25. 10. 2012 | Martin Doležal

Bojovným výkonem jsme si došli pro vítězství, konstatuje autor dvou branek Pavel Musil

Havlíčkův Brod zajížděl na led silného soupeře z Hradce Králové. Parádní hokej nabídl vše, co si může fanoušek přát. Branky, šance, šarvátky. Bojovný výkon, silná vůle a skvělá podpora fanoušků. Všechny tyto aspekty provázely Rebely po celý zápas a odváží si tak důležité tři body. V utkání také zaznamenal čtyři kanadské body hokejista Pavel Musil.

Ve středu jste po třech zápasech dokázali naplno bodovat, na vaší straně tedy rozhodně panuje spokojenost, že?
Samozřejmě velká radost. Každý bod z venku je skvělý. Dneska jsme tvrdě makali, brankař výborně chytal. Šli jsme si za vítězstvím, a to se nám nakonec podařilo získat. Je to pro nás velmi cenný skalp.

Dvakrát jste ztratili vedení, ale vždy jste výsledek dokázali zvrátit na svojí stranu zpět, čím to bylo?
Vždycky je důležité věřit a my jsme si hodně věřili. Hradec nás často tlačil, ale vždy jsme se dokázali zvednout a kousnout se.

Dokázal bys popsat situaci, při které jsi vstřelil důležitou branku na 3:2?
V závaru před brankovištěm mi chtěl dát Marián Morava šikmou přihrávku, naštěstí se kotouč odrazil k Honzovi Knotkovi, který mi to přihrál až před prázdnou bránu. Tam mě čekala už jen lehká práce, zasunout kotouč za brankovou čáru.

Zápas byl velmi vyhecovaný. Často se vylučovalo, několik hráčů dostalo i vyšší tresty, a to především Hradečtí. To jen asi potvrzovalo důležitost utkání…
Zápas byl vyrovnaný. Oba týmy chtěly vyhrát a hráči byli samozřejmě nabuzení. Takže to bylo asi především tím. Jsou to prostě emoce, které ke sportu patří.

V posledních zápasech jste se poměrně trápili. Vítězství přišlo až v minulém kole. S jakými ambicemi jste tak šli do utkání?
Je pravda, že se nám teď příliš nedařilo. Naštěstí jsme to doma zlomili s Berounem. Nyní jsme byli alespoň o trošku v lepší situaci, protože ta výhra nás nakopla. Jeli jsme si pro nějaký bod a získali jsme plný počet, takže spokojenost.

Do Hradce vás přijela podpořit i řada vašich fanoušků. Jak moc to mužstvo vnímalo?
Fanoušci byli fantastičtí. Ve středu jich přijelo hodně a celý zápas nás podporovali. Bylo to pro nás hodně důležité.

V utkání jsi zaznamenal hned čtyři kanadské body a byl jsi vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Radost z tvé strany je asi na místě, ne?
Rozhodně jsem rád, ale bylo to především týmovým výkonem. Dneska to tam padalo zrovna mě. Těší mě, že jsem tak svému týmu pomohl k vítězství.

Příští utkání hrajete v Mostě, kde s vám příliš nedaří. Co očekávat?
Most je nepříjemný soupeř, ale určitě tam jedeme pro nějaké body a nejlépe pro tři.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři