25. 10. 2012 | Martin Doležal

Bojovným výkonem jsme si došli pro vítězství, konstatuje autor dvou branek Pavel Musil

Havlíčkův Brod zajížděl na led silného soupeře z Hradce Králové. Parádní hokej nabídl vše, co si může fanoušek přát. Branky, šance, šarvátky. Bojovný výkon, silná vůle a skvělá podpora fanoušků. Všechny tyto aspekty provázely Rebely po celý zápas a odváží si tak důležité tři body. V utkání také zaznamenal čtyři kanadské body hokejista Pavel Musil.

Ve středu jste po třech zápasech dokázali naplno bodovat, na vaší straně tedy rozhodně panuje spokojenost, že?
Samozřejmě velká radost. Každý bod z venku je skvělý. Dneska jsme tvrdě makali, brankař výborně chytal. Šli jsme si za vítězstvím, a to se nám nakonec podařilo získat. Je to pro nás velmi cenný skalp.

Dvakrát jste ztratili vedení, ale vždy jste výsledek dokázali zvrátit na svojí stranu zpět, čím to bylo?
Vždycky je důležité věřit a my jsme si hodně věřili. Hradec nás často tlačil, ale vždy jsme se dokázali zvednout a kousnout se.

Dokázal bys popsat situaci, při které jsi vstřelil důležitou branku na 3:2?
V závaru před brankovištěm mi chtěl dát Marián Morava šikmou přihrávku, naštěstí se kotouč odrazil k Honzovi Knotkovi, který mi to přihrál až před prázdnou bránu. Tam mě čekala už jen lehká práce, zasunout kotouč za brankovou čáru.

Zápas byl velmi vyhecovaný. Často se vylučovalo, několik hráčů dostalo i vyšší tresty, a to především Hradečtí. To jen asi potvrzovalo důležitost utkání…
Zápas byl vyrovnaný. Oba týmy chtěly vyhrát a hráči byli samozřejmě nabuzení. Takže to bylo asi především tím. Jsou to prostě emoce, které ke sportu patří.

V posledních zápasech jste se poměrně trápili. Vítězství přišlo až v minulém kole. S jakými ambicemi jste tak šli do utkání?
Je pravda, že se nám teď příliš nedařilo. Naštěstí jsme to doma zlomili s Berounem. Nyní jsme byli alespoň o trošku v lepší situaci, protože ta výhra nás nakopla. Jeli jsme si pro nějaký bod a získali jsme plný počet, takže spokojenost.

Do Hradce vás přijela podpořit i řada vašich fanoušků. Jak moc to mužstvo vnímalo?
Fanoušci byli fantastičtí. Ve středu jich přijelo hodně a celý zápas nás podporovali. Bylo to pro nás hodně důležité.

V utkání jsi zaznamenal hned čtyři kanadské body a byl jsi vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Radost z tvé strany je asi na místě, ne?
Rozhodně jsem rád, ale bylo to především týmovým výkonem. Dneska to tam padalo zrovna mě. Těší mě, že jsem tak svému týmu pomohl k vítězství.

Příští utkání hrajete v Mostě, kde s vám příliš nedaří. Co očekávat?
Most je nepříjemný soupeř, ale určitě tam jedeme pro nějaké body a nejlépe pro tři.

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner