11. 12. 2021 | Ladislav Vácha

Cachnín: Naše síla? Kolektivní hra a produktivní útok! Nadstavba kluky posune

Hráči 9. třídy mají za sebou základní část žákovské ligy, kterou zvládli velmi dobře. V tabulce skončili se ziskem pětadvaceti bodů na skvělém třetím místě. Teď už vyhlížejí nadstavbu. „Naše síla je podle mě hlavně v kolektivu a herním pojetí, to se mi opravdu líbilo. Je vidět, že jsme konkurenceschopní bruslařsky i v kombinaci,“ těší kouče Richarda Cachnína, který si pochvaluje dobrou spolupráci se svými trenérskými kolegy Marcelem Kachlířem a Richardem Adamem.

Kouči, máte za sebou s devátou třídou základní část. Jak ji hodnotíte?

Myslím si, že pro kluky je to velký úspěch. První čtyři týmy z každé skupiny se mohly po základní části probojovat do finálové skupiny. V ní narazíme na soupeře z východočeské a severočeské skupiny. Jsme za to rádi, protože pro kluky je to velká motivace. Myslím si, že v základní části podávali opravdu stabilní výkony. I když jsme o to bojovali až do posledního kola, nakonec se nám podařilo postoupit.

Které zápasy se vám v základní části nejvíce líbily? Porazili jste třeba doma českobudějovický Motor vysoko 7:0...

Těch povedených zápasů bylo určitě víc. Do soutěže jsme ale nevstoupili dobře, když jsme v utkání na ledě Jindřichova Hradce v předposlední minutě dostali gól na 5:6 a prohráli jsme. Řekl bych, že kluci se z toho ale rychle oklepali, protože kvalitu mají. Ukázali to už před sezonou na Tománkově memoriálu, kde jsme třeba s Jihlavou odehráli velmi dobré zápasy. Zápas s Motorem byl výborný, tam to určitě rozhodla už první třetina, kdy jsme soupeři lidově řečeno nedali moc „čuchnout“. V průběhu sezony se nám povedl i zápas v Jihlavě, kde jsme hráli po základní hrací době nerozhodně 6:6, i když jsme vedli. Doma jsme s Duklou sice prohráli, ale byl to znovu zápas nahoru dolů. Vyhráli jsme i v Táboře, který určitě nemá špatné mužstvo, a dobře jsme zvládli i zápas v Českých Budějovicích. To byly dvě výhry, které nám k postupu hodně pomohly.

Odehráli jste pro změnu i nějaké zápasy, které se vám nelíbily?

Spíš by to nazval tak, že v některých zápasech jsme nešli štěstí dostatečně naproti. Měli jsme dvě dohrávky se Žďářem nad Sázavou. V tom jednom utkání jsme měli utkání padesát minut pod kontrolou a vedli jsme 5:3, ale nakonec jsme bohužel v posledních minutách dostali branky a prohráli jsme 5:6. Za pár dnů se nám stalo něco podobného v odvetě, kde jsme sice dotahovali, ale nakonec jsme utkání také nezvládli. Tam nám možná trošku haprovala hra směrem do obrany, ale to k hokeji někdy prostě patří.


V nadstavbě vás budou čekat těžké zápasy, které vašim mladým klukům určitě pomůžou. Jak se na to těšíte?

Stoprocentně. Týmy ze špičky, kam patří Liberec, Pardubice, Hradec Králové nebo Mladá Boleslav, mají určitě kvalitu. Budou to určitě silní soupeři po bruslařské i kombinační stránce, ale neměl bych z toho nějaký strach. Ba naopak, naše kluky budou takovéhle zápasy posouvat. Kluky zápasy proti v podstatě extraligovým celkům určitě vyburcují.

Kteří hráči z týmu vás nejvíce zaujali?

Je výhodou, že k nám už druhým rokem jezdí hrát Pepa Holejšovský, který je z Benešova. Z Liberce tady máme i Jirku Svobodu a jsou tady i Alexander a Nikolaj Charinovovi. Šaša i Kolja to určitě oživili a dalo by se říct, že už to jsou brodští kluci. Určitě nám pomohli i tím, že jsme mohli hrát zápasy na třináct nebo čtrnáct hráčů a ne jenom na deset, protože to už by bylo hodně fyzicky náročné. Určitě bych ale chtěl pochválit úplně celý kolektiv. Vytvořila se tady dobrá parta kluků a hlavně se mi na nich líbí, že chtějí hrát a mají chuť na sobě pracovat. Chceme být útočně laděným týmem a po hráčích požadujeme, aby byli aktivní ve forčekingu i v kombinaci.

V mužstvu ale určitě máme tahouny a lídry. Ať už to jsou Štěpán Adamec, Vaňous v obraně nebo Lukáš Kachlíř, což jsou všechno mladí kluci. Drží nás také brankáři. Chtěl bych dodat, že co jsem tak sledoval, máme v žákovské lize jeden z nejmladších týmů. Nemáme tam hráče dorazového ročníku 2007, ale hrají nám tady hlavně hráči ročníku 2008 a máme tady i kluky z ročníku 2009, Lukáše Kachlíře a Páju Soušku. Chtěl bych ale hlavně pochválit úplně celý tým.

Naše síla je podle mě hlavně v kolektivu a herním pojetí, to se mi opravdu líbilo. Je vidět, že jsme konkurenceschopní bruslařsky i v kombinaci. Mám radost z toho, že se nám dařilo střílet i dost gólů. Dali jsme přes 80 branek, což je ve třinácti utkáních opravdu hodně i na žákovskou ligu. To je alfa a omega, když dáváte hodně branek už v této žákovské kategorii. Potom je také důležité naučit se dobře dobruslovat a hrát do obrany. To se nám ve dvou nebo ve třech zápasech nedařilo, ale takový je prostě žákovský hokej.


Vy určitě sledujete i to, jak se daří ostatním mládežnickým kategoriím. Máte přehled i o extraligovém dorostu. Jak vidíte kvalitu hráčů 9. třídy vzhledem k následnému posunu do dorostu?

Kluci jsou teď v takovém pubertálním období. Má se nám posunout výš asi pět nebo šest hráčů. Někteří kluci dospějí dříve a jiní zase později. Mezi devátou třídou a dorostem je každopádně velký skok. Myslím si, že náš dorost odehrál v poslední době velmi dobrá utkání. V poslední době měl i trochu smůlu, když mu tam třeba nepadalo tolik gólů. Ve čtvrtek jsem se byl podívat na zápasu s Pardubicemi a přišlo mi, že jsme byli herně lepší. Některé zápasy se asi nepovedly podle představ, ale je tam spousta mladých hráčů a možná se dá říct, že je to trošku i taková nováčkovská daň.

Každopádně je pro Brod určitě úspěch, že tady máme dorost v extralize. Někteří kluci tam v příští sezoně půjdou a bude záležet jen na nich, jak se s tím srovnají po fyzické stránce, ale myslím si, že hráči jako Štěpán Adamec, Denis Kraučuk, Ondra Suchý a další jsou kluci, kteří určitě mají potenciál. Jsou to dobří bruslaři a jsou na tom dobře i po herní stránce. Bude záležet na tom, jak se sžijí s dorosteneckým hokejem.

Dorost čeká tuhý boj o záchranu. Určitě bude s ohledem i na mladší mládežnické kategorie hodně důležité, aby se tady extraliga udržela...

Samozřejmě. Zbývá odehrát ještě hodně kol, ale věřím, že soutěž zachrání. Kvalitu na to určitě mají. Myslím si, že to zmáknou a dorostenecká extraliga bude v Brodě i v další sezoně.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři