26. 9. 2015 | Adam Karas, Richard Wagner

Černá série bez bodu nadále trvá, mladší dorost doma nestačil na Liberec

V šestém kole extraligové soutěže mladšího dorostu přivítali domácí Bruslaři na svém ledě ambiciózní celek z Liberce. Mladým bojovníkům z Kotliny se podařilo těsně před koncem první třetiny využít přesilovku a dostat se tak do vedení. To bylo však v podstatě to jediné, co v zápase předvedli. Hosté dokázali ve druhé třetině po střele Petra Bitmana vyrovnat a skóre otočil a následně sám navýšil Matěj Hájek. Ani v tomto zápase si tak Bruslaři nepřipsali do tabulky ani bod a černá série bez bodu se tak protahuje již na šest zápasů.

Cestu za prvními body nezačali domácí mladíci podle jejich představ, do první větší akce zápasu se dostal Petr Bitman, avšak Dominik Arbelovský proti střele do poloodkryté branky výborně zasáhl betonem. Bitman byl i nadále při chuti, při jeho dalším pokusu ho dokázal v brankovišti zpacifikovat domácí obránce. Velkou šanci na změnu skóre měl ve 13. minutě kapitán Bruslařů Marek Tecl, jehož střela v přesilovce pouze zazvonila o břevno.

Poté se na ledě začali dít velké věci. Nejprve byl vyloučen domácí Tecl, asi 10 sekund po něm hostující Charvát. Neuběhlo ani 20 vteřin hry a na lavici hanby se museli posadit další dva hráči z Liberce. Mladíci z Kotliny však dokázali využít až klasickou přesilovku 5 na 4. V 19. minutě zápasu se do pásma probil Michal Kyncl, který předložil pas na levé křídlo kapitánu Marku Teclovi, který se s ničím nemazal a pokořil slajdujícího brankáře Bílých tygrů. Vrátka od trestné lavice se skoro nezastavila, těsně před koncem úvodní třetiny byl za podražení vyloučen Richard Cachnín.

Prostřední část zápasu začala mírným tlakem mladých Bruslařů, ale byli to právě Bílí Tygři, kdo udeřil. V čase 28:48 se nechal vyloučit Filip Hybeš a hostům netrvalo dlouho, aby Havlíčkův Brod potrestali. Kotouč putoval po buly mezi hokejkami a po ose Jan Kotyza – Jan Šír až na hokejku Petra Bitmana, který ze spodku levého kruhu zametl puk nad přesouvajícího se Dominika Arbelovského.

Poté se ke slovu dostali také bojovníci z Kotliny. Nejprve Pokorného střelu vyrazil obětavě obránce Liberce a další parádní zákrok si zanedlouho připsal Kristián Novák po kličce Michala Teplého. Do závěrečné třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ten trval pouze sedm minut od hvizdu značícího začátek třetí třetiny. Do zaslouženého vedení poslal Bílé Tygry Matěj Hájek, který se chopil kotouče za bránou, vybruslil si před dezorientovaného Arbelovského a pokořil klečícího gólmana jemnou zápěstní střelou nad rameno. Neuběhlo ani 5 minut a mladí hokejisté z Liberce odskočili domácím o dvě branky.

David Aubrecht se dostal do útočného pásma, kde předložil kotouč do jízdy Matěji Hájkovi, který přišpendlil kotouč za marně se natahujícího maskovaného muže domácích. Bílí Tygři si již vedení pohodlně pohlídali a připisují si tak do extraligové tabulky další body. Naopak nepříjemná série bez bodu se Bruslařům nadále protahuje.

Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 19. Tecl (Kyncl) – 30. Bitman (Šír, Kotyza), 48. Hájek (Šafařovský), 52. Hájek (Aubrecht). Rozhodčí: Michal Antonín – Pavel Lainka, Martin Šustr. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 20:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Arbelovský (Kružík) – Krejčí, Dvořák, Adam, Zvěřina, Horák, Hybeš, Smolko – Kohout, Kulhánek, Pokorný, Cachnín, Plíhal, Tecl "C", Krajíček, Teplý, Pejchal "C", Kyncl.