který potvrdil výhru vysokým pokusem nad Štůralovo rameno.

1. liga

Branky a nahrávky: 10. Meidl (Ostrčil, Vondráček), 32. Soldán (Kostourek, Morava), 53. Rytnauer (Kostourek, Ondráček), 58. Meidl (Vondráček) - 18. Holík (Staněk, Plášek), 47. Stoklasa (Holík, Plášek). Rozhodčí: Jan Doležal - Ladislav Lučan, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 796. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Dolejš (Suchan) - Morava "A", Protivný, Jelínek, Soldán, Stehík, Pavlík "A", Ostrčil, R. Novotný - Polodna "C", Endál, Ondráček, Vondráček, Knotek, Fiedler, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Třetina, Musil, Kostourek